Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
radian
QUOTE(klaus @ 16 Feb 2017, 22:24)
Evident!
Cum ar fi sa fii primar, sa faci acte false si sa iei ilegal o casa.
Sau sa dai ilegal niste imobile, din calitatea de primar, organizatiei pe care o conduci tot tu.
*



Ai despicat firul in patru cu cele 6 case ale lui Iohannis. S-a demonetizat subiectul acum o frigi tare cu simpatiile naziste ale lui Iohannis. Cam in cat timp o sa ne detaliezi schema dupa care familia Iohannis vindea copiii? Si dupa aia ce-o sa urmeze?
kato
QUOTE(klaus @ 16 Feb 2017, 21:24)
Evident!
Cum ar fi sa fii primar, sa faci acte false si sa iei ilegal o casa.
Sau sa dai ilegal niste imobile, din calitatea de primar, organizatiei pe care o conduci tot tu.
*


discutia era despre incercarile jenante ale psd-istilor de a intimida pe toate caile populatia. de la trimiterea politiei pe capul celui care ofera bannere, la cel care indrazneste sa faca poze cu drona si, la anchetarea parintilor ca au mers la protest cu odraslele...... nu stiu de ce, dar am impresia ca aia care au mers la protest sunt parinti mai responsabili decat aia oripilati de atitudinea lor...... prin aceste actiuni se incearca pur si simplu omorarea spiritului civic, descurajarea oamenilor sa protesteze atunci cand nu le convine ceva. stiu, protestele sunt bune, agreate, doar atunci cand le convin........ jenant ca te cobori la nivelul de a justifica abuzurile autoritatilor ( sa se ancheteze sa vedem daca au gresit parintii ori ba radmasa.gif ) si de a divaga discutia spre altceva...
ady77
QUOTE(radian @ 16 Feb 2017, 21:42)
Ai despicat firul in patru cu cele 6 case ale lui Iohannis. S-a demonetizat subiectul acum o frigi tare cu simpatiile naziste ale lui Iohannis. Cam in cat timp o sa ne  detaliezi schema dupa care familia Iohannis vindea copiii? Si dupa aia ce-o sa urmeze?
*


El īl ataca mereu, tu īl aperi īntotdeauna cānd el īl ataca tongue.gif
bucatzel
QUOTE(klaus @ 16 Feb 2017, 21:18)
Io zic ca aici ne aflam exact la restrictii prevazute in mod expres de lege.
Interdictia de a folosi copii pentru influentarea deciziilor autoritatii.
*



Incerc sa ma prind daca trollezi lumea sau esti intentionat obtuz. Dupa cum iese la dat cu banu', e prima varianta.
radian
QUOTE(ady77 @ 16 Feb 2017, 23:01)
El īl ataca mereu, tu īl aperi īntotdeauna cānd el īl ataca  tongue.gif
*



Tu esti votant PSD declarat (sa-ti fie de bine!). Banuiesc ca nu esti fan Iohannis, dar de asta totusi nu-ti consumi energia sa promovezi, sa dezvolti si sa argumentezi, pe toate topicurile cu iz politic, subiectul zilei din campania anti Iohannis. Cam pe aici ar fi diferenta dintre un om cu o simpatie politica si un propagandist profesionist...
luck33ro
Toate argumentele lu Klausika au picat in derizoriu odata cu casele, meditatiile si copiii vanduti ca sclavi radmasa.gif . Pacat ptr. ca omul chiar incerca o firava aparare a prostanacilor. Efectul RTV si-a aratat eficacitatea si asupra domnului jurist popa.gif
Serje
QUOTE(DannyY @ 16 Feb 2017, 20:45)
Scuza-ma, dar nu m-ai convins. Spune tu, cu mana pe inima, ca sordan ala si-a molestat copilul. Poti? Eu ma ghidez dupa bunul simt si dupa morala pe care am invatat-o atunci cand trebuia. Si imi da cu virgula.
*



Nici nu incercam sa te conving, doar ti-am dat doua exemple, mai gasesti destule. Tu iti formezi o parere si o ti intruna cu ea, chit ca-i gresita ... dai tot inainte.
Erai tare revoltat pe abuzu in serviciu, dar nu aveai nici cel mai mic habar ce ii ala.
Ai inteles tu ca restrictiile ce le-o bagat trump opresc programu visa waiver ... il tot atacai pe tony cu asta zile intregi, fara sa citesti ca nu avea nici o legatura ...
Pe cei cu idei fixe nu incerc sa-i conving de nimic.

Nu am zis ca si-o molestat copilu, am zis doar ca o fost idiot, si-o tinut copilu noaptea in piata in frig doar pt imagine, copilu ala de 2-3 luni sigur stia pt ce protesteaza si ii si facea foarte bine sa stea in frig si galagie cand in mod normal ar fi trebuit sa fie in pat.

Cand se fac niste reguli nu se fac raportat la propria persoana, daca vrei sa incerci sa intelegi ... bine, daca nu la fel de bine.
corbex
Corect! Copiii mici trebuie tinuti noaptra decit in baruri. La Mamaia si alte locuri de specialitate.
maho
QUOTE(ady77 @ 16 Feb 2017, 20:39)
N-am auzit de dreptul ćsta.  Unde e reglementat?
*


Aritmetica de-antaia, obligatoriu. biggrin.gif

QUOTE(klaus @ 16 Feb 2017, 20:51)
Deci care e problema cu anchetarea?

nu mai vorbesc de scolarizarea in limbajul de cartier pe care o poti face unui copil la o astfel de manifestatie

Absolut nici una, si-asa n-aveau de lucru politistii si procurorii (ma gandesc ca cei normali la cap dau "nup" si nu ajunge cazul in instanta, care iar n-are de lucru).

Pai atunci sa nu-i mai lasam pe copii nici la meciuri, nici in cartier, nici "in spatele blocului" sau prin vecini, ca sa n-auda vreo expresie noua pe care s-o invatam de la ei.
luck33ro
Cata grija au autoritatile de copii... Nici in Suedia nu ai vazut asa ceva! laugh.gif
neumann
daca a vazut cineva 150.000 euro, ca nu-mi amintesc ce-am facut cu ei.. in fine cred ca platesc pranzul cu cardul azi
vercingetorix
Ce e funny este ca tocmai aparatorii statului de drept, atunci cand ii inviti sa respecte legea sar ca arsi gen ''pai imi interzici dreptul cutare ? ".
Protesteaza fara a-si lua autorizatie de la primarie, conform legii.
Isi tin copiii in frig, la niste ore destul de avansate pentru un minor (eu as zice ca e vorba de rele tratamente aplicate minorului).
Ridica drone fara autorizatie intr-un spatiu public dupa care cand ii cauta politia ei sunt victime inocente persecutate de autoritati.

E nasol cu aplicarea legii, mai ales cand o simti pe propria piele.
Altfel e mishto sa o arzi justitiar si principial si oengist si sa urli ca altii sunt corupti, hoti, penali, etc
Daca ipocrizia ar fi o infractiune...
corbex
Vercinge, e pe aici o disputa privind inmatricularea. La voi cum e, cind te duci temporar in alt UM te pun sa-ti inmatriculezi bocancii? Numa' bocancii sau si obielele?
vercingetorix
Nu mai avem Armata, ca te puneam sa faci bocancii la tot regimentul de garda.
Obiele nu prea mai sunt din primul razboi mondial.
Dar poti face sector WC cu periuta de dinti.
Sau cu limba, cum esti obisnuit.
cristic1982
Virginico de unde deduci tu ca plimbarea cu copilul tau la orice ora si pe orice vreme intra la rele tratamente aplicate minorilor? Ti-am dat niste exemple tolerate de autoritati (copiii din harcov si brasov care merg la scoala/gradinitia indiferent de vreme, copii care fac mai mult de 5 km pe zi pe jos pentru a merge la scoala/gradinita etc.) unde nu mai ai aceasi parere.
Nu mai zic de copiii folositi in campanie electorala de membri psd, de care nu s-a mai sesizat nimeni...
Oricum, ramane cum am stabilit: tie iti place lunga si groasa.
vercingetorix
Cei cu obsesii sexuale ar trebui trimisi acolo unde merita.
Parerea mea.
miki
Drum bun...
maho
QUOTE(cristic1982 @ 17 Feb 2017, 16:18)
Nu mai zic de copiii folositi in campanie electorala de membri psd, de care nu s-a mai sesizat nimeni...

Aia au fost pedepsiti prin asta.
vercingetorix
QUOTE(miki @ 17 Feb 2017, 18:02)
Drum bun...
*


Al treilea gen se exclude.
radian
Ce bine ar fi daca autoritatea asta pentru protectia copilului si-ar focaliza atentia si asupra copiilor scosi de parinti la cersit...
cristic1982
Nu poate, ca parintii sunt votantii sefilor pe linie de partid wink.gif.
Si de asta am spus:
QUOTE(cristic1982 @ 16 Feb 2017, 21:16)
Ca tot vorbesc unii pe aici: daca erau in norvegia, peste 50% din copiii votantilor psd erau deja in grija statului.
*

DannyY
Observ o groaza de infractori pruncucigasi in Piata Victoriei. Surprinzator, prichindeii se bucura.
Chemati Protectia Copilului, chemati Jandarmeria, Ku Klux Klan, faceti ceva!
ady77
Done! tongue.gif
luck33ro
Chemati Armata direct!

18 Feb 2017, 18:45:
DGASPC Sibiu citeaza Conventia Drepturilor Copilului a ONU, potrivit careia "orice copil are dreptul la libertatea de a gandi, de a avea o religie, de a participa la intruniri pasnice care nu incalca drepturile celorlalti".

ete cine o contrazice pe Lia Ciocarlia Vasilescu huh.gif
luck33ro
USR vs. Firicica!
Fanez
QUOTE(cristic1982 @ 17 Feb 2017, 16:18)
Nu mai zic de copiii folositi in campanie electorala de membri psd, de care nu s-a mai sesizat nimeni...
*


Te referi la campania in care blonda aia penibila de la pnl (gorghiu parca) ii spunea unui copil sa deschida usa unei necunoscute ca altfel ii copiaza ponta temele si ii fura senvisul nu stiu cine? radmasa.gif

<span class='edit'>8 Mar 2017, 21:04:</span>
QUOTE(vercingetorix @ 17 Feb 2017, 13:07)
Ce e funny este ca tocmai aparatorii statului de drept, atunci cand ii inviti sa respecte legea sar ca arsi gen ''pai imi interzici dreptul cutare ? ".
Protesteaza fara a-si lua autorizatie de la primarie, conform legii.
Isi tin copiii in frig, la niste ore destul de avansate pentru un minor (eu as zice ca e vorba de rele tratamente aplicate minorului).
Ridica drone fara autorizatie intr-un spatiu public dupa care cand ii cauta politia ei sunt victime inocente persecutate de autoritati.

E nasol cu aplicarea legii, mai ales cand o simti pe propria piele.
Altfel e mishto sa o arzi justitiar si principial si oengist si sa urli ca altii sunt corupti, hoti, penali, etc
Daca ipocrizia ar fi o infractiune...
*


De acord 100%.
maho
QUOTE(Fanez @ 8 Mar 2017, 20:51)
De acord 100%.

Plictiseala, psd-istii emit doar axiome, se stie. greata.gif
Vezi ca s-a terminat campania electorala, si ati uitat de incasarile la buget.
cristic1982
A mai aparut inca un pixidist in peisaj rolleyes.gif .
Cu postari d-astea sa stii ca nu primesti bani, intreaba-l pe lindix.
Ca sustinator psd nu prea te califici ca parinte responsabil pentru viitorul copiilor, deci poti sa canti la alta masa wink.gif ca nu am schimbat la mine.
Vezi ca ai editat barascoveniile pe care le-ai scris prima data.
Noapte buna si vezi ca nu primesti spor de noapte.
Fanez
@maho, Du-te si plateste-ti darile (taxe, impozite etc) ca ai uitat de plati. Sau ai uitat ce ai facut cu banii?
@cristicx1982, e valabil si pentru tine.
maho
E timp; de ce, e foame mare?
Fanez
QUOTE(cristic1982 @ 8 Mar 2017, 21:12)
Ca sustinator psd
*

Cine nu e pro usr e sustinator psd?
Am editat pentru ca s-a mai scris ce am zis eu, n-avea rost sa repet.

QUOTE(maho @ 8 Mar 2017, 21:17)
E timp; de ce, e foame mare?
*


Pai cine se plange ca nu sunt incasari? Astia care nu platesc.
Imi place ca titlul topicului asta este "Pro sau contra USR", iar ala cu Dragnea are titlul "Sunteti contra sau impotriva lui Dragnea?" Era mai potrivit si aici titlul "sunteti contra sau impotriva usr?"
radian
Ai pierdut startul...
maho
Eh, unii pesedisti se prind mai greu. tongue.gif
cristic1982
Avea Lapusneanu o vorba care caracterizeaza perfect acesti sustinatori psd...
klaus
Avea Einstein o vorba care ii caracterizeaza pe toti, de toate soiurile, in special pe cei care se cred superiori. Aia cu lucrurile infinite
cristic1982
Pai pe aici doar unul singur se crede superior celorlalti si acela sunteti dumneavoastra. Mistouri cateodata fine, altadata mai pe fata, demonstratii logice pentru a sustine aberatiile si incapacitatea de a recunoaste greseala.
luck33ro
QUOTE(Fanez @ 8 Mar 2017, 22:22)
Cine nu e pro usr e sustinator psd?

*



Adica nu esti pixidist infocat? happy.gif
Fanez
QUOTE(cristic1982 @ 9 Mar 2017, 14:32)
Pai pe aici doar unul singur se crede superior celorlalti si acela sunteti dumneavoastra... demonstratii logice pentru a sustine aberatiile si incapacitatea de a recunoaste greseala.
*


Cand cineva iti este superior, imediat arunci "te crezi superior?". Cand cineva iti arata cu argumente sau cu demonstratii logice ceva ce nu vrei sa accepti, desigur sunt aberatii si nu-si recunoaste greseala (nu conteaza ca n-a gresit, trebuie sa recunoasca). Nu zic de tine personal, vorbesc la general de un anume tipic.

QUOTE(luck33ro @ 9 Mar 2017, 15:49)
Adica nu esti pixidist infocat?  happy.gif
*


Nu!
luck33ro
Stai nu-mi zice, esti cu Tarliceanu telectualu, asa-i?
Fanez
N-ai ghicit. Nici n-o sa ghicesti.
Sunt contra celor care fac ceva ce nu-mi convine, indiferent din ce duda politica ar fi, si sunt de acord cu cei care fac ceva ce imi convine.
cristic1982
Incearca sa te exprimi coerent, daca nu iti iese atunci las-o balta.
Fanez
Mai coerent de atat doar desenat ar merge. E prea complex pentru tine? Iti e mai usor sa citesti desene?
cristic1982
blush.gif sa nu te deochi
Ce iti place sa te bagi precum chilotii in cwr.

Ia spune-ne cat de magnifici sunt dragnea si tariceanu si ce minuni a facut psd-alde. Nu poti cita din radu tudor, ciuvica sau mai stiu eu ce far al dreptatii?
Serje
Da tu fara jigniri nu poti? Sau daca jignesti primesti spor la aia 50 de bani?
cristic1982
Asa ti se pare? Daca era vreunul cu care impartasesti aceleasi orientari (politice bineinteles) nu te mai ofuscai.
Imi da soros spor de periculozitate pentru a plati antirabicul.
Fanez
QUOTE(cristic1982 @ 9 Mar 2017, 17:11)
...
Ia spune-ne cat de magnifici sunt dragnea si tariceanu si ce minuni a facut psd-alde. Nu poti cita din radu tudor, ciuvica sau mai stiu eu ce far al dreptatii?
*


Nu-i cunosc personal ca tine. Orice minuni ar face, nu esti capabil sa le accepti. Pentru tine nu exista ce nu vezi sau ce nu accepti. Tiparul "opozitiei" - "nimic din ce fac altii nu e bun, macar noi nu facem nimic deci avem mai putine sanse sa facem ceva gresit."
Pot sa citez din cine vreau, am considerat ca nu merita sa ma obosec daca tot n-am cu cine.
QUOTE(Serje @ 9 Mar 2017, 17:43)
Da tu fara jigniri nu poti? Sau daca jignesti primesti spor la aia 50 de bani?
*

Fiecare face ce stie si cum poate. La gradul pe care il are trebuie sa se mai afirme pana sa obtina spor la aia 50 de bani. biggrin.gif
corbex
Avem un postac nou. La IQ seamana cu Ponta sau Nicu Sordan. Are protectie de la lumea cu orientari politice corecte a forumului.
cristic1982
Hai ca nu erau suficienti postaci: unii zic cat bine face psd-ul, altii cat de curati is usereu', unu (care stiam ca mi-e coleg de corporatie) o arde cu iohanis cel rau, mai lipsesc dacis (pnl), afocis (pmp) si toni.
Fanica cum apari tu ca o boare taman cand a disparut verginica si mai zici de 50 de bani. Dar nu e problema, da inainte sa iti faci target-ul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.