Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
DragosP
QUOTE(Habba @ 10 Jun 2019, 14:09)
Ar trebui sa-ti fie rusine Dragos.
*


Nici măcar un pic.
Cum nici el nu dă pe afară de rușine. În continuare, când i se explică ce greșește.
Dacă asta nu e autism, nu știu ce mai e.
Și o zic cu milă și compasiune pentru el, nu cu scopurile în care aparent postează el.
ady77
QUOTE(AR-18-MOS @ 10 Jun 2019, 14:37)
eu mi-am deschis un suc rece, stau în grădină și mă distrez de ei.
*


Barbat adevarat!
Mi-ai facut asa o pofta si mie, si lui Radian radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Pe piua bag de seama ca nu prea te-ai distrat.

10 Jun 2019, 14:45:
De fapt, imi cer scuze, nu ai voie sa iti iei tratamentul cu alcool.
AR-18-MOS
QUOTE(ady77 @ 10 Jun 2019, 14:43)
De fapt, imi cer scuze, nu ai voie sa iti iei tratamentul cu alcool.
*


Întotdeauna te-am apreciat pentru sfaturile tale date din sfera personală. O să rețin dacă voi avea nevoie! icon_mrgreen.gif
DragosP
QUOTE(AR-18-MOS @ 10 Jun 2019, 14:37)
eu mi-am deschis un suc rece, stau în grădină și mă distrez de ei.
*


În spiritul celor scrise de tine, că doar așa pricepi: vezi că perfuzia aia pe care ți-a pus-o asistenta de la frigider nu e suc rece!
AR-18-MOS
Dacă o zici chiar tu, cu siguranță așa o fi!
ady77
S-a retras apa? Sau stai bagat in apa sa incerci sa uiti traumele de pe piua?
Habba
QUOTE(DragosP @ 10 Jun 2019, 12:39)
Nici măcar un pic.
Cum nici el nu dă pe afară de rușine. În continuare, când i se explică ce greșește.
Dacă asta nu e autism, nu știu ce mai e.
Și o zic cu milă și compasiune pentru el, nu cu scopurile în care aparent postează el.
*


O dai din lac in put.
Nu te stiu a fi vre-un medic (chiar si daca ai fi, nu pui diagnostic pe net), asa ca daca n-ai ceva patalama la mana ca MOS sufera de autism, ar trebuie sa iti fie rusine inca o data.
In ultima vreme toti o dau cu autism in sus/jos, desconsiderand pe oamenii care chiar sufera de boala respectiva. sad.gif
DragosP
Da, clar. Și pe țigănuși.
Hai, te rog sa nu fim mai ortodocși decât patriarhul!
bucatzel
Scuzati-ma ca intru mai tarziu la film, n-am prea avut timp zilele astea de toate copilariile. Dar am testat si eu in cat timp se ajunge la informatiile alea, si au fost literally doua cautari banale pe google, in doua minute ajungeam si eu la aceeasi informatie. Ca nu-i ca si cum e o concurenta nemaivazuta in domeniul programarii semafoarelor brailene. Deci omu' o publicat un secret care numai secret nu era.
AR-18-MOS
QUOTE(bucatzel @ 10 Jun 2019, 15:27)
Deci omu' o publicat un secret care numai secret nu era.
*


Și ăla cenzurat bine de tot, dar mi-a scăpat o singură chestie. Informație publică și aia, nimic de ascuns.

10 Jun 2019, 15:50:
QUOTE(ady77 @ 10 Jun 2019, 14:57)
S-a retras apa? Sau stai bagat in apa sa incerci sa uiti traumele de pe piua?
*


Totul OK, temperatura potrivită în apă, distracția continuă. rolleyes.gif
[attachmentid=1628105655]
ady77
QUOTE(AR-18-MOS @ 10 Jun 2019, 15:33)
distracția continuă. rolleyes.gif
*


Ti-au marit in sfarsit doza icon_mrgreen.gif rolleyes.gif
tatabobu
In urma lecturarii ultimelor doua pagini din topic am ramas cu o mare nedumerire: care dintre voi e membru USR?
dizzy
Eu sunt membru USR.

Demisie în USR: M-am săturat de atâtea certuri interne. Am găsit aici porcăială de cea mai joasă speță 45
10 Jun 2019 15:01:33
Autor: Dan Anghel
Cami Băcioiu FOTO Facebook Cami Băcioiu FOTO Facebook

Cami Băcioiu, membru USR București, a afirmat luni că și-a dat demisia din partid invocând că s-a săturat de certurile interne. Aceasta mai susține că deși în partid „sunt și oameni foarte buni”, în interior a găsit și „porcăială de cea mai joasă speță”.

Fost membru USR Sector 1 București, aceasta afirmă pe Facebook că și-a dat demisia din cauza certurilor interne din partid.

„Azi mi-am dat demisia din USR. M-am săturat de atâtea certuri interne și de atâta grobianism și idolatrie dementă de a căror existență am fost profund șocată. USR-ul trebuia să fie format din oameni educați care să salveze România. Nu sunt toți educați, sau cu bun simț, iar respectul pentru cel de lângă tine e doar o glumă bună câteodată.

M-am așteptat să găsesc un mediu profesionist, de oameni care lucrează împreună spre un scop mai înalt. Am găsit porcăială de cea mai joasă speță.

Sunt și oameni buni, oameni foarte buni care lucrează zi de zi pentru o comunitate decentă. Oameni care se luptă prin consilii cu indecența, prostia și hoția. Dar ei fac asta în ciuda mediului intern din partid, nu cu ajutorul tuturor colegilor.

Poate am fost eu naivă. Poate așa e în politică. Eu clar nu-s făcută să ma porcăi, să arunc cu invective și să mă cațăr pe cadavre ca să fiu șef. Așa că povestea mea politică s-a încheiat azi.

O să susțin USR-ul în continuare pentru oamenii ăia decenți și muncitori pe care i-am cunoscut”, a scris Cami Băcioiu


cristic1982
Uau, ce știre fenomenală... o demisie din USR
DragosP
Nu cred că demisia era subiectul ci mai degrabă presupusele motive.
ady77
Dizzy esti off topic tongue.gif
tatabobu
QUOTE(dizzy @ 10 Jun 2019, 17:55)
Eu sunt membru USR.

*



Dizzy, io intrebam care e dintre cei 4 care se duelau verbal pe alte teme 04.gif

PS: ma uit stupefiat pe TVR: Veorica a devenit din punctul meu de vedere dna Dancila, vorbeste articulat. Si liber.
dizzy
si mie mi se pare dubios felul in care vorbeste.
i-o fi murit vampirul.
axabrt
Probabil ia meditații dela statul paralel.
I ar prinde bine și lu iohanes. Poate incepe și el a vorbi.

Sa crezi tu că vorbește liber .
Citește de pe prompter sau îi suflă aia n microfon
Daca a dat o afara p Anca Alexandrescu nu mai are cine i baga strambe
Bicicleta galbena
A fost Barna la Digi24. Imi place tot mai mult; are o postura familiara, cel putin pentru mine - zici ca e un coleg din firma, poate seful de expansiune, sau dezvoltare, sau financiar; e logic si articulat, coerent, nu face greseli de exprimare, stie care este nordul, nu se avanta sa dea cu barda, etc.

Cei care zic ca 'i-au furat partidul lui Sordan' : bine a facut*! Sordan e un pitbull in materie de probleme arhitectonice, probabil bun la cifre, dar cam atat; n-ar fi avut niciodata viziunea pe termen lung, capacitatea de organizare si mai ales luciditatea politica si prezenta lui Barna. Sa speram ca o sa fie in relatii bune in continuare cu Ciolos, au o chimie buna, sa vedem in timp.

* - N-a fost nici o furaciune, Sordan a contestat ca a avut posibilitatea, nu ca ar fi avut dreptate.

dizzy
Bromance much?
Sa îl vad la fapte, ca la vorbe sunt mulți meseriași.
Bicicleta galbena
Da, corect.


maho
QUOTE(dizzy @ 14 Jun 2019, 21:31)
Sa îl vad la fapte

L-ai votat? 04.gif Ori esti neam cu Ipocril... much.
ady77
A candidat?
bion
E prototipul corporatistului. Ceva poleiala si limbaj specific. Sa videm ce or face cand nu mai au lista de to do de la firma. unsure.gif
dizzy
de votat, am votat.
cu cine?
e fix treaba mea!
presedintele, guvernul, parlamentul sunt ale intregii tari, nu al meu e ala, al tau e alalalt.

vorbe, vorbe, vorbe. mai vreau sa vad si fapte.
pana avcum seamana cu Ulm Spineanu, Ciumara, Ilie Serbanescu. par ca s-ar pricepe, dar cand au avut postul au dat dovada ca nu prea stiau.
radian
Ca ai adus vorba. Mare dezamagire, cel putin pentru mine, a fost Ilie Serbanescu. Inainte de a fi ministru aparea frecvent la TV. Era expertul expertilor. Le stie pe toate, avea solutii pentru toate. Cand a fost in situatia sa si faca nu doar sa dea din gura, a dat-o cu oistea in gard rau de tot.
ady77
Eu as vrea sa il vad pe Moise Guran ministru tongue.gif
axabrt
E clar cat se pricepe și raresel bigdanel.
E ușor să dai din gura sa i critice pe alții. Ia sa vedem ce FACE dumnealui...
dizzy
Asta cu făcutul se refera la toți, orice culoare ar purta.
axabrt
Macar sa nu fure
Da după 70 de ani în care in Romania nu prea s a mai făcut cred că se cam impune sa vina unii care să facă. Uite așa fiecare din noi facem cate ceva , că d aia avem serviciu.
Aia de la București ar face bine să înțeleagă că nu s pusi acolo pentru ei, ci pentru noi.
maho
QUOTE(ady77 @ 14 Jun 2019, 23:22)
A candidat?
*


I-am votat alianta, asa ca am pretentii de la el ca reprezentant al ei.

QUOTE(dizzy @ 15 Jun 2019, 08:06)
de votat,  am votat.
cu cine?
e fix treaba mea!

Valabil ce i-am zis si lui Ady (eu nu ma jenez sa recunosc cu cine am votat): cum as putea sa am pretentii de la unul/unii pe care nu l-am votat, stiind ca-i: hot, imbecil, analfabet, etc.?!

QUOTE(radian @ 15 Jun 2019, 09:30)
Mare dezamagire, cel putin pentru mine, a fost Ilie Serbanescu. Inainte de a fi ministru aparea frecvent la TV. Era expertul expertilor. Le stie pe toate,

Era economist, nu inginer, asa se explica. tongue.gif

QUOTE(ady77 @ 15 Jun 2019, 10:25)
Eu as vrea sa il vad pe Moise Guran ministru  tongue.gif
*


Eu nu. Mai bine Muscalu.
cristic1982
QUOTE(maho @ 15 Jun 2019, 11:38)
Valabil ce i-am zis si lui Ady (eu nu ma jenez sa recunosc cu cine am votat): cum as putea sa am pretentii de la unul/unii pe care nu l-am votat, stiind ca-i: hot, imbecil, analfabet, etc.?!
*


up.gif
După ce votează PSD sau ALDE, au pretenția de la alții să facă wink.gif

Să aibă pretenția când usr plus o să aibă majoritatea în parlament sau să fie la guvernare, până atunci să se mai uite și în ograda celor pe care i-au votat (și care sunt majoritari în parlament și au guvernul).
ady77
QUOTE(cristic1982 @ 15 Jun 2019, 14:10)
up.gif
După ce votează PSD sau ALDE, au pretenția de la alții să facă wink.gif
*


Pai tu au votat PSD și ALDE de ai pretenții de la ei?
dizzy
Ce minte strâmbă...
Am pretenția ca oricare ministru sa fie onest, sa își facă treaba, sa nu fure.
Fie el de la PSD, fie de la USR.
Altfel ceri și dai cu dubla măsură.



15 Jun 2019, 14:57:
QUOTE(cristic1982 @ 15 Jun 2019, 14:10)
up.gif
După ce votează PSD sau ALDE, au pretenția de la alții să facă wink.gif

Să aibă pretenția când usr plus o să aibă majoritatea în parlament sau să fie la guvernare, până atunci să se mai uite și în ograda celor pe care i-au votat (și care sunt majoritari în parlament și au guvernul).
*




Sa ii spun, sa nu-i spun ca alegerile au fost parlamentare, dar Europarlamentare?
Ca momentan avem alta situație în Parlamentul României?!
Neah, nu are rost.
Asa e, ca tine...
maho
QUOTE(dizzy @ 15 Jun 2019, 14:55)
Ce minte strâmbă...
Am pretenția ca oricare ministru sa fie onest, sa își facă treaba, sa nu fure.
Fie el de la PSD, fie de la USR.

Ce simplu e in teorie.
Atunci de ce votezi cu unii sau nu votezi cu altii, daca "te astepti" ca toti sa-si faca treaba? Daca m-as intalni pe strada cu vreun ministru pesedist, cum as putea sa-i dau la gioale si sa-i zic "buei pwla, nu te-am votat, da' de ce n-ai facut ce asteptam eu?!" Parca nu se potriveste ceva. Altfel dadeam cu banu' ca sa vad cu cine votez.
In privinta usr-ului, cinstit ar fi sa-i criticam (daca vor merita) dupa ce (daca) ajung la guvernare.
ady77
Când ajunge in Parlament ma reprezintă chiar daca nu l-am votat.
maho
Dizzy zicea de ministri. icon_mrgreen.gif
ady77
Detalii wink.gif
aphophis
QUOTE(dizzy @ 15 Jun 2019, 07:06)
de votat,  am votat.
cu cine?
e fix treaba mea!
presedintele, guvernul, parlamentul sunt ale intregii tari, nu al meu e ala, al tau e alalalt.

vorbe, vorbe, vorbe. mai vreau sa vad si fapte.
pana avcum seamana cu Ulm Spineanu, Ciumara, Ilie Serbanescu. par ca s-ar pricepe, dar cand au avut postul au dat dovada ca nu prea stiau.
*


radmasa.gif ai votat cu psd sau alde. Si ti-e rusine cu asta smile.gif) altfel ai recunoaste wink.gif

15 Jun 2019, 17:00:
QUOTE(dizzy @ 15 Jun 2019, 13:55)
Ce minte strâmbă...
Am pretenția ca oricare ministru sa fie onest, sa își facă treaba, sa nu fure.
Fie el de la PSD, fie de la USR.
Altfel ceri și dai cu dubla măsură.
<span class='edit'>15 Jun 2019, 14:57:</span>
Sa ii spun, sa nu-i spun ca alegerile au fost parlamentare, dar Europarlamentare?
Ca momentan avem alta situație în Parlamentul României?!
Neah, nu are rost.
Asa e, ca tine...
*


da da da .. sigur ca ai pretentii.. e plin forumul asta de interventii impotriva ministrilor pesedisti/aldisti cand faceau kktul bici, cand furau in interesul lui livache si al psd-ullui.. daca ipocrizia ar durea..
dizzy
ooo, reactivam si vechile conturi de troli...

ce mah pedelache, schimbasi gasca la USR?

din mare pupator de Udrea, acum ai ajuns sustinator USR? La banii lor si-ar permite unii mai buni.
DragosP
Noo, merg pe voluntariat.
cristic1982
Votanții PSD se vede că înțeleg cu dosul, dar pe cine mai miră asta când ei deja au votat PSD...
axabrt
Nu s doar votanți, unii mănâncă o pâine de la psd
ady77
Poftă bună Axabrt!
yoncv
QUOTE(dizzy @ 15 Jun 2019, 14:55)
Am pretenția ca oricare ministru sa fie onest, sa își facă treaba, sa nu fure.
Fie el de la PSD, fie de la USR.

Corect! Macar atat si tot ar fi ceva. Intr-o tara normala ai putea dori sa fie competent, sa guverneze in interesul cetatenilor etc. Stiu, e SF pentru Romania sad.gif
dizzy
Dupa o mare victorie, ce fac invingatorii? Se cearta!

https://www.money.ro/au-inceput-deja-sa-se-...lgYA_ndhxJQGWjQ

Au început DEJA să se certe între ei! Dacian Cioloș s-ar fi ridicat de două ori de la masă
Mărul discordiei ar fi mai ales numărul de candidați pentru locale și numărul de locuri pe listele pentru parlamentare. Potrivit surselor, Dacian Cioloș ar vrea, dacă se poate, chiar mai mult de jumătate din aceste locuri.
Author: Cristina Popovici | Sursa: Money.ro | Publicat: 16.06.2019, 9:27


Un alt subiect de dispută ar fi prezidențiabilul, loc pe care și l-ar dori Dacian Cioloș. Totul în contextul în care, în cadrul negocierilor, se discută despre un tandem președinte-premier între Dan Barna, liderul USR, și Dacian Cioloș, liderul PLUS. Încă nu s-a stabilit cine ce post va ocupa, dar bătălia s-ar da în primul rând pentru prezidențiabil, loc pe care l-ar râvni ambii politicieni.



De altfel, Dan Barna, în interviurile date până acum, a și făcut un profil de prezidențiabil, care să nu fie nici ca Băsescu – jucător, dar nici ca Iohannis – prea instituțional, prea formal, ci undeva la mijloc, să se implice când e cazul, în niște limite. De precizat că Dan Barna nu a confirmat că își dorește să fie candidat la prezidențiale și a negat că ar fi dispute în Alianța 2020.



Interesant este că sâmbătă dimineață, după cearta de vineri seară, în presă a apărut un sondaj intern al Alianței 2020 care arată că votanții USR-PLUS l-ar prefera în număr mai mare pe Dacian Cioloș ca prezidențiabil.



Surse spun pentru Digi 24 că în USR supărarea e destul de mare pentru pretențiile, considerate exagerate, pe care le are Dacian Cioloș, care vine în această construcție cu mai puține resurse, filiale, membri și putere de a organiza și de a duce în spate niște alegeri. Mai mult, revolta din USR e amplificată și de faptul că la europarlamentare Dacian Cioloș a reușit să impună pe lista de candidați jumătate din oameni. Potrivit surselor, în ciuda acestui fapt și a promisiunilor, PLUS nu ar fi venit în această campanie cu toți banii promiși, iar greul ar fi căzut tot pe umerii USR.

1. Liderii USR PLUS, Dan Barna și Dacian Cioloș, arată, într-un mesaj comun, că discută în aceste zile despre viitorul Alianței, iar "pe alocuri discuțiile sunt mai aprige". "Dar vrem să spunem un lucru foarte clar: USR și PLUS vor merge mai departe împreună. Și la prezidențiale, și la locale, și la parlamentare ". (News.ro)
ady77
Astea-s doar zvonuri.
DragosP
Care? Că vor merge împreună?
ady77
Ca se cearta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.