Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
maho
QUOTE(bgdrenault @ 12 Jun 2021, 09:46)
vad ca la celelate nu mai comentezi...
*


Nu comentez de seniorii din nicio familie, ca-s ocupat sa citesc de partenerii vostri din USL.
Interesant, tocmai aia care decupleaza mafia de la conductele de bani vad ca deranjeaza cel mai tare: Drula, Clatita... aseara l-am vazut pe fostul justitiar penelist Predoiu ca da lectii pe mcv/justitie...
Acu' zau, nu ma deranjeaza ca bagi fitile din
QUOTE
, da' totusi, nu ne-am nascut toti ieri, manipularile n-au efect la toti.
bgdrenault
QUOTE(RDK @ 12 Jun 2021, 10:14)
Opoziția fiind PSD al cărui trezorier a furat din subvențiile partidului.
*


Care, cum? Un hot, probabil, sau sigur

Vorbeam totusi de un viol, ce are s..la cu prefectura?

12 Jun 2021, 14:59:
QUOTE(maho @ 12 Jun 2021, 13:51)
Nu comentez de seniorii din nicio familie,

Stii tu, vorba aia, fum fum fara foc pe undeva nu este posibil
Mai pun unii floricele, altii un buchet intreg, altii un bostan..............dar si daca ramane o samanta din acea de floarea soarelui parca nu i ok

12 Jun 2021, 15:01:
QUOTE(yoncv @ 12 Jun 2021, 14:48)


erau intrebari de antena 3, de aceea
glumesc
sorin1983
si-a luat ghiozdanelul si a plecat... au suparat-o... si culmea nu a plecat cu bicicleta, trotineta, cercul ci cu touaregu'
maho
Vorba lu' Maicãl: Who's bad?
bgdrenault
Normal ca se opun
Usr a promis terenul altcuiva
maho
Da, statului roman.
bion
Statul sunt ei biggrin.gif
bgdrenault
QUOTE(maho @ 15 Jun 2021, 20:28)
Da, statului roman.
*


Sigur,,,,,,,,se vede
bgdrenault
Deci nu s-a schimbat nimic........dancila traieste, dragnea conduce..........vai de cucul nostru
ce s-a schimbat?
Acuma, nu stiu daca sa l pun la usr(usb si ce o mai fi) sau la pnl(care l=au sustinut)

Deci iti iei un consilier, 1, 2, 3 cati vrei(ca ai dreptul .....) si l detasezi sef la primarie......ca se poate(desi e ilegal ) Pe urma pe postul de consilier ramas liber pui alt consiler si l detasezi, etc..........

Un penal


https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/p...procesului.html
maho
QUOTE(bgdrenault @ 20 Jun 2021, 10:22)
ce s-a schimbat?
Acuma, nu stiu daca sa l pun la usr(usb si ce o mai fi) sau la pnl(care l=au sustinut)

Seful de la Curtea de Conturi, adica institutia care verifica financiar tunurile celorlalte institutii. Pe asta unde-l pui? icon_mrgreen.gif
bgdrenault
e dresat? adica sare la ordin?
nu mai conteaza unde
maho
Evident.
Banuiam ca topicul cu psd nu-ti apare in playlist. rolleyes.gif
bgdrenault
Le a tras o deci.........
Au uitat schema la faza asta

<span class='edit'>21 Jun 2021, 07:51:</span>
QUOTE(maho @ 20 Jun 2021, 20:29)
Banuiam ca topicul cu psd nu-ti apare in playlist. rolleyes.gif
*


Daca nu i mai aduce nimeni in actualitate? Anonimi....
Vad ca au picat pe pagina 2........baga, sa nu i uitam
ady77
QUOTE(maho @ 20 Jun 2021, 21:29)
Evident.
Banuiam ca topicul cu psd nu-ti apare in playlist. rolleyes.gif
*


Si dacă spune unul de la USR ceva sigur asa trebuie sa fie...
bgdrenault
Cum altfel.......ingerasi.
De fapt angajarile se fac tot cu telefonul......prieteni si relatii sa fie.
Concursurile e pentru prostime, sau pentru prostirea(pardon convingerea) diezrezist
Depolitizarea curului.........totul de fatada
maho
QUOTE(ady77 @ 21 Jun 2021, 09:34)
Si dacă spune unul de la USR ceva sigur asa trebuie sa fie...
*


Si daca zice bgd ca usr-ul e cah, asa trebuie sa fie, Badalau e un "monument de integritate". biggrin.gif

QUOTE(bgdrenault @ 21 Jun 2021, 09:50)
.....prieteni si relatii sa fie.
Concursurile e pentru prostime, sau pentru prostirea(pardon convingerea) diezrezist

Aici ai dreptate, da' vezi ca "diezrezistii" nu-s aia din pnl.
Nu mai baga degeaba, ca-s fisele deformate. tongue.gif
ady77
Ce zic eu și ce răspunzi tu.
Explică-mi și mie cum blochează dosarele? Merge cu auditorii în control? Sau după control citește rapoartele?
Si cum de s-a sesizat doar un no-name de la USR? Justiția independenta doarme? DNA face dosare doar on urma sesizărilor Curții de Conturi?
maho
Parca nu stii ca autosesizarea se misca mult prea incet, si doar daca se vrea. Daca e ceva (si sunt probe), sa hotarasca justitia (aia independenta). Nu conteaza ce no-name acuza.
ady77
Ideea este are și dovezi? Sau doar papă kk pentru imagine?

Ți-am mai zis, din ce am observat, ăștia de la USR, chiar și la putere, tot în opoziție sunt. Critica și nu fac absolut nimic.
Habba
Ar face da' n-au loc de USL. Care au fost, si sunt la puterea reala. Fie PSD, fie PNL, fie alilatii lor UDMR.
Nu e nici o diferenta intre astia.

S-au miscat niste lucruri in ministerele USR, nu poti nega (la transporturi - Drula, la justitie a venit Ion cu ceva propuneri, etc.)

Cand ai USL-isti pe la Curtea de Conturi, Consiliul Legislativ, plus altii direct ministrii/primari (inclusiv mirobalantii Boc si Sordan), nu prea ai sanse sa faci multe. Critici si te plangi.

Faci unde ai toate parghiile.
bgdrenault
Ce s-a schimbat la transporturi?
In afara de numiri pe relatii, consilieri cu geografie, si niste concursuri la unele societati de stat , dar extrem de controversate? Cu numiri in continuare la anumite functii, care, daca se dorea obiectivitate, trebuia concurs.......

Se fac ceva km de autostrada? Sunteti naivi daca voi credeti ca se fac "din cauza" usr..........studiile de fezabilitate erau facute, expropierile facute, lucrarile incepute.......nu e decat un ritm normal al lucrarilor, dar proslavit de usristi de parca au gasit America.

Hai, sa vedem acum, cand urmeaza ceva descarcari de sarcina arheologica , ......cat mai intarzie sau nu........

Camionele circula nestingherite necantarite, soferii nu respecta diagramele, controale putine sau deloc, etc........

In justitie? Pai tocmai se plangeau multi ca nenea cu garsoniera gratis de la stat, primita fara a avea dreptul, e intr o silentio stampa........parca nci nu se mai aude nimic de justitie.
Stim, pregateste mari proiecte.......


Sordan n are sange de usb usrist? Hai mai.........gata, l ati parasit?
Habba
La transporturi de ce n-au facut pesedistii un ritm normal al lucrarilor la autostrazi? De ce n-au deblocat anumite tronsoane? Cat despre ARR se pare ca n-ai idee cine si cum conduce, si cum dicteaza frimele de transport in buzunarul USL...

La justitie degeaba vrea Ion sa faca cate ceva cand Iohanis si onor majoritatea USL-ista din comisii ii baga bete in roate (vezi numiri la parchete, sau SIIJ, etc.)

Iar Sordan e primarul PNL. Asumat.In caz ca ti-a scapat. Nu (mai) are nimic cu USR+.
maho
QUOTE(bgdrenault @ 21 Jun 2021, 12:24)
Ce s-a schimbat la transporturi?
........studiile de fezabilitate era facute,

Gramatica e aceeasi, sigur.
Aici m-am oprit, ca sa nu orbesc.
@Ady: nu stiu, o avea poate, dar logica sigur are: tu, dac-ai fi pus de prieteni ca seful auditului din curtea de conturi, ai da ok-ul pt. niste verificari serioase la institutiile conduse de prietenii aia? Hai, ce dracu' nu mai suntem copii. Nu faptul ca ala e un no-name e important aici.
@Habba: le e dor de Cuc, da' usr-ul e de vina si VV, desigur.
ady77
Auditurile în toate primăriile din România se fac anual, indiferent de prietenii.
RDK
Sigur că da, din acest motiv fostul condamnat penal PSD-ist Bădălău (vai ce pleonasm e asta cu "penal PSD-ist") a modificat condițiile de acces la conducerea autorității de audit și chiar a ocupat șefia pentru ceva vreme: controale temeinice, ritmice, imparțiale + pensii speciale.
maho
QUOTE(ady77 @ 21 Jun 2021, 13:14)
Auditurile în toate primăriile din România se fac anual, indiferent de prietenii.
*


Cand, pe 29.02? Eu asteptam un raspuns serios la intrebare (am zis "verificari serioase"), zi mai bine ca n-ai putea s-o faci. cool.gif
bgdrenault
QUOTE(Habba @ 21 Jun 2021, 11:30)
La transporturi de ce n-au facut pesedistii un ritm normal al lucrarilor la autostrazi? De ce n-au deblocat anumite tronsoane? Cat despre ARR se pare ca n-ai idee cine si cum conduce, si cum dicteaza frimele de transport in buzunarul USL...

La justitie degeaba vrea Ion sa faca cate ceva cand Iohanis si onor majoritatea USL-ista din comisii ii baga bete in roate (vezi numiri la parchete, sau SIIJ, etc.)

Iar Sordan e primarul PNL. Asumat.In caz ca ti-a scapat. Nu (mai) are nimic cu USR+.
*



Ritmul normal?........pai poate asa s-a nimerit, sunt anumite etape , infrastructura e mai grea, suprastructura merge mai repede.
Deci intr un guvern sap tunelul, in altul il varuiesc, normal ca varul merge mai repede......ca idee..........dar noi, nu si nu, s-a apucat drula sa sape cu unghiile

ARR? Pai hai mai, cat mai plangeti dupa greaua mostenire? Ca se fac doi ani acusi

Hmm.........deci si Johan a tradat......Aoleu, uitase si el aria cercului
Deci sordan a pupat definitiv pecetea pnl? Asa cinstiti si incoruptibili sunteti in USR? .......
Dupa ce v ati laudat cu el atattia ani..............mai, mai........

<span class='edit'>21 Jun 2021, 18:43:</span>
QUOTE(maho @ 21 Jun 2021, 11:39)
Gramatica e aceeasi, sigur.
Aici m-am oprit, ca sa nu orbesc.


Bine ma , esti tare.........daca tu crezi ca asa i corect, pune-ti ochelari.
Am batut si "u", dar scriu de pe un laptop recuperat, care sta permanent doar pentru forumuri, sambata si duminica......apropo, daca nu bat r si u si j, acolo am taste sarite.........dar tu da inainte

<span class='edit'>21 Jun 2021, 18:47:</span>
QUOTE(RDK @ 21 Jun 2021, 14:57)
+ pensii speciale.


AOLEU, mai sunt pensii speciale? Nu cred.............nu pot sa cred
Alianta pnl usr udmr au promis ca de la ajungerea la guvernare nu trec 10 zile pana cand acestea vor disparea........ZECE ZILE, DECI....
Pai se apropie doi ani si pensiiile seciale nu au disparut? Nemernici prieteni tai , se pare.........
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 21 Jun 2021, 18:38)
Ritmul normal?........pai poate asa s-a nimerit, sunt anumite etape , infrastructura e mai grea, suprastructura merge mai repede.
Deci intr un guvern sap tunelul, in altul il varuiesc, normal ca varul merge mai repede......ca idee..........dar noi, nu si nu, s-a apucat drula sa sape cu unghiile

ARR? Pai hai mai, cat mai plangeti dupa greaua mostenire? Ca se fac doi ani acusi


*


Si in 30 de ani de guverne PSD, USL?

21 Jun 2021, 19:15:
QUOTE(bgdrenault @ 21 Jun 2021, 11:24)
Se fac ceva km de autostrada? Sunteti naivi daca voi credeti ca se fac "din cauza" usr..........studiile de fezabilitate era facute, expropierile facute, lucrarile incepute.......nu e decat un ritm normal al lucrarilor, dar proslavit de usristi de parca au gasit America.
*

Atat au facut in 30 de ani?
RDK
Dl. ministru USR Drulă ne-a promis că porțiuna de autostradă Sebeș Turda unde grecii de la Aktor transpiră de 7 ani va putea fi circulat "în toamna acestui an".
Sper să nu se repete situația metroului unde în septembrie se face un an de la recepție (ministru PNL), iar lucrările restante sunt încă neterminate.
Pentru că atunci va fi clar că toți sunt la fel.
maho
QUOTE(bgdrenault @ 21 Jun 2021, 19:38)
Bine ma , esti tare.........daca tu crezi ca asa i corect, puneti ochelari.
Am batut si "u", dar scriu de pe un laptop recuperat..

Am bolduit si prima parte, ca sa n-o dai de gard ca ai vorbit la plural. 04.gif .
De-aia esti intepenit pe topicul cu usr, ca nu-ti merge "u"? rolleyes.gif
Drula (pardon, dl. ministru Drula) a anuntat recent ca nu candideaza la alegerile interne usr din toamna, mi se pare interesant. Ar fi avut potential cu Barna cam wacko.gif si Ciolos cam absent... ca altii sau altele sunt de nivel local deocamdata.
bgdrenault
Maho, esti cel mai tare..........jos cu palaria.............unde ai dreptate, ai......

<span class='edit'>21 Jun 2021, 20:32:</span>
QUOTE(IRONICK @ 21 Jun 2021, 19:13)
Si in 30 de ani de guverne PSD, USL?
Atat au facut in 30 de ani?


Atat, din pacate. NESHTE nemernici
yoncv
De la Drula am avut niște speranțe la început. Părea că are idei, proiecte, soluții. Din păcate, se pare că i se aplică și lui vorba "s-a născut talent, a murit speranță".
RDK
Nu înțeleg cu ce te-a dezamăgit Drulă, nu a făcut decât să continue ce era deja început (PSD, PNL, nu a contat) și să demareze alte proiecte necesare.
IRONICK
QUOTE(RDK @ 21 Jun 2021, 20:48)
Nu înțeleg cu ce te-a dezamăgit Drulă, nu a făcut decât să continue ce era deja început (PSD, PNL, nu a contat) și să demareze alte proiecte necesare.
*

Inceput de 30 de ani. radmasa.gif
RDK
Ai idee dacă dl. Dacian Csolosz s-a vaccinat sau încă e pe urinoterapie și mindfulness?
Habba
N-are nevoie ca a făcut boala din ce era prin presa acum câteva luni.
Sau, mnoh...
RDK
Ca demnitar viitor beneficiar de pensie specială*, ar trebui să ofere un exemplu, nu să caute lumea justificări pă persoană fizică.

") E de-al nostru, e ok
radian
Pai daca omul a dobandit imunitate pe cale naturala de ca se vaccineze? Doar asa ca sa-ti ofere tie satisfactie? Sau din motiv de populism?
IRONICK
QUOTE(RDK @ 21 Jun 2021, 20:58)
Ai idee dacă dl. Dacian Csolosz s-a vaccinat sau încă e pe urinoterapie și mindfulness?
*


Ca tot nu aveti apa in Bucuresti, treceti pe urina.
yoncv
QUOTE(RDK @ 21 Jun 2021, 21:48)
Nu înțeleg cu ce te-a dezamăgit Drulă, nu a făcut decât să continue ce era deja început (PSD, PNL, nu a contat) și să demareze alte proiecte necesare.
*


As putea explica mai pe larg, dar nu prea am chef. Mai pe scurt, a ratat toate termenele pe care chiar el le-a anuntat pentru lucrarile de infrastructura; in plus, desi cand era "in opozitie", in Asociatia Pro Infrastructura a criticat anumite greseli care se faceau, cand a ajuns ministru n-a facut nimic ca sa le corecteze. Plus o atitudine plina de demagogie, care arata ca mai degraba face politica, decat treaba.

21 Jun 2021, 22:56:
QUOTE(radian @ 21 Jun 2021, 22:45)
Pai daca omul a dobandit imunitate pe cale naturala de ca se vaccineze? Doar asa ca sa-ti ofere tie satisfactie? Sau din motiv de populism?
*


Eu personal cunosc cel putin 10-12 persoane care au avut boala si s-au si vaccinat.
bgdrenault
QUOTE(radian @ 21 Jun 2021, 21:45)
Pai daca omul a dobandit imunitate pe cale naturala de ca se vaccineze? Doar asa ca sa-ti ofere tie satisfactie? Sau din motiv de populism?
*


Imunitatea e destul de discutabila.
Dupa 3 luni te poti vaccina fara probleme.......unii spun chiar dupa o luna

Bine, Ciolos are nevasta frantuzoaica........il vaccineaza ea
RDK
E adevărat, aparent sunt unele incoerențe de la postura de blogăr la cea de ministru.
Însă nu uita că ONG-ul lor trebuia să fie vizibil (cum altfel decât prin atacuri), iar ca ministru nu poate interveni în termene ci doar să le anunțe cu un aer superior.
Oricum, este pe departe cel mai bun ministru USR+, s-a și vaccinat tongue.gif
Habba
QUOTE(RDK @ 21 Jun 2021, 21:41)
") E de-al nostru, e ok
*


Să ți-l ții pentru tine. Că de al meu sigur nu-i. wink.gif
IRONICK
După Bulgaria, România are cea mai mituită poliție din UE

Cu drag,
30 de ani de PSD&USL
AR-18-MOS
Deci după bulgari, cetățenii români sunt cei mai mari mituitori. Că e mai simplu să sară cu banu' decât să sune la 0800.806.806, ca să facă denunț.
einstein1984
pai daca suni la 0806 ramai si fara permis...
maho
QUOTE(RDK @ 21 Jun 2021, 21:48)
Nu înțeleg cu ce te-a dezamăgit Drulă, nu a făcut decât să continue ce era deja început (PSD, PNL, nu a contat) și să demareze alte proiecte necesare.
*


Poate pe unii ii dezamageste ca nu-i populist.
bgdrenault
Astia nu trag la aceeasi caruta?
Sa schimbe caii atunci, pardon, ...(era sa zic boii, dar mijlocul de tractiune se numeste car).

Pai se baga pnl unde nu le fierbe oala, aka transporturi?
IRONICK
QUOTE(maho @ 24 Jun 2021, 11:38)
Poate pe unii ii dezamageste ca nu-i populist.
*


Vor sa ii bage bete in roate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.