Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
RDK
Promisiunile USR nu au cum să bată delirul partidelor mari
IRONICK
QUOTE(maho @ 17 Jan 2022, 17:28)
@bgd: Uiti ca ai mai zis asta, fara dovezi insa.
*


Nu a adus dovezi la absolut nimic din ce a sustinut pana acum. Decat gargara.
RDK
Atunci amanți, na blush.gif
maho
QUOTE(IRONICK @ 17 Jan 2022, 17:31)
Nu a adus dovezi la absolut nimic din ce a sustinut pana acum. Decat gargara.
*


Am zis sa-i dau o sansa, poate nu mai tin eu bine minte: am bagat o cautare cu "usr" pe pagina "statul la stat", da' n-am gasit nimic.
bgdrenault
QUOTE(maho @ 17 Jan 2022, 17:28)
@bgd: Uiti ca ai mai zis asta, fara dovezi insa.
*


@maho, asta cu prietenii si cunoscutii e verificabila, cauta pe net cine s-a perindat in functii in perioada respectiva si vei gasi
Sau uitam cum isi dadeau demisiile in bloc secretarii de stat cand s-a pupat pnl cu psd? Ia=l pe fiecare si despica l in patru si vei vedea.
In rest cu promisiunile e de vazut, stiu, ai sa te lauzi cu drulau

Ce nu am dpvedit si ai dreptate, e ce ziceam eu de micile furtisaguri, dar astea nici la psd -pnl nu s dovedite, decat cu mici exceptii. In rest, daca te uiti la averea fiecaruia doar banuiesti ca a furat, ca nu vrea sa l dovedeasca nimeni. DNA si etc stau si joaca table.

Noi sa fim sanatosi, unii, ne duc la sapa de lemn ca habar n au sa guverneze si sunt limitati tare, altii ne duc ca nu se mai opresc sa fure. Si acolo vad ca nu s limitati

17 Jan 2022, 17:47:
QUOTE(IRONICK @ 17 Jan 2022, 17:31)
Nu a adus dovezi la absolut nimic din ce a sustinut pana acum. Decat gargara.
*


Stim, nic tu nu esti departe cu vladut si drulau,,,,multa gargara. Costum si camasa alba,

17 Jan 2022, 17:52:
cauta pe net atat, "usr si nepotismul" si ceteste , bine sunt minciuni pesediste
Dar chiar nu mai are importanta. Au facut f,,,,,,,,,iiiiiiiiisssssss

Poate totusi s-or trezi.
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 17 Jan 2022, 17:46)
Stim, nic tu nu esti departe cu vladut si drulau,,,,multa gargara. Costum si camasa alba,
*
Domnu' meu, sa iti mai traduc inca o data. Este vorba de afirmatii, nu persoana. Afirmatiile trebuie sa le combati.
bgdrenault
Voi din pacate aveti ochelari de cal.
Nu aveti curaj sa recunoasteti ca multi dintre ei sunt tot la fel, dar inca mici, chiar daca aduci articole, dovezi, etc, gasiti motive de 3 lei(vezi panzaru cu dragnea, vezi prieteniile din ministere, etc, etc, nu i coruptie, asa se face noua politica corecta, stiu, .....sunt satul

Hai, sa i vedem in 2024 sau cand o fi, deocamdata vad ca se duc vertiginos in jos. Daca vor continua asa,,,,,,,,
Au fost, au vazut, dar n au invins. O criza politica n au stiut sa o gestioneze.
E mai bine acum,
kato
de ramarcat totusi cum te doare inima de ei si nu-i lasi sa dispara in istorie........ daca sunt mici si insignifianti de ce te doare? mai bine fii atent la ce fac alde PSD Si PNL nu la ce ar fi putut sa faca USR..... nu am citit sa te fi revoltat cum a procedat grindeanu cu numirea in consiliul de administratie al autoritatii aeronautice civile a prietenului sau .....
bgdrenault
NIste hoti, altceva ce mai e de spus, nu s-a spus pana acum?
De spalat nu se spala cu toata Dunarea de la Padurea Neagra la vale.

Nu se stia ca asa vor face, nu vezi ca a crescut nr de secretari de stat, etc, parca vreo 300?
RDK
Să nu uiți de subsecretarii de stat cool.gif
yoncv
Sub secretari nu sunt secretarele? wink.gif
RDK
Nu mai sunt secretare (secretari) ci directori de cabinet. Jos de tot sunt consilierii personali, buni să spele mașina, să rezolve hainele la curățătorie și să aibă acces la toate informațiile din instituție.

A apărut Omul Nou Dacian, solicitând ferm demisia celor mai responsabile forțe politice fiindcă au crescut prețurile la curent electric și la gaze. De carburanții auto nu zice nimic, el merge cu tramvaiul tras de cai.
"Statul trebuie să își asume fără ezitare situația în care se găsesc cetățenii și să acopere diferențele din facturi. E singurul mod prin care ne putem asigura că cetățenii vulnerabili în fața creșterilor necontrolate pot traversa această iarnă."

LE doar curent electric, de gaze probabil e mulțumit
IRONICK
Gaze sunt destule in Marea Neagra. Noroc cu PSD si PNL ca nu ne vindem tara. Mai bine platim la rusi.

17 Jan 2022, 22:17:
Si apropo, fac iu PSD&PNL. Au trecut 22 de ani de cand a murit Ratiu. Bine ca idiotii au votat Ilici.
Gil26
Pai tovarasii nu prea suportau papion iar taranistu' ala burghez revenise de peste mari si tari sa isi ia inapoi mosiile, vindea arme droguri si dolari falsi, inamicul poporului, emanatilor si democratiei noastre originale mioritice ..
RDK
Era un om care rostea cuvântul "capitalism", spre deosebire de distinșii actuali
sorin1983
era un om care nu a stiut sa vanda... si el si Campeanu veniti de afara intr-o tara din care nu prea iesise muritorul de rand(in afara de cei cu munca), elevati, cu alta gandire si alte principii.
nu erau din popor ca iliescu... cu pulover de la tricodava si camasa de la apaca.
IRONICK
QUOTE(sorin1983 @ 18 Jan 2022, 08:54)
era un om care nu a stiut sa vanda...
*

Sa vanda ce? Lasa ca a vandut Ilici Iliescu toata tara.
Gil26
Macar daca o vindea bine, insa doar a distrus-o, jefuit\daramat tot, ("reteta de succes" MEBO, etc...)...
maho
QUOTE(RDK @ 17 Jan 2022, 15:56)
41 milioane de lei au ajuns și la ei în anul 2021.
Bani publici, apropo de glumele scremute cu "asistați sociali" care emană din partea aia a parlamentului.
*


Daca vrei sa fii la curent (plafonat) cu sumele incasate luna asta.
sorin1983
QUOTE(IRONICK @ 18 Jan 2022, 09:41)
Sa vanda ce? Lasa ca a vandut Ilici Iliescu toata tara.
*


sa vanda iluzii... ca de vandut idiotii ii vindea dupa aceea.

IRONICK
QUOTE(sorin1983 @ 18 Jan 2022, 17:39)
sa vanda iluzii... ca de vandut idiotii ii vindea dupa aceea.

*


Fix ce a facut FSNPSD si ulterior PNL. Inselatorie, minciuna si furt.
bgdrenault
Macar aia au facut ceva, inselatorie, minciuna, furt.

Usr a incercat dar a ratat, deh, teoria ca teoria, practica........Diplomele ale trebuie puse la treba, nu doar in CV

<span class='edit'>18 Jan 2022, 18:37:</span>
QUOTE(maho @ 18 Jan 2022, 10:17)
Daca vrei sa fii la curent (plafonat) cu sumele incasate luna asta.
*



Totusi nu ne e rusine nici cu banii primiti de usr.
La mai mare

18 Jan 2022, 18:43:
Ma intreb de unde stia fatuca asta de liberalizarea pietei de energie ?
Si de unde stie ea ce trebuia sa faca un ministru al energiei?
Ma intreb cum pana mea are asta habar de ceva
Ma intreb cum pana mea a sarit din facultate direct la Viena, Bruxelles, etc
Competenta?
E competenta ce i drept
http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura201...016&cam=2&pag=0
IRONICK
Este inutil si neproductiv sa stea cineva de vorba cu tine. Ai intrat in lista de ignore.
bgdrenault
normal, adevarul supara
RDK
Singurul adevăr care mai contează acum e dibăcia actualilor oameni politici responsabili cu care reduc facturile, zi după zi.
IRONICK
QUOTE(RDK @ 18 Jan 2022, 19:05)
Singurul adevăr care mai contează acum e dibăcia actualilor oameni politici responsabili cu care reduc facturile, zi după zi.
*


Ce dibacie? Se reduc facturile tot din banii nostrii. In loc sa se duca catre investitii.
RDK
Guvernul, după întâlnirea cu furnizorii de energie și gaze: Peste 2 milioane de facturi au fost recalculate, iar cele achitate se vor deduce din următoarea factură

Când emiți 2 milioane de facturi greșite..
maho
QUOTE(bgdrenault @ 18 Jan 2022, 18:37)
Ma intreb de unde stia fatuca asta de liberalizarea pietei de energie ?
Si de unde stie ea ce trebuia sa faca un ministru al energiei?

Poate de la noul "expert" din ANRE.
RDK
Să nu uităm de cei 270-280 angajați ANRE, că ăștia nu sunt numiți la fiecare schimbare de guvern.
maho
Aia n-or avea salarii indecente, de injumatatit la partid. O "nepoata" 90/60/90 e altceva.
RDK
Sugerezi cumva că ar fi incompetenți?
bgdrenault
Lasconi nu a facut putine pe acolo, Dar nu pentru ca e userista, ci pentru ca e OM.

Parca si o casa de vacanta facuta de nu stiu care edil, pentru distractii a transformat o in ceva util. Si verificarea cu alcooltestul a salariatilor la intrarea in serviciu

https://ziare.com/stiri/eveniment/elena-las...imariei-1661877

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/e...descoperit.html

Va laudati cu putine, cu o floare nu se face primavara, din pacate.
Bine, psd si pnl nu mai au cu ce se lauda, decat cu hotii.
Dar nu uita ca cel putin pe pesede, usr i a adus la putere

19 Jan 2022, 16:57:
QUOTE(maho @ 18 Jan 2022, 20:30)
Poate de la noul "expert" din ANRE.
*



Se preteaza fata aia sa ia lectii de la bosorogi? Hai mai..........
RDK
Madam Lasconi ne vorbește despre tarife contractate în martie 2021.
Într-adevăr, pare jaf ce făceau ăia acolo cu peste 3 lei pe kwh.
Dar îi urez succes la următoarea achiziție.
maho
Rezolva Ciolacu.
De la 1 aprilie incepand. 04.gif
kato
QUOTE(bgdrenault @ 19 Jan 2022, 16:52)
Lasconi nu a facut putine pe acolo, Dar nu pentru ca e userista, ci pentru ca e OM.

Parca si o casa de vacanta facuta de nu stiu care edil, pentru distractii a transformat o in ceva util. Si verificarea cu alcooltestul a salariatilor la intrarea in serviciu

https://ziare.com/stiri/eveniment/elena-las...imariei-1661877

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/e...descoperit.html

Va laudati cu putine, cu o floare nu se face primavara, din pacate.
Bine, psd si pnl nu mai au cu ce se lauda, decat cu hotii.
Dar nu uita ca cel putin pe pesede, usr i a adus la putere

<span class='edit'>19 Jan 2022, 16:57:</span>
Se preteaza fata aia sa ia lectii de la bosorogi? Hai mai..........
*


misto logica....... e unul (una) de la USR care facce treaba, dar nu se pune pentru ca e om....
in ceea ce priveste partea bolduita........ cred ca esti din alt film. usr-ul a dorit sa guverneze in continuare cu pnl, insa nu a mai dorit pnl-ul. singura conditie a fost sa nu mai fie catu prim sinistru. pnl a fot suparat si a spus ca asa ceva nu se poate si a negociat cu psd sa guverneze in continuare. rezultatul negocierii a aratat ca se poate si fara catu prim sinistru.
reiau, ce te doare asa de tare de usr? cu ce ti-au gresit? i-ai votat si te simti tradat????


RDK
Tu știi care e procedura când vrei să "schimbi" primul ministru?
kato
cum a facut psd-ul cu grindeanu? rolleyes.gif bine ca mi-ai amintit, cand a fost bun grindeanu? cand a fost prim ministru? sef la anre? sau acum cand e si vice prim sinistru si ministru la transporturi????
RDK
Fix așa: dai jos tot guvernul și ajungi în parlament cu altă nominalizare.
Sigur că demiterea lui Stelian nu a fost deloc fair-play d8n partea PNL dar să susții că "schimbăm doar PM, boss, apoi ne vedem de ale noastre" e cam de copii mici.
kato
chestie de optica........ de copii mici a fost abordarea pnl-ului si gestionarea situatiei

p.s. am remarcat raspunsul privitor la grindeanu. ce nu ne place se ignora. altul este scopul
IRONICK
QUOTE(kato @ 19 Jan 2022, 20:35)
misto logica.......
*

Daca-i mai citezi posturile, iti dau report pentru atac la persoana! biggrin.gif
RDK
@kato
Vezi că Grindeanu nu a fost niciodată șef la ANRE ci la ANCOM.
Că tot ceri opinii wub.gif
kato
corect! la anre era un electrician....... tot un incapabil
bgdrenault
QUOTE(kato @ 19 Jan 2022, 20:35)
misto logica....... e unul (una) de la USR care facce treaba, dar nu se pune pentru ca e om....


Din fericire Lasconi nu a aparut din listele .......sa nu spun ca plange Ironicul
Elena Lasconi e om demult, nu exista USR pe atunci, era doar in stadiu de vis al lui Coldea biggrin.gif

Deci n o manjiti degeaba.......

19 Jan 2022, 22:26:
QUOTE(kato @ 19 Jan 2022, 20:35)
cu ce ti-au gresit? i-ai votat si te simti tradat????

Nu i am votat, dar m au dezamagit
Stii vorva cantecului, daca nu ei, atunci cine? Ar fi fost ultimul bastion care mai putea arata ceva.
Din pacate, au aratat curul votantilor, tarii, etc, mergand pe aceleasi interese meschine........stiu, stiu, vorbe, nu se pot dovedi.
Daca iti pasa de tara mai calcai pe un cadavru(aka Stelian Ion, care si asa, in cele cateva luni nu a dovedit nimic, care s-a facut de tot cenzuratul cu certificatul de handicapat si garsonera primita gratis de la Mazare, aka PSD) si continuai sa guvernezi. Mergeau si ei pe vorba lui Lapusneanu: "Daca voi(aka PNL) nu ma vreti, eu(USR) va vreu"

19 Jan 2022, 22:26:
QUOTE(IRONICK @ 19 Jan 2022, 21:56)
Daca-i mai citezi posturile, iti dau report pentru atac la persoana!  biggrin.gif
*


Te mananca, bag sama
RDK
Europarlamentarul AU.. pardon USR Vlad Gheorghe a anunțat, miercuri seară, că alături de doi colegi a pregătit un proiect de lege pentru anularea amenzilor aplicate pentru necompletarea formularului pentru intrarea în țară și restituirea banilor deja plătiți. ”Demersul nostru va repara o situație absurdă pe care PSD-PNL-UDMR a creat-o și pe care autoritățile se fac că n-o văd și n-o înțeleg”, a transmis pe Facebook europarlamentarul.
bgdrenault
s ar putea sa fie buna, cica ar fi un formular digital, nu prea popular
si trebuie trimis online
acum chiar toata lumea stie asta?
Sunt muncitori care intra zilnic in Romania, ca au casa dincolo, etc
RDK
"La rândul său, Marcel Ciolacu, președintele PSD, spune că guvernul nu trebuie să acopere găurile de la buget din banii românilor"
6 mai 2020
yoncv
QUOTE(bgdrenault @ 20 Jan 2022, 12:54)
s ar putea sa fie buna, cica ar fi un formular digital, nu prea popular
si trebuie trimis online
acum chiar toata lumea stie  asta?
Sunt muncitori care intra zilnic in Romania, ca au casa dincolo, etc
*


Da' asta vara cand mergeau toti in vacanta in Grecia stiau, acum au uitat?
Romania nu are oo! In Grecia pur si simplu nu intrai daca nu aveai PLF completat, la noi se mai negociaza... greata.gif
DannyY
QUOTE(maho @ 19 Jan 2022, 17:40)
Rezolva Ciolacu.
De la 1 aprilie incepand.  04.gif
*


Minunat. Timp de 6 luni o sa avem gaz ieftin. Sa ne tot incalzim in iulie si august.
RDK
QUOTE(bucatzel @ 11 Sep 2020, 14:14)
btw, ce-i programul de fertilizare a lui Firea?
*



Ceva foarte bun:

Proiect USR: Cuplurile infertile ar putea beneficia de până la 3 proceduri de inseminare artificială sau de fertilizare in vitro decontate de stat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.