Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
luck33ro
USR transeaza scurt criza ciumalailor! cool.gif
neumann
Ce vrea legionarii mai exact?
nasty
să nu vină mâine la lucru

"Care e diferenta intre duminica si luni?
Cred ca e vorba de ziua de marti: ICCJ va emite o decizie privitoare la dosarul presedintelui Dragnea implicat la abuzurile de la DGSPAC Teleorman."

Cioroș e de vină!
luck33ro
Invitatie pentru toti carcotasii usereului:

QUOTE
Dragi prieteni,



Se împlinește un an de când Uniunea Salvați Bucureștiul a reușit, cu votul vostru, să ocupe 54 locuri în consiliile locale ale sectoarelor și în consiliul general al capitalei. N-am reușit încă să „salvăm Bucureștiul”, dar am făcut o breșă în monolitul politic care a ținut până acum cetățenii la ușa sistemului. Am intrat în politică și am aflat cum gândesc și acționează EI, în defavoarea NOASTRĂ, a tuturor. Am transmis în direct ședințele de consiliu, ca să puteți fi și voi cu noi acolo, și uneori am luat palme și înjurături pentru asta. Am înregistrat mici victorii de etapă, dar marile schimbări, așteptate și de noi, și de voi, sunt încă departe.

Vă invităm, deci, la primul nostru raport public. După primele 365 de zile în legislativul Capitalei, vrem să vă arătăm și vouă cum a fost și să vă spunem ce se poate face în continuare. V-am promis în campanie o administrație transparentă și, atât cât ne-a stat în putere, am reușit. În ciuda tuturor piedicilor, suntem încă acolo și vom rămâne. De aceea avem nevoie să ne fiți alături în continuare.

Cu ce vă așteptăm la raport:

    Ce au făcut consilierii USR București într-un an de mandat
    Cum funcționează în teorie și în realitate Primăria Bucureștiului
    Experiențele personale ale liderilor USR din fiecare sector al Capitalei
    Dăm cuvântul invitaților din societatea civilă, ca să ne critice
    Întrebări și răspunsuri
La evenimentul găzduit de Cinema Pro, intrarea va fi liberă. Nu avem polițiști locali la intrare smile.gif! Pentru că limita sălii este, însă, de 500 de locuri, și n-am vrea ca poate tocmai doamna primar Gabriela Firea sau colegi de-ai ei din primărie să nu apuce un loc pe scaun, am pregătit și un formular pe care vă invităm să-l completați.

Pentru ca invitația să ajungă la cât mai mulți dintre simpatizanții noștri, folosiți această imagine ca poză de profil pe Facebook. Totodată, vă puteți invita prietenii la eveniment pe Facebook sau le puteți transmite prin e-mail aceată invitație.

Vă așteptăm să vă înscrieți și vă rugăm să dați de veste și altora!

Vă așteptăm!

Echipa USR București


http://usr-bucuresti.ro/1-an/ (linkul nu e pentru pisdidicii fricosi)
miki
voteaza usr-ul in sprijinul CPF?
da sau nu?
luck33ro
eu il votez pe CTP! laugh.gif
neumann
241-10.

Din aia 10 care au votat contra motiunii, a fost vreun membru USB? Sau erau un pic plecati la birt?
DragosP
Nu că dormeau.
ady77
pentru tara si popor.
maho
V-ati obisnuit cu unanimitatea?
neumann
era demult.

Altii nu *s-a obisnuit. Aia de pleaca din sala.. Credeau ca fac majoritatea prin chiul.
luck33ro
http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.pr...cam=2&idp=16389 ca s-o sooga primarele care este...

+
QUOTE
Consilierii USR Sector 3 au castigat definitiv procesul cu primarul PSD al Sectorului 3, Robert Negoita !!!

Am reusit sa-l obligam pe Robert Negoita sa ne prezinte costurile lucrarilor de amenajare a spatiului verde efectuate in vara trecuta. Curtea de Apel Bucuresti "obligă pârâții să comunice reclamanților informațiile solicitate" in urma sesizarii formulate in septembrie 2016 de catre Consilierii Locali USR de la Sectorul 3.

Robert Negoita a refuzat in repetate randuri sa raspunda solicitarilor consilierilor USR de a face publice, asa cum prevede legea, cheltuielile institutiei pe care o conduce, continuand modul opac si lipsit de respect fata de cetateni in cheltuirea banilor publici, la fel ca si doamna Gabriela Firea.

Ca sa vedeti pana unde duce tupeul si manareala pisdidicilor. Trebuie dati in judecata ca sa dea socoteala cum cheltuie banii contribuabililor! blink.gif
dizzy
https://www.facebook.com/ClaudiuNasuiUSR/vi...37202496369235/
Ca sa nu mai ziceti ca doar critic, aveti aici si un exemplu despre cum sa pui niste intrebari, as zice de bun simt.
luck33ro
Soroist nebun, le baga pe alea cu Meteo pe care nu le stie nici marele Tonta... happy.gif
luck33ro
#USRspuneNUbirocratiei naughty1.gif
dacis
Adica tu esti USR-ist??? unsure.gif
luck33ro
Nu neaparat, dar imi place sa zgandar pesedeii.... icon_mrgreen.gif
Alta intrebare!?
bion
Cum ganguresc postacii oengisti intre ei wub.gif
luck33ro
asa ne-a trasat sarcinile Soros la ultima sedinta cu oengistii... sleep.gif
Dracnia e in Brazil de e asa liniste la voi ?
bion
Veru voi useristii o sa pierti din dilema optiunilor ca pet-ul lui Buridan
dacis
QUOTE(bion @ 30 Jul 2017, 14:38)
voi useristii
*

Nu poci decat sa sper ca din respect pentru mine nu ma faci USR-ist, iar din respect pentru USR, nu te referi la ninjake. huh.gif
miki
nu cred ca mai exista respect pentru usr...biggrin.gif
dacis
Iar io nu cred ca mai exista USR...
ady77
QUOTE(dacis @ 30 Jul 2017, 16:16)
Nu poci decat sa sper ca din respect pentru mine nu ma faci USR-ist, iar din respect pentru USR, nu te referi la ninjake.  huh.gif
*


up.gif
luck33ro
pentru usr exista decat frica... de Soros si agenturi straine radmasa.gif
dacis
USR-istilor pe care ii stiu eu le-ar fi cel mai frica de ninja! ph34r.gif
nasty
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-219392...ie-serviciu.htm

Cred că și PSD va fi de acord, dar cu niște mici amendamente. De exemplu se pot reangaja cei care sunt agreați de PSD.
luck33ro
QUOTE
Fostul premier Dacian Ciolos a publicat pe Facebook scrisoarea pe care o primea de la Liviu Dragnea in septembrie 2016, in care seful PSD il chema pe acesta in parlament sa explice "intentia ingrijoratoare" a guvernului de a plafona indemnizatiile de crestere a copiilor.
S-a inervat pana si Ciolos radmasa.gif

Dragnia anu trecut:
QUOTE
Totodata, consider ca este absolut necesar sa avem o pozitie clara din partea dumneavoastra cu privire la intentiile reale ale Guvernului, intrucat informatiile contradictorii care vin, in mod direct sau indirect, din partea membrilor executivului genereaza confuzie si ingrijorare in randul investitorilor, salariatilor si al tuturor celorlalti cetateni.
Cu stima,
Liviu Dragnea
Presedintele Partidului Social Democrat"
cool.gif
dacis
QUOTE(luck33ro @ 4 Aug 2017, 23:22)
Dragnia anu trecut
*

Cand vorbesti de PSD si de pozitia adoptata de PSD, opinia lui Dragnea este irelevanta. Atata doar ca el nu stie inca. Va afla in curand.
Fanez
Noroc ca ii baga usr mintile-n cap.
Apropos, mai exista usr asta?
luck33ro
da... vrei actualizarile si tu ?
neumann
Pai daca exista, unde l-ati ascuns? Sau e plecat in vacanta prin brazilia pe undeva?
luck33ro
Serviti cu incredere !

https://www.usr.ro/2017/08/05/usr-pregatest...-liviu-dragnea/ asta imi place cel mai mult wub.gif
dizzy
bre, succes, ce sa zic!
marksman
Am indoieli ca va trece, dar macar incearca.
neumann
QUOTE(luck33ro @ 9 Aug 2017, 13:17)



QUOTE
Partidul Uniunea Salvați România a inițiat un pachet de legi care interzice accesul societăților cu acțiuni la purtător la contracte cu fonduri publice, astfel încât firmele căpușe și neperformante controlate de baronii PSD care au jefuit statul în ultimii ani să ajungă falimentare.


god_hand.gif


Si daca trece, ce? Care e impactul masurii? E greu de trecut actiunile pe numele cuiva de incredere?

Evident, masura de doi lei la care se uda instant toti prostii de mai sus.
luck33ro
E greu ca ala te da in gat daca e curu lui la bataie + ca pizdidicii ie toti tradatori. In plus trebuie sa imparti prada si ala te are la mana, etc... tongue.gif
cristic1982
QUOTE(neumann @ 9 Aug 2017, 16:12)
god_hand.gif
Si daca trece, ce? Care e impactul masurii? E greu de trecut actiunile pe numele cuiva de incredere?

Evident, masura de doi lei la care se uda instant toti prostii de mai sus.
*


Sluga tot sluga a ramas. Cand anunta psd-u' masuri contra bancilor (desi doar verbal, ca in rest le ia caii de la bicicleta) sluga juiseaza pe aici, cand propun altii masuri contra stapanului o dau cotita.
Partid (psd) de kkt, slugi de kkt!

10 Aug 2017, 09:17:
Si mai zice ca nu e postac...
nasty
USR e un real pericol, trebuie opriți, Chiar cu pumnul în gură
DragosP
Chiar cu pumnul nu.
ady77
O fi zis Mihai Gotiu ceva tongue.gif Eu zic sa il puna pe Turcescu sa il intrebe pe Mirel Palada tongue.gif
DannyY
Ala o sa jure ca nu l-a pocnit cu pumnul in gura.
Filmarea va arata clar ca a fost un dos de palma.
ady77
Case closed!

Mirel Palada presedinte!
bion
QUOTE(DannyY @ 14 Sep 2017, 10:01)
Ala o sa jure ca nu l-a pocnit cu pumnul in gura.
Filmarea va arata clar ca a fost un dos de palma.
*


Cu pixel din ala rolleyes.gif
Da la gioale cine l-a lovit? Probabil modelatoarea ii facea semn cu picioru pe sub masa. "Umflatule taci dreac ca diliu ala iti sparge mufa."
luck33ro
Atata disperare si neputinta in fata unui simplu cetatean ... Cam asta e politichia reprezentativa ptr. Romanika. Pumnu in gura!
maho
palada ala are si sustinatori. Alt imbecil.
ady77
Mai stiu si eu pe unu' de a plesnit un copil, a avut milioane de voturi la cateva zile dupa ce s-a aflat.
luck33ro
eu stiu pe altii care exterminau opozantii si primeau avansari in grad, functii, bonusuri si pensii speciale ...
axabrt
Cine, Iliescu?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.