Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
Bicicleta galbena
@ barhi: Da, exact asta mi-e mentalitatea, astept sa-mi dea cineva ceva radmasa.gif

Despre presa actuala (si nu numai): intotdeauna a fost folosita in scop politic. Pe vremea presei tiparite exista insa o anumita decenta si o anume limita, depasita doar de gaina care nastea pui vii. Acum oricine isi poate face propria publicatie on-line, si sa publice orice considera, fara nici un filtru.

Despre oamenii politici - eu ii judec fix in functie de ce face fiecare. Barna a fost secretar de stat in guvernul Ciolos, apoi a castigat sefia USR pe care l-a dus de la 8% la 23. Si mai e ceva - ma uit si in ochii oamenilor cand vorbesc; de exemplu eu sunt 100% convins ca Barna e curat, in timp ce sunt 100% convins ca Badalau (un exemplu) e bagat pana in gat in rahaturi de diferite arome.
pistritu
in concluzie JOS Pnl-ul wink.gif
b76bgaarh
QUOTE(Bicicleta galbena @ 16 Oct 2019, 12:58)
de exemplu eu sunt 100% convins ca Barna e curat, in timp ce sunt 100% convins ca Badalau (un exemplu) e bagat pana in gat in rahaturi de diferite arome.
*



si cu toate astea ii desconsideri pe crestini, pentru credinta lor, oau.

ce credinte de astea mai ai, ca incepe sa fie din ce in ce mai comica situatia.

ps nu statu da, partidu da de la stat, da imi place cum incerci sa arati cu mana catre stat.
maho
@b76bgaarh: esti nervos? Parca inainte scriai mai lizibil.
ady77
QUOTE(Bicicleta galbena @ 16 Oct 2019, 13:58)
Despre presa actuala (si nu numai): intotdeauna a fost folosita in scop politic. Pe vremea presei tiparite exista insa o anumita decenta si o anume limita, depasita doar de gaina care nastea pui vii. Acum oricine isi poate face propria publicatie on-line, si sa publice orice considera, fara nici un filtru.
*


Acum nu mai sunt credibili, dar alti activisti citau din ei, cand scriau de Dragnea, ma gandesc ca atunci ii filtra cineva tongue.gif

QUOTE(maho @ 4 Dec 2017, 14:51)
Ai dracu' astia de la Rise project (astia nu-s aia care-au scris primii de casele lui KWJ? - deci nu-i putem banui de partizanat cu "statul parelel", nu-i asa, Dragos?  icon_mrgreen.gif ) se cam plictisesc, au luat urma banilor lui livache.
*




QUOTE(RZV @ 30 Mar 2018, 15:58)
Afacerile din Brazilia.
RegioTrans, TelDrum si fratii Mazare.
Se intelege ca nu putea lipsi nici Daddy din peisaj. icon_mrgreen.gif
*




QUOTE(nasty @ 8 Nov 2018, 18:56)
Măh, dar pe toți v-a apucat deodată, că vreți sursele? Ce coincidență!
aveți ordin pe ziua de azi?
Oricum e tare! 20 milioane...

"Ancuța Opre, numită de Senat și urmărită penal la DNA pentru abuz în servicu comis într-o funcție anterioară. Mai precis, Opre este acuzată că ar fi supraevaluat proprietăți când era șefa Comisiei Centrale pentru Stabilirea Despăgubirilor din cadrul Autorității Naționale pentru Restituirea Proprietăților (A.N.R.P.), într-un dosar celebru - https://bit.ly/2DuyB5k
Preșdinta Ancuța Opre, om cu vechime în PSD, a fost colegă la ANRP cu George Bălăiți, cel care semnează solicitarea către RISE. Bălăiți a lucrat înainte la serviciul de comunicare al PSD și e acum șef serviciu control operatori în cadrul ANSPCP."

Vorba ta: să credem că e adevărat? Nu poate fi ! Cine sunt Rise ăștia, sigur finanțați de dușmanii României...
*





Bicicleta galbena
QUOTE(b76bgaarh @ 16 Oct 2019, 14:19)
si cu toate astea ii desconsideri pe crestini, pentru credinta lor, oau.

*


blink.gif cred ca ma confunzi cu altcineva...
Nu desconsider credinciosii, e treaba lor. Eu sunt impotriva utilizarii religiei, de mii de ani, ca mijloc de disciplinare a populatiei, lucru care le-a iesit de minune capilor statului (oricare stat, de oriunde), pana acum vreo 150 de ani.


@ady - singura investigatie pe care am citit-o a celor de la Rise e de anul asta, una cu privire la ministra Manescu - atat de slabut documentata, n-ai idee neicusorule...

maho
@ ady: acum n-am zis nimic de ei, desi din "investigatia" lor n-am inteles care-i ilegalitatea.

P.S.: activist?! pt. asta, cand ne-om mai intalni, nu doar ca tre' sa-mi spui "nene", dar te pun sa-mi pupi si mana. tongue.gif
ady77
Cu chelpedinul tongue.gif
b76bgaarh
maho, te lepadasi de rise, cat fu plata?
maho
@ady: nu stiu ce-i ala.
@arhi: singurii de care m-am lepadat au fost penelistii (pe care-i simpatizam inainte de a face join(t) cu pdl. In rest, nu-si permite nimeni sa ma plateasca. Are independenta asta o gramada de neajunsuri, totusi e a dracu' de misto.
nasty
Adevărul e că a deranjat mult la primărie cu dezvăluirile
Au reușit să o înlăture!
cristic1982
QUOTE(maho @ 16 Oct 2019, 13:25)
@b76bgaarh: esti nervos? Parca inainte scriai mai lizibil.
*


Toți "simpatizanții" (aka postacii) Partidului sunt nervoși. De ce crezi că a revenit pe cafenea?
Se supără că nu știe dacă să-l înjure sau nu pe ponta, că de la centru nu au încă o strategie cu cine le sunt dușmanii de clasă etc.
Celălalt "simpatizant" de București a lăsat-o și mai moale, cât nu zice nimeni de fufă, nu se bagă să îi arate realizările.

PS. Acum lipsesc supermoderatorul deontolog, dacis și vercinglitorix ca să fie tabloul complet.
ady77
QUOTE(cristic1982 @ 17 Oct 2019, 07:12)
PS. Acum lipsesc supermoderatorul deontolog, dacis și vercinglitorix ca să fie tabloul complet.
*


dacis e de al vostru wink.gif
cristic1982
Nu îmi aduc aminte să am vreo relație profesională sau personală cu el.
Deci?
Ultima dată era pro-iohanis.
Eu l-am votat pe Iohannis pentru că ponta, nu pentru că eram pro-iohanis...
ady77
E antiPSD.
cristic1982
Mulți sunt anti-PSD, asta nu înseamnă că sunt prieteni...
DragosP
QUOTE(cristic1982 @ 17 Oct 2019, 09:08)
Eu l-am votat pe Iohannis pentru că ponta, nu pentru că eram pro-iohanis...
*


Aham.
Urmează pentru că Veorica.
Mda.
ady77
El era cu Barna si atunci tongue.gif
DragosP
Cu bârna.
b76bgaarh
cam mare barna din ochiul, maro, ca sa nu o vedeti, activisti USR.
cristic1982
QUOTE(b76bgaarh @ 17 Oct 2019, 09:23)
cam mare barna din ochiul, maro, ca sa nu o vedeti, activisti USR.
*


Ce poți spune și tu, numai un mic atac la persoană (bineînțeles moderatorul de Brăila nu îl vede), doar atât vă învață la PSD.
Sau ești și tu un abonat la bani publici?
DragosP
E cineva aici activist/postac usr?
b76bgaarh
cristicule, ejti decat jelos, inca mai plangi ca ai pierdut contractul ala, pe bani publici, unde a taiat PSD finantarea?

ps. mie imi convine sa vina USR/PNL/PMP sa aduca salariile la nivel 2010, eu sper sa le aduca la nivel 2009.
pistritu
QUOTE(cristic1982 @ 17 Oct 2019, 06:12)
Toți "simpatizanții" (aka postacii) Partidului sunt nervoși. De ce crezi că a revenit pe cafenea?
Se supără că nu știe dacă să-l înjure sau nu pe ponta, că de la centru nu au încă o strategie cu cine le sunt dușmanii de clasă etc.
Celălalt "simpatizant" de București a lăsat-o și mai moale, cât nu zice nimeni de fufă, nu se bagă să îi arate realizările.

QUOTE(cristic1982 @ 17 Oct 2019, 08:08)
Eu l-am votat pe Iohannis pentru că ponta, nu pentru că eram pro-iohanis...

up.gif
adevarul e ca Barna este mai scolit decat iohaniss si base, nu este ca aia.De aceea nu se coboara la nivelul lor. Ca si Ciolos de asemenea.
Mutul iohannis a castigat pentru ca realitatea tv,rares si gusa care il tocau zilnic pe ponta

http://www.fonduri-ue.ro/images/files/mfe/...V_Dan_Barna.pdf
b76bgaarh
normal base a vandut o flota si a pus mana pe o casa, iohanis a vandut copii si a pus mana pe 6 case, barna a declarat ca e neprihanit si a facut mismasuri cu fonduri europene, impreuna cu PSD.

ps base a fost si turnator.
Bicicleta galbena
QUOTE(b76bgaarh @ 17 Oct 2019, 11:15)
iohanis a vandut copii si a pus mana pe 6 case,
*


Stii ca-mi esti simpatic da' tampenia asta e de RTV, te rog nu(-ti) cobora nivelul.

axabrt
Cel mai tare e bombomel care a vândut petromul și a rămas fără bani. A venit mătușa de i a pus termopan

IRONICK
QUOTE(b76bgaarh @ 17 Oct 2019, 11:15)
iohanis a vandut copii
*
A vandut multi?
DannyY
Multe, nu multi.
Ca erau copii, nu originale.
cristic1982
QUOTE(b76bgaarh @ 17 Oct 2019, 10:02)
cristicule, ejti decat jelos, inca mai plangi ca ai pierdut contractul ala, pe bani publici, unde a taiat PSD finantarea?

ps. mie imi convine sa vina USR/PNL/PMP sa aduca salariile la nivel 2010, eu sper sa le aduca la nivel 2009.
*


Domn postac, poți să îmi aduci aminte unde și când mă plângeam? Chiar te rog.
Dacă nu, ești doar exponentul clasic de PSD-ist ieftin.

DragosP - prima dată când mi-ai dat moderator preview spuneai ceva, dar bineînțeles că nu pot să mă aștept la verticalitate de la o persoană care promovează dubla măsură
DragosP
Reamintește-mi, te rog, bătrânețea nu iartă.
cristic1982
Poți căuta singur, era postarea ta.
DragosP
Ei da, chef de șarade am acum, să știi!
Bicicleta galbena
Cristic te rog sa nu-l superi pe domnu' modelator ca te paste iar o suspendare.
Nu conteaza ca n-are justificare, el nu se impiedica de maruntisuri d'astea.

pistritu
QUOTE(Bicicleta galbena @ 17 Oct 2019, 14:24)
Cristic te rog sa nu-l superi pe domnu' modelator ca te paste iar o suspendare.
Nu conteaza ca n-are justificare, el nu se impiedica de maruntisuri d'astea.
*


miroase a ban + moderator preview ptr cristic1982
Moderatorul nu trebuie sa se justifice in fata nimanui smile.gif
DragosP
Bea niște apă rece.

17 Oct 2019, 20:17:
"Creatorii ”partidului anti-sistem” Uniunea Salvați România au avut mare grijă ca să respecte de la bun început chiar prima regulă a sistemului! Și anume aceea ca pe funcțiile de conducere să fie promovați tocmai oameni șantajabili! Iar ”găsirea” la țanc a dosarului de la CNSAS a atât de vocalei lidere a USR-ului bucureștean, Roxana Wring este doar prima ”conservă” deschisă parcă special pentru a umple Uniunea cu mirosul pestilențial al colaboraționismului cu serviciile, încă de pe vremea Securității ceaușiste."
axabrt
USR =[attachmentid=1628110496]
DragosP
P'asta de unde ai mai scos-o?
axabrt
D aici. Ceva e dubios.[attachmentid=1628110502]
Ori n ai auzit de marșul diversității.
Am făcut eu legătură. Ăștia e ghei maică, daca ajung in parlament o să fie rău.
marksman
Devine 'omosecsualitatea obligatorie. Si educatia secsuala, si atunci vine 'farsitul lumii. Ma rog, educatia in general e periculoasa, ca nu mai voteaza dupa aia turma cum li se zice la biserica sa voteze.

LE: @axa... Din pacate nici USR-ul nu mai e ce (credeam ca) a fost.
pistritu
Mdea, nasol Axa...
cristic1982
QUOTE(Bicicleta galbena @ 17 Oct 2019, 14:24)
Cristic te rog sa nu-l superi pe domnu' modelator ca te paste iar o suspendare.
Nu conteaza ca n-are justificare, el nu se impiedica de maruntisuri d'astea.
*


Fiecare după cât poate...
pistritu
up.gif
Bicicleta galbena
Acuma Barna se apara zicand, despre contractele pe care le-a derulat, ca 'sunt in regula'. Bine, ok, eu te cred dar multa lume ia de bun ce se arunca pe net, asa ca, in calitate de nou om politic, poate ar trebui sa exersezi putin dialogul cu publicul. Ar fi foarte utila o iesire intr-o conferinta de presa in care sa explici totul cat mai amanuntit, eventual cu documente la indemana (ca dosarele presupun ca exista la arhiva). Aruncatul in graba a 'e totul ok' nu convinge multa lume.

La fel si nou-mazilita sefa a Tarom - zice ca Cuc i-a cerut sa tina avioane la sol in ziua motiunii, ca sa nu ajunga la capitala parlamentarii din provincie. Posibil, nu zic nu, doa ca trebuie sa mearga pana la capat: sa spuna exact cine si cand i-a cerut asta, in ce context, eventual alte probe (mesaje pe tel, etc).

Ziceti tot adevarul, pana la capat.

LE Barna zice ca n-are incredere in DLAF, condus de Toni Grebla (da, ala), si ca ar prefera sa mearga dosarele la DNA. Bre musiu, ce te asteptai? A inceput campania, iar tu esti una din vedete - sigur ca o sa te muste de kur, cum crezi ca a iesit 'cazul' asta? Lasa vaicarelile si iesi la conferinta.

ady77
QUOTE(Bicicleta galbena @ 18 Oct 2019, 09:39)
LE Barna zice ca n-are incredere in DLAF, condus de Toni Grebla (da, ala), si ca ar prefera sa mearga dosarele la DNA. Bre musiu, ce te asteptai? A inceput campania, iar tu esti una din vedete - sigur ca o sa te muste de kur, cum crezi ca a iesit 'cazul' asta? Lasa vaicarelile si iesi la conferinta.
*


Fiecare cu pilele lui. Unii la DLAF, altii la DNA tongue.gif
IRONICK
QUOTE(Bicicleta galbena @ 18 Oct 2019, 09:39)
Ar fi foarte utila o iesire intr-o conferinta de presa in care sa explici totul cat mai amanuntit, eventual cu documente la indemana (ca dosarele presupun ca exista la arhiva). Aruncatul in graba a 'e totul ok' nu convinge multa lume.
*

Mie mi se rupe la 1m in fata p@lei indiferent ca iese sau nu. Cainii (psd-istii) latra, caravana trece.
axabrt
Pai e clar că bârnă cu toate minusurile lui reprezintă un adversar important. Altfel nu s ar chinui sa l discrediteze
Pe de altă parte dacă te știi cu bube n cap de ce candidezi?
Putea să l lase pe unu mai sarac și cinstit, eventual intra și el in schema mai tarziu pe un post de ministru, ceva.
ady77
Toti sunt cinstiti pana ajung sau vor sa ajunga intr-o functie importanta.
Abia atunci incepe sa ii caute in fund justitia independenta.
busu 12
Asa este ady77,Barna este un potential candidat cu sanse mari sa castige alegerile prezidentiale.
Nu il mai voteaza lumea pe werner klaus iohanis, a fost un presedinte mai slab decat Emil Constantinescu. Nu se poate compara cu Base sau Iliescu.
IRONICK
Fabricarea dosarelor este ceva tipic PSD.
Barna o sa fie atacat de toata lumea, inclusiv de Iohanis. Astia nu au ordin pe unitate sa fabrice, ci doar sa fie dezamagiti de USR@co.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.