Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
dizzy
si PiNL stie ca se poate baza pe PeeeSeeeDeee, sa nu treaca emotiunea?
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 2 Sep 2021, 13:38)
Cica acum, in mod IRONICK, ar negocia cu PE SE DE
Bai, ejti nebun?
*


Le-a facut PSD motiune. Toti ministrii USR e prosti.
radmasa.gif

[attachmentid=1628131251]
bgdrenault
Nu zi hopa.
Maine ii vad pupandu se cu Grindeanu

Bine, drept ca si ministrul asta al justitiei e mare om de stat
Stelian Ion....un mic corupt, aka garsoniera luata de mamica de la primarie, un nimeni pe drum.
Doar sa guite ca motanul, cu vocea subtire, profesionalism cat cuprinde, a i se citi CV -ul, venituri la nivel de salariu mediu, avocat fiind. Noroc cu intrarea in listele SRI si salariul de ministru
Ce mai vrei, romane, ce mai vrei........
maho
QUOTE(bgdrenault @ 2 Sep 2021, 19:27)
profesionalism cat cuprinde, a i se citi CV -ul

M-am uitat pe cv-ul lui, nu mi-a sarit in ochi ceva iesit din comun sau care sa duca la ideea ca ar fi vreun a̶n̶a̶l̶f̶a̶b̶e̶t̶ pesedist (profesional vorbind). Mârlan ca penelistii sau udemeristii... iar nu-i. Ah, zici ca poarta ochelari? icon_mrgreen.gif

Pese: in privinta salariului de ministru, comparativ cu veniturile unui avocat, da-mi voie sa radmasa.gif
bgdrenault
Pai tocmai, ca veniturile sale de avocat erau la nivel de salariu mediu, de unde se vede profesionalismul
Si avea si el o garsoniera primita prin frauda de la primaria Constantei
Cica avea un handicap grav..........si a ajuns ministru

https://www.libertatea.ro/stiri/newsweek-pr...era-anl-3328987

https://www.libertatea.ro/stiri/stelian-ion...nta-anl-3092909

https://newsweek.ro/investigatii/cum-i-a-sc...a-cu-una-scumpa

https://psnews.ro/stelian-ion-si-afacerea-g...istului-430076/

Doar 5% sa fie adevarat si e numai bun de ministrul justitiei
bion
Al dreac mache.tbc cu fibroza astm handicap dar corist si jucator de baschet biggrin.gif
dizzy
Dualitatea om bolnav - om sanatos
Cand situatia o cere e bolnav copt, cat sa-si ia o garsoniera pe care o schimba cu un apartament de doua ori mai mare intr-o zona mai buna; cand i se atrage atentia la ce a facut, sufera de amnezie, cand e pe teren joaca baschet ca MJ. Si sigur-sigur nu e un om al sistemului, aham.

Liderii USR PLUS, reuniți joi seara în ședința Biroului Național au decis că, dacă PNL nu îl retrage pe Florin Cîțu de la șefia Guvernului, vor depune luni la prima oră, împreună cu partidul AUR, moțiunea de cenzură anunțată. (News.ro)

Co-președintele USR PLUS Dan Barna a afirmat că în Partidul Național Liberal sunt multe soluții viabile pentru postul de premier, precizând că Ilie Bolojan va avea toată susținerea formațiunii pe care o conduce. Barna a arătat că miniștrii USR PLUS nu vor demisiona înainte de moțiunea de cenzură și vor vota împotriva Guvernului din care fac parte. (Hotnews)

@bici, amanam pana luni cafiaua? biggrin.gif Si-asa nu sunt pe-acilea zielel astea!

Liderul PSD, Marcel Ciolacu, a anunțat joi seara că PSD nu va depune moțiunea de cenzură împotriva guvernului Cîțu, atâta timp cât nu va avea garanția că adună suficiente voturi pentru ca aceasta să fie adoptată. În schimb, spune Ciolacu, PSD va vota o moțiune depusă de AUR împreună cu USR PLUS. (G4Media)
Un fel de : Aruncati-va voi, ca va prindem noi.
bgdrenault
Si cand te gandesti ca totul e pentru binele tarii.........
miki
Pai da, ca miliardele din programu lu citu nu mai ajung sa fie sifonate
dizzy
Desigur, de grija aia mureau ei, aham

De pe net @AlexDima

25 de guverne am avut in 31 de ani.
Iar din 1862, au fost la carma tarii, 131 de guverne. In medie, un an si un pic au reusit sa reziste cei care au preluat fraiele puterii.
Ca o paranteza, Marea Britanie, de exemplu, in 160 de ani a avut 41 de guverne. In Germania, Angela Merkel este in functie din 2005.
Ce spun toate aceste schimbari despre noi?
In primul rand, ca nu stim sa facem echipa.
Ca nu stim, nu vrem, nu putem sa avem continuitate intr-un proiect.
Suntem instabili, suciti.
Iar dovada se vede si simte. N-avem autostrazi, n-avem spitale, educatia se face cu schemele invatate la inceputul comunismului.
Sa mai pomenesc de tradare? Cel mai bun exemplu este batalia actuala din PNL si Coalitie.
Ce putem face?
Sa tragem aer. Sa fim mai calmi, mai calculati/chibzuiti, mai luminati la minte si chip, sa producem schimbari/sens in jurul nostru. Noi. Ca politicienii, vedeti bine, au alte treburi.

Un prieten a zis ca: Cuie Mîțu!
IRONICK
QUOTE(miki @ 3 Sep 2021, 11:48)
Pai da, ca miliardele din programu lu citu nu mai ajung sa fie sifonate
*


Si pentru a pune oameni in functiile cheie sa nu fie acuzati de furt.
Am intuit bine, Citu, acest Victor Ponta al PNL-ului.
bgdrenault
N ai intuit bine deloc
Va luati de cutu de pomana.
Cine e in spatele revocarii marelui profesionist, Stelian Ionica?
Cutu face ce vrea de caputul lui?
HAi mai, ce dracu, suntem copchii?

Johan daca dorea nu semna revocarea. E simplu. Johan are alte interese. Cutu e doar unealta. Care unealta, ca intodeauna, cand muncesti lucruri tari cu ea, va avea coada rupta la final. Sau capul.
Bicicleta galbena
QUOTE(dizzy @ 3 Sep 2021, 10:22)
@bici, amanam pana luni cafiaua? biggrin.gif Si-asa nu sunt pe-acilea zielel astea!
*


Dupa aia dispar eu vreo 10 zile... chipintaci smile.gif

____________

'Salvarea' coalitiei poate veni doar de la alegerile din PNL: daca il aleg pe Orban presedinte, devine si premier, asa cum au declarat public amandoi (adica si Câțu). Iohannis n-ar avea cum sa refuze, desi nu prea il inghite (las' ca Dancila i s-a parut ok). Asa n-ar mai iesi nici USR de la guvernare, si n-ar avea de ce sa depuna motiune de cenzura (pas ciudat, dar perfect justificat).

Practic pasii ar fi: Orban presedinte PNL > demisie guvarn Catu > numire premier Orban > aceeasi coalitie la guvernare (si cu majoritatea fostilor membri ai lui Catu).


Habba
Din pacate, Orban n-are sanse sa-si pastreze functia de presedinte PNL daca pana la congres Citu nu-si rupe gatul. Cerc vicios.
Singura optiune valabila e motiunea de cenzura, altfel cu demisii ale ministrilor USR, mai trece minim o luna...interimari din aripa PNL-Citu, etc...

Complicat.
dizzy
Daca se schimba PM al guvernului, nu trebuie trecut prin Parlament?
maho
QUOTE(bgdrenault @ 2 Sep 2021, 21:38)
Pai tocmai, ca veniturile sale de avocat erau la nivel de salariu mediu, de unde se vede profesionalismul

Dupa logica ta, "pafaristii" din consiliile de administratie ale intreprinderilor de stat (alea mari, din energie si nu numai, platite barosan) sunt niste genii.
Baga si tu o poza cu ultimul salariu, sa-ti apreciem profesionalismul.

QUOTE(bgdrenault @ 3 Sep 2021, 12:25)
Va luati de cutu de pomana.
Cine e in spatele revocarii marelui profesionist, Stelian Ionica?
Cutu face ce vrea de caputul lui?

Johan daca dorea nu semna revocarea. E simplu. Johan are alte interese. Cutu e doar unealta.

Uite unde se ascundea liberalul de pe DC. icon_mrgreen.gif
Johan n-avea cum (dupa atributiile constitutionale) sa nu semneze revocarea. Da, probabil ca el a sugerat-o, da' asta-i altceva.

QUOTE(Bicicleta galbena @ 3 Sep 2021, 12:38)
daca il aleg pe Orban presedinte...

Zero sanse la ora asta.
bgdrenault
Paharistii de care spui sunt de multe ori neprofesionisti. Amante si purtatori de serviete.

Avocatii in sistemul privat sunt buni daca au cifra de afaceri mare, case de avocatura, erc
Am doua rude avocati, stiu de ce vorbesc. Venituri mari de tot. Aste te duce la gandul ca sunt profesionisti, mai ales cand ajung sa refuze procese, sa aiba si viata privata.
dar daca tu spui ca Stelica era profesionist nu pot sa te contrazic

Johan putea sa faca multe, mult mai mult decat sa arunce tara in criza.
Dar se pare ca boala basescu , cu numirile la justitie, nu a trecut.

De data asta Cutu e nevinovat.....nu ca mi ar fi simpatic.
Asta s-a dorit, de la alt nivel
Habba
QUOTE(dizzy @ 3 Sep 2021, 11:55)
Daca se schimba PM al guvernului, nu trebuie trecut prin Parlament?
*


Ba da, insa daca se inteleg la noul PM, intr-o saptamana pot avea nou guvern trecut prin parlament si un Citu somer. rolleyes.gif
cristic1982
Eu nu cred ca trece vreo motiune: USL traieste wink.gif
Habba
Asta e. Macar vor fi pe fata pana in 2024. O mare dragoste USL. blush.gif
Bicicleta galbena
@cristic - Ma tem ca ai dreptate, PSD n-o sa se mobilizeze pt motiune.
Asta n-o sa-i impiedice sa-i acuze pe useristi ca nu au votat motiunea...
Habba
Daca se intampla asta, it's time to pack, boyz and gals... excl.gif
dizzy
Facand calculele, de ce s-a mobiliza?
E mai bine sa-i lase sa-si foota singuri procentele.


<span class='edit'>3 Sep 2021, 13:24:</span>
QUOTE(Habba @ 3 Sep 2021, 13:23)
Daca se intampla asta, it's time to pack, boyz and gals... excl.gif
*


- Cam da !
Bicicleta galbena
Nu e cazul de nici un pack. Daca se schimba componenta guvernului, noua componenta trebuie trecuta prin parlament (presupunand ca motiunea nu trece).

Daca si asa nu pica, guvernul pe termen mediu n-o sa poata face mare lucru, cu un parlament 75% ostil. Va dati seama ce show. In primavara cel tarziu va mai avea o motiune (ai dreptul la doar una pe sesiune), deci Catu nu are mult de trait politic.
maho
QUOTE(bgdrenault @ 3 Sep 2021, 13:11)
Avocatii in sistemul privat sunt buni daca au cifra de afaceri mare, case de avocatura, erc
Am doua rude avocati, stiu de ce vorbesc. Venituri mari de tot.

Pai vezi? In barou nu intra orice papagal. Din contra, tre' sa-i duca si mecla, sa si cotizeze la greu inainte. Dupa curg lovelele, ca de lucru e.

QUOTE(Bicicleta galbena @ 3 Sep 2021, 14:24)
Catu nu are mult de trait politic.
*


Mi-a atras doamna atentia ca_citu e oltean. mellow.gif Mai bine tac.
einstein1984
QUOTE(Bicicleta galbena @ 3 Sep 2021, 13:21)
@cristic - Ma tem ca ai dreptate, PSD n-o sa se mobilizeze pt motiune.
Asta n-o sa-i impiedice sa-i acuze pe useristi ca nu au votat motiunea...
*


public pSD zice ca catu face prostii, imprumuta bani, ruineaza tara. Dar daca are motiune in fata si nu voteaza ce zice despre ei? Bine, nu ca ar conta pt votantii lor.
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 3 Sep 2021, 12:25)
N ai intuit bine deloc
Va luati de cutu de pomana.
Cine e in spatele revocarii marelui profesionist, Stelian Ionica?
Cutu face ce vrea de caputul lui?
HAi mai, ce dracu, suntem copchii?

Johan daca dorea nu semna revocarea. E simplu. Johan are alte interese. Cutu e doar unealta. Care unealta, ca intodeauna, cand muncesti lucruri tari cu ea, va avea coada rupta la final. Sau capul.
*


Si Ponta tot o unealta a fost.
dizzy
QUOTE(einstein1984 @ 3 Sep 2021, 15:53)
public pSD zice ca catu face prostii, imprumuta bani, ruineaza tara. Dar daca are motiune in fata si nu voteaza ce zice despre ei? Bine, nu ca ar conta pt votantii lor.
*



Inseamna ca-si face jocul politic.
Nu intotdeauna dusmanul dusmanului iti este prieten.
Nu intotdeauna prietenul dusmanului iti este dusman.
Politica-i o cruva.

Hai acasa, ca-i vineri!
Bicicleta galbena
Eu am ajuns, ma duc sa-mi iau o bere. Doua...
bgdrenault
QUOTE(IRONICK @ 3 Sep 2021, 15:32)
Si Ponta tot o unealta a fost.
*


Pai da, si el si arupt coada, capul, etc. Terminat politic deocamdata

3 Sep 2021, 22:05:
QUOTE(maho @ 3 Sep 2021, 14:31)
Pai vezi? In barou nu intra orice papagal. Din contra, tre' sa-i duca si mecla, sa si cotizeze la greu inainte. Dupa curg lovelele, ca de lucru e.

Pare ca Stelica nu i papagal, il duce mecla si i au curs lovelele? De asta i trebuia o garsoniera de la stat?
maho
Singura diferenta intre Ponta si Citu e ca primul e coerent si intelegi ce vorbeste, astalalt e precipitat.

Daca Stelica era papagal si nu "le avea" cu meseria, banuiesc ca nu-l pescuia de client pe Mazare in vremurile bune. Te contrazici singur, daca insinuezi ca ar fi pârlit (financiar vorbind). Nu exista avocat sarac, iar smenuri cu locuinta ANL sau RAPPS au facut toti care au putut, inclusiv angajati din primarii sau parlamentari (asta nu-i o scuza, sa nu fiu gresit inteles).

Nu zic ca a fost un ministru de justitie bun (ce-o mai fi insemnand asta in ziua de azi, dupa modificarile legislative reusite de psd), da' ar trebui sa-l comparam cu predecesorii. Care a fost mai bun si de ce?
dizzy
Cioloș: Nu ieșim de la guvernare, o să muriți cu noi de gât aceia care rezistați la reforme, pentru că e momentul ca România să fie reformată

Pai, ce facem aici!?

Maho, e ok sa fii corupt, daca ești userist?
Oricum ai dă-o, cazul lui Stelica e caz de corupție și falsificare de documente oficiale.
Ar fi necesar că ăia de se dau necorupți sa nu tolereze astfel de practici. Altfel sunt doar niste pesedisti plimbați pe la Bruxelles.
miki
pai ciolos zise ca nu-si dau demisiile, si ca continua fara citu
dar in coalitie
asta inseamna "ramin la guvernare"
maho
QUOTE(dizzy @ 4 Sep 2021, 16:23)
Maho, e ok sa fii corupt, daca ești userist?
Oricum ai dă-o, cazul lui Stelica e caz de corupție și falsificare de documente oficiale.
Ar fi necesar că ăia de se dau necorupți sa nu tolereze astfel de practici. Altfel sunt doar niste pesedisti plimbați pe la Bruxelles.
*


Nu stiu cum e, ca nu-s nici una nici alta, si in politica n-am de gand sa intru vreodata.

O fi, din cate stiu dna-ul a functionat mereu (chiar daca uneori cu intarziere), de atunci pana acum cred ca iesea ceva. Nici macar prescrierea n-o iau in discutie. Eventual "fals in declaratii si uz de fals", parca asa-i zice.
Plm, e avocat, astia mint cum respira, e-n fisa postului. tongue.gif

Una peste alta, pare ca e un sah generalizat, fiecare la fiecare. Pare-se ca psd-ul vrea sa-i umileasca pe useristi si sa nu le voteze motiunea (ca "o vor pe-a lor"). Ce-i face sa creada ca in situatia asta, useristii o s-o voteze pe-a lor? Ca sa nu mai zic de taberele (care par disproportionate) din pnl.
Io cand v-am zis ca-i nasol cu mai mult de 2 partide in parlament si ca useristii au fost fraieri ca s-au legat la cap cu cele mai nasoale ministere...
Macar intre ei (usr+) nu-si dau la gioale in public cei 2 candidati la sefie.
bgdrenault
QUOTE(maho @ 4 Sep 2021, 09:38)
Daca Stelica era papagal si nu "le avea" cu meseria, banuiesc ca nu-l pescuia de client pe Mazare in vremurile bune.

NU era avocatul lui Mazare.
Era in parteneriat cu avocat, firma de avocatura, etc.
Orice firma de avocatura are si umplutura, nu veleitati, ci reprezentanti pentru cazurile in care nu se poate prezenta maestrul, in majoritatea cazurilor cer o prelungire, un nou termen.
Nu l lauda, studiaza, nu e o mare personalitate juridica.
Avocatii care fac bani nu ti vin la minister nici sa i tai.
S o lasam asa, vad ca i sustii profesionalismul, desi inca nu a facut nimic, dar nimic.

Iar cu garsoniera e de porc. Daca ajungi sa i gasesti circumstante atenuante e calar.
Cu asa schelet in dulap(boala inchipuita, declaratii false, contract fals de inchiriere, etc) tu vii si tipi fara penali in fuctii publice?
Da, stiu, sunt peste Dancila si Dragnea

4 Sep 2021, 19:12:
QUOTE(maho @ 4 Sep 2021, 16:54)
Plm, e avocat, astia mint cum respira, e-n fisa postului. tongue.gif

Aha, avocatul userist e ok.......avocatul psdist sau pnlist e ciuma.......corect, ai dreptate

4 Sep 2021, 19:14:


Bai, dar faza asta cu dat propriul guvern jos, cum plm este?
Parca se urla ce de cenzurat sunt pesedistii cand l au dat pe Grindeanu sau nu stiu care

Acum useristii sunt strategi, asa i? Mari chiar
maho
QUOTE(bgdrenault @ 4 Sep 2021, 20:10)
Orice firma de avocatura are si umplutura,

Pai mergi si incearca sa te angajezi la o casa (ca asa-i zice, nu firma) de avocatura, pe post de "umplutura", vezi daca poti.
QUOTE(bgdrenault @ 4 Sep 2021, 20:10)
Avocatii care fac bani nu ti vin la minister nici sa i tai.

Zau? Nici la parlament, nu? radmasa.gif
QUOTE(bgdrenault @ 4 Sep 2021, 20:10)
Aha, avocatul userist e ok.......avocatul psdist sau pnlist e ciuma.......corect, ai dreptate

In caz ca stai f. prost cu vederea (sau cu intelegerea), repet:
QUOTE(maho @ 4 Sep 2021, 10:38)
Nu zic ca a fost un ministru de justitie bun (ce-o mai fi insemnand asta in ziua de azi...


Care "propriul guvern"?! Ca (deocamdata) e al lui Citu guvernu' (nici macar al intregului pnl). Usr-ul e pe post de pres, nu se compara cu pesedistii care si-au dat singuri guvernele jos.
Mai baga niste fise.
bgdrenault
HAi mai, asa i califici. PRES?
Rusinica.........

Avocatii(care profeseaza, nu ratatii, care au reusit sa intre in barou si nu au confirmat, dar reusesc sa vina pe aici sa pape si ei ceva) care au venit in parlament au deja case de avocatura care merg singure( pe numele sotiei, amantei, etc). Aceia vin pentru prestanta, sa aiba cu ce se lauda. Bine, evident, si pentru binele tarii.

Deci nu i guvernul lor........bun asa........nu se compara cu pesedistii, stim, au diplome.

Fise sunt, ca mi le dau diplomatii fara numar. S-au facut de tot maroniul.......pacat pe undeva....ca bine sau rau, parca ei erau ultima sansa, ca i accepti, ca nu i accepti
IRONICK
Daca Cutzu a zis ca ii paraste pe aia de la usere, are curaj sa sune in usa? De unde face rost de bani sa plateasca datoria?
maho
QUOTE(bgdrenault @ 4 Sep 2021, 20:56)
Fise sunt, ca mi le dau diplomatii fara numar.

Vezi ca ti-au dat fise pt. masinute de bâlci:
QUOTE(bgdrenault @ 4 Sep 2021, 20:56)
Rusinica.........
nu i guvernul lor........bun asa........

S-a dus dracu tasta "." icon_mrgreen.gif
bgdrenault
Ai dreptate cu balciul
Acum ca s-au aliat cu AUR, Sosoaca mai lipseste, apare ea.

Macar de ar tacea dreac din gura. Se fac de tot rahatul pe la televiziuni. Nici legea nu o stiu, dar vor sa faca politica.

4 Sep 2021, 21:01:
QUOTE(IRONICK @ 4 Sep 2021, 20:28)
Daca Cutzu a zis ca ii paraste pe aia de la usere, are curaj sa sune in usa? De unde face rost de bani sa plateasca datoria?
*


Stai linistit, datoria o platesti tu, eu, copii nostri.

Cu sunatul la usa, cam gata, Usa ramane inchisa.
IRONICK
usa= U.S.A., S.U.A., sau cum mai vrei tu

ding, dong ............
bgdrenault
Pai USA, SUA ramane inchisa. ding, dong radmasa.gif

Daca nu m am prins, acum ce ai vrea sa zic? biggrin.gif

Eu ma gandeam la usa UE
bion
Bag sama ca o sa ia o cenzurat adanca secusere.Ceva ma face sa cred ca pnlpsd au batut laba sub obladuirea lui kwj.Vor sa semneze certificatul de deces al usr.Asa banuiesc azi.
dizzy
Suspectez ca ai dreptate.
Deh, vulpe bătrână.
cristic1982
Asta dovedește că nu USR era cu Secu 😁, ci Mutu și papițoiul de Câțu
maho
QUOTE(bion @ 5 Sep 2021, 08:43)
Bag sama ca o sa ia o cenzurat adanca secusere.Ceva ma face sa cred ca pnlpsd au batut laba sub obladuirea lui kwj.Vor sa semneze certificatul de deces al usr.Asa banuiesc azi.
*


Tot ce se poate cu usl-ul. Cu "decesul" usr e mai greu, ca din parlament nu pot fi demisi, si acolo se marcheaza puncte usor in opozitie. "Guvernul meu" scartaie din toa(n)te incheieturile la ora asta, nu alianta usr+, care-si tine rufele in familie, desi e-n acelasi stadiu electoral intern ca si pnl-ul.
Primarii catorva orase mari sunt usr. Daca pana la alegerile viitoare demonstreaza ceva majoritatii alegatorilor (in masura in care nu s-au bazat pe pndl 3), au loc sa creasca.
dizzy
Asocierea cu hAUR eu buna? Ceva valori comune? tongue.gif
Hai, nu va sfiiti!
sorin1983
Te faci frate si cu dracul sa treci puntea...
maho
QUOTE(dizzy @ 5 Sep 2021, 10:20)
Asocierea cu hAUR eu buna? Ceva valori comune?  tongue.gif

La fel de buna ca pnl/psd. De udmr nu mai zic, aia au cazut mereu in picioare.
Cum vroiai sa depuna motiune de cenzura fara sa aiba (singuri) nr. necesar de semnaturi? Mai bine concentreaza-te pe voturile psd, care nu vor veni acum. Oare de ce? icon_mrgreen.gif
Vad ca e big broblem (la Klaus, la pnl, la citu, la cativa de pe d.c.) ca au depus useristii motiune. Nu mai e un instrument democratic?
bgdrenault
Sigur, la usere e un instrument democratic care denota inteligenta membrilor partidului care lupta continuu pentru binele romanilor si bunastarea tarii.
Tare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.