Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
vercingetorix
QUOTE(RZV @ 22 Nov 2016, 12:07)
...Nici unul dintre ei neavand vreo legatura cu vreo fapta de coruptie...


Asta deja devine o obsesie.
Ca si cu plagiatul.
In rest poate fi violator, bataus, escroc, cretin cu spume...nu conteaza.
Important e sa intruneasca conditii oengiste stipulate de Pippidi, Macovei si alti corifei...
M-am saturat de prostelile astea.
Si vedeti ca vi s-a schimbat paradigma si Licuriciul...
neumann
Plagiatul nu mai e obsesie de cand cu codrutza. Ba, o sa vezi, va deveni chiar acceptabil sau o practica bine vazuta in mediul academic, dovdeste ca ai citit carti..
RZV
Mai rasfirati baieti...mai rasfirati... icon_mrgreen.gif

Se pare ca va doare tare adevarul confrmat (hotiile, plagiatele, sentintele). Ce sa-i faci?
Daca pe astia ii aveti, i-ati luat in brate, cu astia defialti. rolleyes.gif

Oricat clor incercati voi sa puneti pe ei, tot nu-i scoateti la lumina pe sobolani. blush.gif
neumann
cine ma? baxe care-i tot zicea "dottore" lu ponta, in timp ce frasu se incuscrea cu tiganii mafioti? Pai ma scuzi, plagiatul pare o chestie pozitiva.. Pana si codrutza se bucura de binefacerile lui, trebuie sa fie pozitiv pentru societate.
RZV
Ba tu iarasi esti cu vaca? huh.gif
Esti in stare sa te focalizezi la o discutie? Cand/Ce am zis io de Basescu si Codruta? ohmy.gif

neumann
QUOTE
Potrivit surselor HotNews.ro, Dragnea spera sa obtina, totusi, functia de presedinte al Camerei Deputatilor, deoarece prin decizia instantei nu i s-au interzis drepturile civile de a candida si de a fi ales.


Gata, s-a fasait gulguta (dezinformarea) usr-ista cu Dragnea prim ministru?

22 Nov 2016, 15:50:




QUOTE(RZV @ 22 Nov 2016, 15:36)

Esti in stare sa te focalizezi la o discutie? Cand/Ce am zis io de Basescu si Codruta? ohmy.gif
*




Uite aici:

QUOTE
Se pare ca va doare tare adevarul confrmat (hotiile, plagiatele, sentintele).


plagiat la codrutza, hotie la basecsu. Daca ii excluzi din formularile tale, exprima-te mai clar, ca e vorba doar de hotiile si plagiatele anumitora, sa nu se inteleaga la modul general.
RZV
Ba fix asa. Sa se inteleaga la modul GENERAL. Fara nici un fel de concesii.
Odata ce sunt sentinte definitive, ura si la gara.

Cei cu procese in curs (atentie mare, nu aflati in diverse stadii de cercetare ce se poate solda cu NUP, cei cu procese pe rol), la revedere si ei, pentru ca prejudiciu de imagine la partid. Daca accepta voluntar deindata ce sunt pusi sub acuzare, si mai bine.

Va tine? Pe voi astia, fesenistii?
neumann
deci ala de controleaza masina de facut dosare castiga mereu. ana pauker si poporu rus, libertate ne-au adus.
RZV
Ba', tu iar o iei pe camp? huh.gif

Ce scriu io, si ce deduci tu. Dosare pot fi un milion. Da' alea de ajung sa se judece e alta treaba. Ca un judecator accepta trimiterea aia in judecata. Nu e doar fabricantu' de dosar acolo. wink.gif

Iar la aia cu sentinte definitive, ce mai discutam?
neumann
poate imi explici cine plm esti tu sau sordan sa ii suspendati unuia dreptul de alege sau de a fi ales, garantat de constitutie.
RZV
Ba, io ti-am mai scris de vreo doua zile ca e vorba de MORALITATE aici nu de lege. De faptul ca partidele accepta pulifrici de astia cu probleme pe liste. Ca nu au coduri interne de moralitate.

Da' tu uiti de azi pana maine. Si iar o dai de la inceput cu dreptu' constitutional a' lu sforaiala ala de moliceanu...
De' noaptea polara e lunga si alcoolu' e mult. blush.gif
luck33ro
QUOTE(RZV @ 22 Nov 2016, 15:36)
Ba tu iarasi esti cu vaca? huh.gif 
Esti in stare sa te focalizezi la o discutie? Cand/Ce am zis io de Basescu si Codruta? ohmy.gif
*



Basescu si Codruta si Soros ie usebisti toti... radmasa.gif
iar pexedistii ie cei mai atenti in alegerea catindatilor... toti ie floarea tzarii laugh.gif
neumann
QUOTE(RZV @ 22 Nov 2016, 16:11)
Ba, io ti-am mai scris de vreo doua zile ca e vorba de MORALITATE aici nu de lege. De faptul ca partidele accepta pulifrici de astia cu probleme pe liste. Ca nu au coduri interne de moralitate.

Da' tu uiti de azi pana maine. Si iar o dai de la inceput cu dreptu' constitutional a' lu sforaiala ala de moliceanu...
De' noaptea polara e lunga si alcoolu' e mult. blush.gif
*



Pai sa desfintam partidele, atunci, daca ele e da vina. Sa facem unu singur, curat, al oamenilor muncii. (a mai fost, da si tu un sarci dupa "ana pauker")

22 Nov 2016, 16:16:
QUOTE(luck33ro @ 22 Nov 2016, 16:14)
Basescu si Codruta si Soros ie usebisti toti...  radmasa.gif
iar pexedistii ie cei mai atenti in alegerea catindatilor... toti ie floarea tzarii  laugh.gif
*



USB? Pe bune ma? ai uitat cum se cheama partidul la care trebuia sa ii faci reclama? radmasa.gif
RZV
Pai io zic sa nu.
Sa ramana partidele, da' sa se curete, sa-si calrifice doctrinele. D-astea. DEMOCRATICE, nu de cumetrie si coruptie.

neumann
ete pwla. Tramp si-a pus copiii si ginerele in pozitii cheie. E democratic, sau nu? Te ascult, cucu vintele tale.
RZV
E moral? Tot cu cuvintele tale.
neumann
Incalca vreo lege? Nu. E democratic? Este, pentru ca a fost ales de catre popor. Si-a incalcat vreo promisiune? Nu. A fost criticat in state pentru treaba asta? Nu.

Vrei soros si neoliberalism pe paine? Taci si inghite, cum se spune..
RZV
Asa si...
Ce vrei sa demonstrezi cu paralelismu' asta? Ca totul se reduce la o simpla problema de asemanare de triunghiuri?

Ca daca americanii mananca un cenzurat, trebuie sa il mancam si noi, sau cum?
Ca daca Trump a dat-o si o da de gard in continuare, partidele romanesti sunt mai mult decat indreptatite sa sustina pulifrici, ca "de' e democratic dom'le, ce-are daca e cercetati sau condamnati, las' ca stim noi mai bine ce ii trebuie poporului".

Asta sugerezi?
neumann
revenind la USR - mi se pare beton ca in loc sa vina cu un program, cum ar fi de exemplu, al PSD-ului

QUOTE
Din 2018 nu vor mai plati impozit pe venit : cabinetele individuale, PFA, DDA, medicii, artistii, scriitorii, jurnalistii, avocatii, sportivii, notarii, arhitectii, taximetristii, contabilii etc. care au venituri din activitati independente de pana la 24.000 lei anual. Cei care vor avea venituri mai mari de 24.000 de lei vor plati impozit pe venit de 10% incepand cu 1 ianuarie 2018, potrivit proiectului de guvernare al PSD. De asemenea, acestia nu vor mai plati CAS ori CASS tot din 2018.
Scutirea de cas si cass pentru venituri mai mici de 2000 de lei lunar si reducerea la 10% a impozitului pe venit pentru venituri mai mari de 2000 de lei lunar se va aplica si salariatilor, precum si pensionarilor.


zic, vine USR si se balbaie despre niste aiureli de bucatarie interna a celorlalte partide (pe cine sa puna sau nu pe liste). Cumva, un mod de a atrage atentia ca ei n-au absolut nimic, sunt vid, zero, nada, copie la indigo dupa partidu lu macovei.
RZV
Ba' da fesenenii astia ai tai au si o proiectie bugetara cu tinte de deficit pe urmatorii 5-10 ani?

Au o estimare despre incasari/cheltuieli? Ca din ce am vazut in declaratii nu par sa stapaneasca, nici macar la nivel de definitie ce e ala un PIB, din ce se formeaza el, ce inseamna de fapt crestere economica, balanta de plati, etc.

Sau o ard, ashea, decat la golaneala electorala.
miki
Ia uite bre....!
Asa ceva sa votam?

My Webpage
vercingetorix
QUOTE(RZV @ 22 Nov 2016, 16:04)
Iar la aia cu sentinte definitive, ce mai discutam?
*


Daca te iei de domnu' presedinte cu casa din Sibiu luata cu acte false, pe noi ne-ai pierdut.
Nu ne bagam la asa ceva.

p.s. exista si o sentinta definitiva, dar se rezolva acuma cu o contestatie in anulare...
luck33ro
Deci Baseaua, Iohanisu, COdruta, Sorosu pe cine am uitat?
RZV
@vercinge

Babaiatule tu stii sa faci diferenta intre o speta civila si una penala? huh.gif

Sau esti si tu cu vaca ca si omu' nou?
neumann
QUOTE(RZV @ 22 Nov 2016, 16:41)
Ba' da fesenenii astia ai tai au si o proiectie bugetara cu tinte de deficit pe urmatorii 5-10 ani?

*



Or fi facut (crestere 5%, in plus stimularea micilor intreprinzatori, startapuri, etc e la moda, si va aduce venituri suplimentare - da ce sa stie mamaliga-sordan si ai lui).

Da' USB au facut, sau o ard ashea, la contrazis de dragul de a contrazice..
miki
cu ce-i mai moral civilu fata de penal
neumann
QUOTE(RZV @ 22 Nov 2016, 16:49)
@vercinge

Babaiatule tu stii sa faci diferenta intre o speta civila si una penala?  huh.gif

Sau esti si tu cu vaca ca si omu' nou?
*



radmasa.gif
miki
...
RZV
Ba' nene, daca io am un proces civil, ma judec cu unii-altii pe niste bunuri (actiuni, dividende, afaceri, mobile si fixe, ce vrei tu), si pierd procesu' ala civil, inseamna ca sunt la fel cu aia de se judeca pe spete penale (de alea cu inchisoare, stii tu)?

Oricine, da' absolut oricine poate avea procese civile (te poate da vecinu' in judecata de exemplu, sau mai stiu io ce), da' pentru procese penale tre' sa ai talent, taticu'. rolleyes.gif
neumann
neah, un dosar penal se poate face si pe fapte imaginare, probe indirecte, alea alea. Ca pica ulterior la CEDO.. ghinion
miki
cu ce e mai moral sa fii condamnat in civil fata de penal?
e.g sa zicem ca ai cumparat ceva cu acte dubioase
ady77
QUOTE(RZV @ 22 Nov 2016, 14:53)
Cei cu procese in curs (atentie mare, nu aflati in diverse stadii de cercetare ce se poate solda cu NUP, cei cu procese pe rol), la revedere si ei, pentru ca  prejudiciu de imagine la partid.
*


Prejudiciile de imagine pentru partide se masoara la vot. O sa vedem in decembrie cate voturi iau penalii si cate iau sfintii.
RZV
Daca ai fost de buna credinta in civil, e diferenta.

Daca nu ai fost de buna credinta, tot in civil, si se demonstreaza asta, ca ai premeditat infractiunea (acte dubioase, falsuri, etc.), o iei pe cocoasa ulterior si in penal (pe infractiunile de care te faci vinovat).

22 Nov 2016, 17:07:
QUOTE(ady77 @ 22 Nov 2016, 17:03)
Prejudiciile de imagine pentru partide se masoara la vot. O sa vedem in decembrie cate voturi iau penalii si cate iau sfintii.
*


Gresit. sad.gif

In decembrie, la vot, se va masuara cata expunere si putere de convingere (si mai ales constrangere) au unii sau altii. Si cat de activi sunt primarii, consilierii, preotii, etc. smile.gif
neumann
eh in alegeri democratice si vot, cam asta se masoara, cata "putere de convingere" au candidatii.

Constrangere mai greu, ca doar esti singur in cabina de vot. Ce, nu pot sa zic, da sigur sigur, cu sordan, nicio problema, si sa pun stampila pe mirabela dauer?

RZV
Constrangere la ceva de genu'...daca nu votati cu a' nostri, pa-pa ajutoarele de la primarie, va mananca gheii, [add anything here].
Da' oricum, asta nu afecteaza USR-u' care e cvasinecunoscut in bazinul rural (majoritar), sau in zona categoriilor mai defavorizate.

USR-u' tre' sa ia 10%+ in orasele mari, plus ceva orase mici ca sa treaca clasa. Nu au cum sa aiba o alta traiectorie, cel putin acum. Daca or trece in clasa intai, si or dovedi ceva pana in 2020, pot spera ulterior la o expunere mai mare, sa ajunga si pe acolo pe unde n-au ajuns inca.
miki
io vreau sa treaca clasa si sa ajunga in pozitia de "balama" - da' am banuiala ca nu
atunbi isi va arata adevarata fata si atasament la interese diferite de interesul personal
maho
QUOTE(neumann @ 22 Nov 2016, 15:23)
ete pwla. Tramp si-a pus copiii si ginerele in pozitii cheie.

Vorba ta, "ete pwla." In ce pozitii i-a pus? Ca inca nici nu-i prezident. A, ca ar vrea, e altceva, si io as vrea s-o pun intr-o pozitie pe fi-sa, da-i tot cale lunga.
neumann
da, sunt evident propuneri, da banuiesc ca se vor materializa...

DragosP
Mă scuzi RZV, care moralitate? Adică, mai concret, morala bazată pe ce precepte?
Serje
QUOTE(RZV @ 22 Nov 2016, 16:20)
Da' oricum, asta nu afecteaza USR-u' care e cvasinecunoscut in bazinul rural (majoritar)
*



De cand bazinul rural ii majoritar?
RZV
De cand, spre examplu comuna Floresti are vreo 35k de locuitori iar unele orase sub 10k.
Altfel, da, ai dreptate, distributia e 11 si ceva cu 9 si ceva. Urban/rural.
Serje
Statistic ii atata, practic ii si mai mare diferenta.
Ca cei din Floresti numa din mediu rural nu reprezinta, la fel buna parte din Baciu, Chinteni, Sanicoara, Apahida si la fel are si Bucurestiu si probabil toata marile orase. Iar cei de acolo is trecuti automat la populatie rurala.
ady77
Niste tarani!
luck33ro
M-am inscris delegat la votare smile.gif O trebui sa-mi iau electrosocu la mine sa-i calmez pe pesedaci ? happy.gif
Bicicleta galbena
QUOTE(luck33ro @ 22 Nov 2016, 21:08)
M-am inscris delegat la votare  smile.gif
*


up.gif
Bravo, daca nu aveam probleme cu spatele ma inscriam si eu.

luck33ro
Pai si eu am probleme cu spatele da nu ridic nimic pe acolo ... Si un scaun oi gasi in toata scoala aia (oricum ca delegat nu trebuie sa stai acolo toata ziua ci poti merge direct la ora 21.00 sa observi centralizarea/numararea voturilor) tongue.gif
Daca nu sunt delegati ne fac astia iar muci la numaratoare dry.gif
Bicicleta galbena
Aha, e ok, multumesc!




neumann
QUOTE(luck33ro @ 22 Nov 2016, 21:08)
M-am inscris delegat la votare  smile.gif O trebui sa-mi iau electrosocu la mine sa-i calmez pe pesedaci ?  happy.gif
*



Mi s-a parut mie ca esti de legat.
Serje
QUOTE(ady77 @ 22 Nov 2016, 20:02)
Niste tarani!
*



Pai cam asta era placa, aia veche, voteaza toti taranii si is multi, ne decid ei viitoru ... o mai fost.
luck33ro
QUOTE(neumann @ 22 Nov 2016, 21:58)
Mi s-a parut mie ca esti de legat.
*


Ma confuzi cu colegii tai pesedachii... pe multi i-au legat deja mellow.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.