Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
radian
Mai, mie imi da cu virgula. Cu vine aia, canapea cu somon?
einstein1984
Nu mobila, tartina
https://www.csid.ro/dieta-sport/retete-culi...apida-19722374/
bion
Lazac kanapé. Es vodka
RDK
Fostul premier Victor Ponta a fost numit consilier onorific al premierului Marcel Ciolacu, în domeniul relațiilor economice internaționale. Decizia a fost publicată în Monitorul Oficial.
Bicicleta galbena
radmasa.gif

Grea e viata de postac....

RDK
Păi tot postac ai rămas?
Niciun post la vreun cabinet, o AGA, un CA?
Gil26
radmasa.gif sad.gif ( doh.gif fara alte comentarii)
einstein1984
ce treaba au ponta si ciolacu cu topicul asta?
RDK
Ce repede s-a uitat acțiunea aia cu fără penali în funcții publice.. blush.gif
Gil26
pai bag-o si p'aia cu "agenturile", ca da bine biggrin.gif ... (si la posturi, pe langa cabinet, AGA, CA ... rolleyes.gif )
IRONICK
QUOTE(Bicicleta galbena @ 18 Aug 2023, 20:55)
radmasa.gif

Grea e viata de postac....
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
RDK
„Eu am considerat, când am fost în locul domnului Ciolacu, că să reduci TVA, să reduci impozitul pe dividende, să reduci contribuțiile sociale, dar în același timp să întărești ANAF-ul, chiar și cu ofițeri SRI, ca să combați evaziunea fiscală, asta e rețeta de succes. Dacă omori economia privată, nu mai ai de unde să obții după aceea bani ca să ai bani pentru cheltuieli militare, pentru sănătate, pentru educație”, a spus Ponta la Digi24.

laugh.gif
RDK
29 ianuarie 2021
Dominic Fritz spune că are vești despre un drum foarte important pentru timișoreni și timișeni. În opinia sa, amenajarea unui drum de zece kilometri în doi ani este o realizare. „Avem și vești bune, la acest final de săptămână: CNAIR a semnat contractul, iar în doi ani vom avea un nou drum de legătură cu Autostrada A1. Vorbim despre acel drum pe care timișorenii, dar sunt convins că și dumbrăvițenii îl așteaptă de aproape zece ani. Va avea 10 km, va începe cu 300 de metri înaintea intersecției cu drumul județean care duce spre Sânandrei, iar viteza de rulare va fi de 100 km/h. Îl cunosc pe Cătălin (n.r. – Drulă, ministrul Transporturilor) și știu că își va folosi toată energia pentru a finaliza la termen acești 10 km, precum și cei aproximativ 13,5 kilometri lipsă din Autostrada A1, tronsonul cunoscut drept «Tunelurile pentru urși».

Azi au reziliat contractul pentru acel drum foarte important, la plecarea ministrului Drulă progresul lucrarilor fiind zero wub.gif
maho
Păi a zis 2 ani, nu câteva luni, până a plecat Drulă (și usr -ul) de la guvern.
No problem, se ocupă grindeanu.
RDK
A făcut deja, se numește HG 375/2022
maho
Păi zici că doar azi a reziliat grindeanu contractul. S-a mișcat cam greu. Nu mai era benzină la elicopter?
RDK
Ântreabă la ing. Anjtain, el le știe p-astea cu întreținere, amenajare, consolidare, reabilitare și modernizare
einstein1984
Din Ianuarie de cand a fost stirea pana in septembrie 2021 cand a fost demis drula progres zero, ok. Dar din 2021 si pana acu de ce nu a facut grindeanu nimic? ca 2 ani sunt mai mult timp decat 9 luni. Te las sa ne explici, ca tot ai adus vorba.
bucatzel
Chiar RDK, am vrea sa-ti vedem mintea superioara in functiune.
Marty
De domnu' Ban Darna mai stie cineva ceva? Intreb de curiozitate, nu ca m-ar interesa.
bion
Joaca bambilici cu Ciolos.
RDK
Anul 2022 a fost bun: peste 150k lei venit din salariu ca parlamentar.
Soția, colegă cu soțul d-nei Dancilă, mai slab, doar 26k, dar a compensat cu indemnizația de creștere a copilului de 102k lei.
Una peste alta, 23k lunar net de la stat, a meritat efortul intens depus.

#slava
RDK
​​Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, este urmărită penal de procurorii Parchetului Judecătoriei Sectorului 1, pentru infracțiunea de favorizarea unor persoane, dosarul fiind deschis după ce Agenția Națională de Integritate că s-ar fi folosit de funcție pentru a obține venituri printr-un proiect european vizând măsuri anticorupție și implementat în primărie.
maho
Credeam ca esti in stare de o comparatie, da' vad ca intre-timp ai intrat in somaj atehnic. Ponta are acelasi umor, cand zice de Ciolos, Vlad si Drula.
nasty
USR nu taie bursele copiilor

https://www.euractiv.ro/politic-intern/usr-...n-parinte-63380

spre deosebire de Draqnea care fura banii orfanilor și Firea care fură màncarea bătrânilor din azile și cămine.

Dacă nu-i adevărat, puteți tâia mesajul!
RDK
Deci să fim consecvenți:
- când un fost ministru USR își extinde afacerea pe niște zone avute anterior în răspundere si pe bugete din subventionarea partidelor politice totul e ok, afacere privată, se plătesc taxe, ce mai vrem?
- când niște dubioși PSD fac o cifra de afaceri anuală de peste 100 milioane de euro (mai mult dublu decât anterior) din combustibili, vine presa să ne explice că termopanele alea montate la vreo primărie de țară cu 17.000 lei reprezintă dovada incontestabilă că ăia sunt abonați la stat.
IRONICK
QUOTE(RDK @ 31 Aug 2023, 22:54)
Deci să fim consecvenți:
- când un fost ministru USR își extinde afacerea pe niște zone avute anterior în răspundere si pe bugete din subventionarea partidelor politice totul e ok, afacere privată, se plătesc taxe, ce mai vrem?
- când niște dubioși PSD fac o cifra de afaceri anuală de peste 100 milioane de euro (mai mult dublu decât anterior) din combustibili, vine presa să ne explice că termopanele alea montate la vreo primărie de țară cu 17.000 lei reprezintă dovada incontestabilă că ăia sunt abonați la stat.
*


Partea cu PSD care omoara nevinovati, unde este?
einstein1984
rdk, nu ti e se pare ca nu iti da nimeni dreptate pe aici?
bucatzel
QUOTE(einstein1984 @ 1 Sep 2023, 07:53)
nu ti e se pare ca nu iti da nimeni dreptate pe aici?
*



Pai de aia a venit, ca sa i se dea?
einstein1984
Pe grupurile de pensionari de pe fb ar avea mai mult succes la convertit decat aici.
wolfin
bucatzel primul advertisment

g) Este interzisa citarea integrala a ultimului mesaj (post) dintr-un topic. Se pot da doar citate partiale din ultimul post, atunci cand necesitatea discutiei o impune. Este recomandata evitarea citarii posturilor anterioare (exceptie facand ultimul post) aflate la mica distanta (2-8 posturi), putand fi utilizata adresarea directa catre un alt utilizator. Atunci cand situatia o cere este de dorit a se utiliza citate partiale la obiect.

icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif


bucatzel
Nu e citat integral tongue.gif
wolfin
edit edit charge.gif
bucatzel
Am dat undo din greseala inainte sa dau add reply, am dat edit imediat dupa aia.
RDK
Numai cine nu muncește nu greșește
bion
Varsta isi spune cuvantul cool.gif
DannyY
Abuz in serviciu, clar.
RDK
[attachmentid=1628152156]
RDK
Oamenii noi părăsesc corabia care se scufundă nițel:

Cosette Chichirău, parlamentar USR și fost candidat la Primăria Iași, a anunțat, luni, că demisionează din partid. Va candida în 2024 la Primăria Iași, unde sondajele realizate de filiala USR Iași dădeau mai bine plasat un alt userist.

wub.gif
sorin1983
asta mi se pare tigania maxima... cand se impute treaba te tirezi... ai plecat la drum cu un partid? cu ala mori, daca nu, treci inapoi in "civilie" nu ramai parlamentar liber de contract.
RDK
Cred că și tovarășul Ceaușescu ar aproba spusele tale
sorin1983
"Demisia vine în contextul în care sondajele realizate de partid au arătat că Marius Bodea, senator USR de Iași, migrat din PNL, stă mai bine în preferințele electoratului în cazul în care ar candida la Primăria Iași."
QED
IRONICK
QUOTE
”Mama era acasă, a sunat-o pe sora mea și i-a spus că plutește gaz toată curtea, așa ca apa. Sora mea i-a spus să se ducă în casă, nu a mai apucat să ajungă până la ușă că atunci a avut loc explozia. A ars în proporție de 96%. S-a ridicat de jos de unde a aruncat-o și a venit sigură pe picioarele ei până la ambulanță. Am luat-o repede cu mașina, nu am putut să o iau pe drum pentru că domnii polițiști blocaseră traficul. Am luat-o pe câmp, pe câmp am dat de un vecin ars și el în proporție de 90%. M-am întâlnit cu tata, mi-a zis că nu știe de mama nimic. Am început să o căutăm prin casă nu era. Am ajuns la colț, tata deja ajunsese înaintea mea, a văzut-o pe targă, jos acolo, arsă și a căzut și el lângă ea. Am venit de pe câmp, am văzut ambulanța aici, un bărbat care resuscitat, în stop cardio-respirator. Nu m-a interesat să văd cine e pentru că în primul rând, îmi căutam mama, nicidecum pe tata și am căutat pe la ambulanțe până când am găsit-o pe mama, de nerecunoscut. Am recunoscut-o după ochi, atât. Nu mai avea figură”
Pe el l-au băgat în ambulanță l-au resuscitat, eu am luat toate ambulanțele la rând ca să văd de mama știind că el e bine acasă și am ajuns la o ambulanță și mi-a spus că nu e femeie și se chinuiau să îl resusciteze. Nu m-am uitat pentru că focul meu era să o găsesc pe ea că pe el îl știam bine, că doar vorbisem cu el cu 10 secunde înainte. Pe ea am recunoscut-o după ochi, nu vorbea, s-a uitat la mine de două ori și apoi domnii de la ambulanță au sedat-o”, a mai povestit bărbatul


cu drag,
coruptia ucide
RDK
[attachmentid=1628152259]

090.gif
bgdrenault
mai bine punea titlul Cine a vrut sa o faca bine
sorin1983
intrebare ramasa ca de obicei... fara raspuns.
RDK
Deputatul Cosette Chichirău a demisionat din USR, iar acum a anunțat că-și va crea propriul partid pentru a ”reaprinde spiritul revoluționar”. Chichirău susține că actualul lider Cătălin Drulă a promis partidului că ”va veni cu ranga și a venit cu penseta”.
cristic1982
Ce să facă cu grupul care a acaparat usr în scopuri mârșave? Mă refer la Ghinea (tartorul), drula, pesedistul de botos, barna, nasui și mosteanu (cel care vorbește mult fără să spună nimic). Acești emanați ai sistemului
RDK
Cristian Ghinea, despre discuțiile politice din teritoriu: ”Așteptăm o hemoragie de peneliști onești și cu care putem lucra/ Peneliști veniți în USR, suntem singurul partid liberal din România”
cristic1982
Să vină și să pupe ghiulul mărețului Ghinea, cel mai tare analist politic?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.