Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
neumann
Pai ia-ti atunci electrosocul si nu uita nicI antidepresivele.
vercingetorix
QUOTE(RZV @ 22 Nov 2016, 16:49)
Babaiatule tu stii sa faci diferenta intre o speta civila si una penala?  huh.gif
*


"Babaiatule" sa-i spui lui tactu' cand o convingea pe maica-ta sa te aduca pe tine pe lume, intelesu-m-ai ?
N-ai ciocnit valiza cu mine in gara ca sa iti permiti d-astea.

In alta ordine de idei, a obtine prin acte false o proprietate intra in sfera penalului, nicidecum a civilului.(fals, uz de fals, imbogatire fara justa cauza, etc).
Spune-le sa-ti dea macar niste texte ce frizeaza oarecum logica, altfel esti penibil.
RZV
radmasa.gif

Mai aveti la partid multe d'astea? Vezi ca spetele lu' dom prezident au fost pe civil, nu pe penal.

Sau gata, le-ati mutat voi la partid, pe penal? Ca vi se par voua chestii? Daca la voi sunt toti cu incurcaturile pe penal, sa fie si la altii?radmasa.gif

KWJ n-a fost niciodata acuzat de fals, uz de fals, imbogatire fara justa cauza. Doar in visele umede ale feseneilor. Oricum e cam mult de inteles pentru postacu' mediu fesenist.
neumann
RZV, tu te-ai inscris delegat la votare din partea USR-ului? Sau decat la lipit afise?
vercingetorix
Daca ramane definitiva si dupa contestatie decizia cu casa abia atunci intervine caracterul penal, dobandirea de foloase pe acte false.
Dar e greu de priceput, hardiskul e oricum gol si daca i se umple are cine sa-l spele periodic, sa nu cumva sa inceapa sa aiba pareri proprii.
RZV
QUOTE(neumann @ 23 Nov 2016, 11:36)
RZV, tu te-ai inscris delegat la votare din partea USR-ului? Sau decat la lipit afise?
*


Nici-nici. Decat activitati de guerrilla informatica.

Sa se oftice fesenistii. radmasa.gif
neumann
QUOTE(RZV @ 23 Nov 2016, 11:51)
Nici-nici. Decat activitati de guerrilla informatica.


Deci tot lipit afise.


QUOTE
Sa se oftice fesenistii.  radmasa.gif
*



Asa va motiveaza? S-or fi ofticat fesenistii si cand a iesit baxe, utrea, viteanu si poc. Asta nu inseamna ca a fost mai bine. Ba chiar mai rau, as zice, daca ne uitam decat pe cifre.
RZV
QUOTE(vercingetorix @ 23 Nov 2016, 11:41)
Daca ramane definitiva si dupa contestatie decizia cu casa abia atunci intervine caracterul penal, dobandirea de foloase pe acte false.
Dar e greu de priceput, hardiskul e oricum gol si daca i se umple are cine sa-l spele periodic, sa nu cumva sa inceapa sa aiba pareri proprii.
*



Daca, poate, parca. Vise umede de fesenisti.

Tu vorbesti de pareri personale? Tocmai tu (pardon, voi)? ohmy.gif

<span class='edit'>23 Nov 2016, 11:55:</span>
QUOTE(neumann @ 23 Nov 2016, 11:53)
Deci tot lipit afise.
Asa va motiveaza? S-or fi ofticat fesenistii si cand a iesit baxe, utrea, viteanu si poc. Asta nu inseamna ca a fost mai bine. Ba chiar mai rau, as zice, daca ne uitam decat pe cifre.
*


Las' sa se mai oftice o tura. icon_mrgreen.gif

Iar la partea cu "va motiveaza", sunt la fel de "motivat" si "platit" ca si tine. blush.gif
luck33ro
Daca baetii ie nemultumiti de Klaus o aducem pe Clotilde la COtroceni. No problemo!

23 Nov 2016, 12:14:
sau il vreti direct pe Soros?
vercingetorix
Daca tot o arzi cu feseneul zi ceva nasoale si de Iliescu.
Sa manince si gura ta o friptura.
maho
QUOTE(vercingetorix @ 23 Nov 2016, 10:41)
Daca ramane definitiva si dupa contestatie decizia cu casa abia atunci intervine caracterul penal, dobandirea de foloase pe acte false.

Din cate mi-aduc aminte, KJ a cumparat cu acte in regula imobilul, de la niste presupusi mostenitori (care, la randul lor, au comis o ilegalitate se pare); deci nu s-a facut el "mostenitor", cu acte false. Parca-i alta nuanta.

QUOTE(luck33ro @ 23 Nov 2016, 11:13)
sau il vreti direct pe Soros?
*


radmasa.gif 'tereku', vrei sa-i crape cuiva o vena?
b76bgaarh
conteza si cine a retrocedat casa, ca poate a fost primaria condusa de neamtu ala cum il chiama, parca klaus werner.
neumann
QUOTE
Astăzi e ultima zi de înscriere ca reprezentant USR în secția de votare! Conform legii, reprezentanții partidelor primesc indemnizații. După ziua de azi, mai puteți deveni doar delegat USR în secția de votare.

În 11 decembrie avem nevoie de ajutorul tău pentru a împiedica frauda electorală pe care am trăit-o la fiecare ciclu electoral. Înscrie-te ca reprezentant sau delegat al USR în secția de votare. Până pe 23 noiembrie, ca reprezentant, sau până pe 2 decembrie, ca delegat al USR. Nu trebuie să fii membru USR ca să fii delegat sau reprezentant. Te invităm alături de noi pentru ca votul tău să conteze cu adevărat. Înscrie-te pe www.usr.ro/alegeri.



Ma duc sa ma inscriu, sa-l trollez un pic pe nicjor radmasa.gif


23 Nov 2016, 14:43:
QUOTE(maho @ 23 Nov 2016, 12:59)
Din cate mi-aduc aminte, KJ a cumparat cu acte in regula imobilul, de la niste presupusi mostenitori (care, la randul lor, au comis o ilegalitate se pare); deci nu s-a facut el "mostenitor", cu acte false. Parca-i alta nuanta.
*



Adica l-a retrocedat pe acte false, ca ulterior sa-l cumpere, el evident neavand habar ca urmeaza sa fie pus la vanzare dupa "retrocedare". Bre, neamtzu tot neamtz, om cinistit, nu penal ca altii.
RZV
Rezultatul ultimelor sondaje (comandate de USR), de aici.

PSD 40%
PNL 18%
USR 19%
ALDE 7%
PMP 7%
UDMR 3%
etc.
miki
QUOTE(vercingetorix @ 23 Nov 2016, 12:29)
Daca tot o arzi cu feseneul zi ceva nasoale si de Iliescu.
Sa manince si gura ta o friptura.
*


De la mine gratis: cirpa kgb-ista, criminal jegos, comunist imputit, iubitor de securisti... ciuma rosie.
Soer sa ajunga sa vada ceru' de dupa gratii, macar o zi.
Ordinea o poti schimba cum vrei.

Ah... uitasem: arza-l-ar focu' pe el si pe aia de-l iubesc si-l tin si acum de icoana
In chinuri, cu buba neagra pe limba sa nu poa' sa'si spuna durerea
bucatzel
Restu' ca restu'. Da'
QUOTE(RZV @ 23 Nov 2016, 14:27)
UDMR 3%
*


radmasa.gif
radian
QUOTE(RZV @ 23 Nov 2016, 15:27)
...
PSD 40%
PNL 18%
USR 19%
ALDE 7%
PMP 7%
UDMR 3%
etc.
*



O mica curiozitate, lista nu-i facuta nici in ordine alfabetica nici in ordine descrescatoare a estimarilor sondajului. La prima vedere as zice ca s-a facut o mica ajustare fie la scorul PNL fie la cel al USR. Tu ce zici?
RZV
Habar n-am. Io am luat din poza, cum era acolo, in ordinea numerelor de pe tricouri. Uita-te si tu in atasament ca "barile" nu sunt ordonate neaparat crescator. Naiba-i stie.

Or fi avut formatul predefinit oarecum, asteptandu-se ca PSD si PNL sa fie pozitiile 1 si 2. Da' asta ii doar speculatia mea. Repet, n-am nici o idee de ce au aranjat asa "barile"
neumann
aia am vrut sa zic si eu. Da m-am abtinut. Sondajul nu apare pe siteul usb sau usr, ci pe feisbucul sordanului. Care, cica ar fi prof de mate sau ceva, da nu prea se prinde sa ordoneze descrescator o serie statistica. Nu-i nimic, mai invata.
RZV
radmasa.gif

Vezi ca e vorba doar de o reprezentare grafica. Nu de o ordonare de serii statistice.

Si graficele sunt cu sigla institutului de sondare (KANTAR TNS). Ma indoesc ca cineva de la USR a stat la "reprelucrat". wink.gif
neumann
QUOTE(RZV @ 23 Nov 2016, 15:27)
PSD 40%
PNL 18%
USR 19%
ALDE 7%
PMP 7%
UDMR 3%
etc.
*



Esti beat, sau esti chior? Unde e graficul?

Se cheama serie statistica. Stai jos. Vii la toamna.

<span class='edit'>23 Nov 2016, 16:16:</span>
QUOTE(RZV @ 23 Nov 2016, 15:57)
Ma indoesc ca cineva de la USR a stat la "reprelucrat". wink.gif
*



Te bazezi tot pe.. bun simtul propriu, nu-i asa?


Hai sa-ti mai zic una.
40+19+18+7+7+3 da fix 94.

6 puncte procentuale, extrem de importante, lipsesc din informatie.

Invata-l pe sordan statistica...

De altfel, lipseste si marja de eroare calculata. Sau au intrebat comva toti cetatenii Romaniei?


LE: vaz ca ai pus poze. In poza scrie 1003 respondenti. Romania are cca 19 milioane. Deci, asteptam informatia cu marja de eroare ca pare a fi cat casa.
RZV
Noaptea polara in combinatie cu alcoolul in exces loveste din nou. sleep.gif

Vezi taticu' atasamentele din postu' meu.
Eu decat am tradus imaginile in text (pentru primele 6 clasate, de la stanga la dreapta, fara maruntisuri, de aia am pus etc.)

Si pentru marja de eroare, plus alte detalii arunca un ochi pe link (tot in acelasi post). E explicat sa intelegi si tu.
vercingetorix
QUOTE(miki @ 23 Nov 2016, 15:36)
De la mine gratis: cirpa kgb-ista, criminal jegos, comunist imputit, iubitor de securisti... ciuma rosie.


Bravos dom'le, sa treci pe la casierie sa-ti incasezi tainul.
Combate bine monserul, parol...
neumann
Ce urmeaza?

Am intrebat o suta de romani.. cu partide politice?

23 Nov 2016, 16:24:
QUOTE(RZV @ 23 Nov 2016, 16:21)


Si pentru marja de eroare, plus alte detalii arunca un ochi pe link (tot in acelasi post). E explicat sa intelegi si tu.
*



linkul da catre feispucul lu jordan si-mi cere sa ma loghez. Nam feispuc..
RZV
Nici io n-am. Da' se poate si fara.

Na d-aci. Inca o data, mura in gura:

"Rezultatele sondajului Kantar-TNS
Rezultatele prezentate mai jos fac parte dintr-un studiu desfășurat între 11-21 noiembrie 2016. Interviurile au fost aplicate prin telefon (metodologie CATI – Computer Assisted Telephone Interviews). Prezentul studiu a fost realizat la comanda USR. Eșantionul studiului este de 1003 respondenți.
Studiul este reprezentativ pentru populația României cu drept de vot (peste 18 ani), stratificat pe cote de gen, vârstă, educație, regiune și mărimea localității conform datelor din anexă (structura comparabilă cu datele INS). Datele au fost ponderate cu o eficiență de ponderare de 98% (cea mai mică pondere este de 0.741, cea mai mare este de 1.790).
Marja de eroare a studiului este de +/- 3.1% la un nivel de incredere de 95%."


Si zii si tu o data:
Da ma am gresit, ai dreptate. Scuze.

Ca nu doare...
vercingetorix
QUOTE(RZV @ 23 Nov 2016, 16:21)
Si pentru marja de eroare, plus alte detalii arunca un ochi pe link (tot in acelasi post).
*


Bah, ia mai termenati sa spuneti nasoale de Sordan si in general de orice sorosist.
Pai cum se poate sa greseasca ceva ?
Pai asta e fara de cusur, alfa si omega, biciul lui Dumnezeu, nu alta...
neumann

QUOTE
Marja de eroare a studiului este de +/- 3.1% la un nivel de incredere de 95%




avem PNL 18 si USR 19. Marja de eroare declarat de 3.1, la 0.95 probabilitate.

Ochei. Acu tot mai susti ca cineva nu a modficat procentele, asa in graba? Ca doar e fix in marja de eroare declarata..
RZV
N-am dovezi? Tu ai?
Uita-te si la dimensiunea "barilor" de 7% si 3%. Aceleasi procente, inaltime diferita. De aia am zis ca e doar o reprezentare grafica.

Greu cu unii. excl.gif
radian
Acuma nu vreau sa fie excesiv de carcotas, dar, in ideea ca reprezentarea grafica o face calculatorul si nu vreun desenator tehnic beat caruia ii tremura mana, respectiva reprezentare grafica ar trebui sa reprezinte fidel niste cifre obtinute prin sondarea unui numar de oameni. Altfel, mai degraba sugereaza o incercare, nici macar subtila, de manipulare.
luck33ro
In afara ca ma asteptam ca USR sa depaseasca tradatorii/mancatorii de rahat din PNL-PD, confirmarea ca UDMR pierde legislativul este de mare efect! Problema e ca se va reveni la vechiul FSN prin aliantele celor emanati sleep.gif
neumann
Pai.. nu i-a depasit.

Chiar si din comunicatul lu sordan, rezulta 1% in plus (oare?) la o marja de eroare de 3.1 (adica marja de eroare e de trei ori mai mare decat diferenta).
luck33ro
console.gif
Cosstel
gasit bucata hirtie agatata de clana usii
Nicu Shordan desigur
parca zicea ceva de 27 de ani ... n-am avut suficient intelect sa citesc mai departe
sa continui lectura, sa nu wacko.gif
parca nu-i pe sufletul meu aia care prima data arunca cu fekale si apoi zic si cite ceva despre ei
miine dimineata ma hotarasc ...
kato
QUOTE(vercingetorix @ 23 Nov 2016, 09:04)
"Babaiatule" sa-i spui lui tactu' cand o convingea pe maica-ta sa te aduca pe tine pe lume, intelesu-m-ai ?
N-ai ciocnit valiza cu mine in gara ca sa iti permiti d-astea.

In alta ordine de idei, a obtine prin acte false o proprietate intra in sfera penalului, nicidecum a civilului.(fals, uz de fals, imbogatire fara justa cauza, etc).
Spune-le sa-ti dea macar niste texte ce frizeaza oarecum logica, altfel esti penibil.
*


cum nu este descoperita calatoria in timp ce zici, care dintre voi doi este penibil? smile.gif ca tot aminteai in postul tau de logica icon_mrgreen.gif
luck33ro
QUOTE(Cosstel @ 23 Nov 2016, 20:11)
gasit bucata hirtie agatata de clana usii
Nicu Shordan desigur
parca zicea ceva de 27 de ani ... n-am avut suficient intelect sa citesc mai departe
sa continui lectura, sa nu  wacko.gif
parca nu-i pe sufletul meu aia care prima data arunca cu fekale si apoi zic si cite ceva despre ei
miine dimineata ma hotarasc ...
*



Ia d-aci sa nu te obosesti maine http://www.hotnews.ro/stiri-alegeri_parlam...cerci-altii.htm
bion
PSD,ALDE UDMR Iaca si majoritatea noua. KWJ baga de trei ori ciolos in oala . Se refac alegerile pana iese pnl si nicushor.
Ungurii fac ce fac si aduna 6%
ady77
Dacă USR face 19% marmota învelește ciocolata în staniol.
Serje
De ce? Ca au toate șansele, la cat de dobitoci is pndl...
Cosstel
de la clanta usii pina la cosul de gunoi am lecturat si eu pliantul
sa ne intelegem, lectura nu a fost in diagonala si nici drumul parcurs biggrin.gif

n-am reusit sa pricep de ce as vota pentru USR, n-am gasit nimic scris in pliant in acest sens
iar eu nu am votat niciodata contra, pur si simplu nu am mers la vot
nu a aparut inca gruparea politica care sa ma reprezinte si avind in vedere virsta, nici nu o sa apara biggrin.gif
radian
Cei care au infiintat USR or fi ei niste neprihaniti bine intentionati, dar ca sa ajunga sa-si puna in practica ideile trebuie sa devina un partid mare, altfel o sa fie precum a fost PMR, un fel de catelus care se invarte in jurul mesei, linge mana care-i intinde un oscior si ii latra pe ceilalti.

Pentru ca USR sa ajunga partid mare, inerent va trece prin faza de "partid corupt". Scrie in ADNul politic dambovitean. PSD, PNL, UDMR, cu toate bubele din cap, sunt mai aproape de "maturitate". Prin "maturitate" intelegand etapa in care or sa ajunga sa-si creeze propriile mecanisme, eficiente, de autocontrol (visez frumos...). In ceea ce ma priveste, din 1990 incoace am votat exclusiv cu PNL, lor am sa le dau votul meu si de acum incolo.
corbex
Tie-ti place tanti Gorghiu. E lucrabila.
vercingetorix
QUOTE(kato @ 23 Nov 2016, 20:45)
cum nu este descoperita calatoria in timp ce zici, care dintre voi doi este penibil? smile.gif ca tot aminteai in postul tau de logica icon_mrgreen.gif
*


Esti prea subtil pentru mine, nu inteleg aluzia.
luck33ro
QUOTE(radian @ 24 Nov 2016, 09:25)
PSD, PNL, UDMR, cu toate bubele din cap, sunt mai aproape de "maturitate". Prin "maturitate" intelegand etapa in care or sa ajunga sa-si creeze propriile mecanisme, eficiente, de autocontrol (visez frumos...).
*



Asta nu e vis e delir... radmasa.gif
PNLul nu mai exista in opinia mea ca partid istoric sau de dreapta - a devenit un jucator masluit al politicii romanesti cel putin la fel de periculos ca PSD (macar ALDE si-a dat arama pe fata)... a facut aliante impotriva naturii a tradat capitala pe o mana de malai.
Voteaza linistit cu UDMR ca altfel aia pierd parlamentul wink.gif
neumann
QUOTE(Cosstel @ 24 Nov 2016, 09:13)

n-am reusit sa pricep de ce as vota pentru USR, n-am gasit nimic scris in pliant in acest sens
iar eu nu am votat niciodata contra, pur si simplu nu am mers la vot
*



Nici eu nu am inteles faza asta cu "votatul contra" cand votul e, eminamente pozitiv. Contra ar fi fost, daca ma duc si scriu pe vot -1, sa se scada din baza partidului respectiv. Dar voturile doar se aduna.

Da' sordan nicjor reinventeaza matematica.
RZV
Si aici ai dreptate. Nici eu nu inteleg faza cu contra.

La fel am facut si io in 2000, in turul doi la prezidentiale, cand am votat pentru Iliescu. blush.gif
Eminamente pozitiv.
Cosstel
QUOTE(RZV @ 24 Nov 2016, 14:54)
La fel am facut si io in 2000, in turul doi la prezidentiale, cand am votat pentru Iliescu. blush.gif
*


radmasa.gif
am mai spus pe aici, atunci am votat in turul I Vadim, de turul II nici ca mi-a pasat tongue.gif

ma jucam si eu de-a democratia sad.gif
neumann
si eu n-am votat tongue.gif

Si sa vezi chestie, a iesit Iliescu si fara votul meu, "contra" Vadim (sftrusr).

24 Nov 2016, 17:24:
QUOTE
Nicusor Dan ii da in judecata pe Ponta si Ghita pentru "repetate calomnii" si cere 500.000 lei daune: "Este vorba de aceasta campanie infama cum ca suntem oamenii lui Soros"/ Ce spune Victor Ponta


Unde e calomnia, cand spui ca e "omul lui Soros"? Ce, daca eu zic de cioloj ca e "omu lui iohanis" e vreo calomnie pe undeva, ca nu ma prind ce-a vrut distrusu de sordan cu treaba asta.

Daca insa, sordan are dreptate, atunci inseamna ca a fi omu lui Soros e ceva rau, si implicit recunoasterea ca Soros e rau. Calomnie e de exemplu cand zic "iti bati nevasta" - evident, a priori, afirmatia mea e extrem de negativa. Iar, desi eu il detest pe Soros, poate maho il simpatizeaza, deci in ochii lu maho poti fi cool daca esti omu lu Soros. Deci unde e calomnia?
maho
N-am cum sa simpatizez un hodorog care nu se mai satura, in loc sa-si toace averea linistit... da' cine stie, poate asta il tine in viata. Recunoaste ca prost nu-i.
neumann
n-a zis nimeni ca e prost. Nici un vierme, un paduche, sau un trantor nu e prost, cand se foloseste de munca altora fara sa ofere nimic in schimb. Da' io's mai cu valori de stanga, asa, mai social democratice, antiglobalizare, alea alea.
RZV
Liberal adevarat dupa cum te declarai acum ceva vreme...ce mai. radmasa.gif
A' dreaq doctrine. laugh.gif

Nu stiu daca ii de vina alcoolu', noaptea polara sau altceva. icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.