Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
Han Solo
Va explica Eco cum sta treaba. Viața e monstruos de complexă. Să ne ascundem în spatele unei singure entități pentru weltanschauung... Nah, funcționează... da' prost.

În fix același registru, să discutăm pe larg de MH17. Noi perspective, va rugăm 04.gif

Markos
Semnăturile s-au strâns, în sondaje apar cu 12%.. ce facem? unsure.gif
luck33ro
Au inceput astia sa vorbeasca codat... o fi de de la soc? rolleyes.gif
RZV
QUOTE(Markos @ 17 Oct 2016, 22:11)
Semnăturile s-au strâns, în sondaje apar cu 12%.. ce facem?  unsure.gif
*


Votăm. icon_mrgreen.gif
Han Solo
mazel tov.

mah, nu m-ar deranja sa n-am dreptate - de data asta 04.gif

da' de trecut pragul electoral, chiar nu cred ca il trec.
RZV
Om videa...zise orbu'. blush.gif
miki
QUOTE(Markos @ 17 Oct 2016, 22:11)
Semnăturile s-au strâns, în sondaje apar cu 12%.. ce facem?  unsure.gif
*



punem virgula unde trebe si iese procentul adevarat wacko.gif
Markos
ce virgulă?
miki
1,2 %
DragosP
Ești generos: 0,12%.
ady77
QUOTE(Markos @ 17 Oct 2016, 22:11)
Semnăturile s-au strâns, în sondaje apar cu 12%.. ce facem?  unsure.gif
*


Sondaj pe Facebook?
luck33ro
cica USR e aproape de dreapta radicala - dixit Tapalaga! blush.gif
surpriza o sa fie cand iese PNL sub USR laugh.gif
neumann
QUOTE(luck33ro @ 18 Oct 2016, 08:09)

surpriza o sa fie cand iese PNL sub USR  laugh.gif
*



Peste vreo 2000 de ani sau daca USL-ul isi schimba numele in USR.
luck33ro
La copitala cam asta s-o intamplat... blush.gif
miki
QUOTE(DragosP @ 18 Oct 2016, 06:27)
Ești generos: 0,12%.
*


Nu!
Doar realist.
luck33ro
QUOTE(DragosP @ 18 Oct 2016, 06:27)
Ești generos: 0,12%.
*


Ca un adevarat crestin!
neumann
QUOTE(luck33ro @ 19 Oct 2016, 14:17)
La copitala cam asta s-o intamplat...  blush.gif
*



radmasa.gif

S-a inscris Firea in USR inainte de alegeri?
klaus
Un partid vertical, cu principii, cred ca ar face vant unui cetatean care spune de altii ca sunt "Ciume bubonice, viermi parazi, lepre, căcături pe care le zice Biblia, gherțoii, mârlanii, pedofilii și manipulatorii ce țin orele de religie sau căcați ordinari".
Baniesc ca madam Clotilda, daca ar zice unul despre ea asa ar face clabuci...
Ia sa vedem, pe vicele USR de la Cluj il accepta in partid asa, cu atitudinea asta marlaneasco-grobiana, in bunul spirit si buna traditie a altor partide, sau se va manifesta USR-ul ca un "alt fel de partid"?
Spala de data asta treaba cu votul la doua maini?
Sau se va manifesta ca un mini PSD-PDL-PNL?
luck33ro
QUOTE(neumann @ 19 Oct 2016, 14:40)
radmasa.gif

S-a inscris Firea in USR inainte de alegeri?
*


Noi vorbeam de PeNeLe nu de Firishika ... icon_mrgreen.gif
klaus
USR se intareste cu tehnocrati curati ca lacrima, profesionisti adevarati, unul si unul.
Nenea Vlad Alexandrescu s-a inscris in USR.
El smenuitorul sef in smecheria cu Cumintenia Pamantului.
Trebuia sa i se gaseasca si lui un loc.
Si daca nu in partidul imaculatilor, atunci unde?
E clar, noua clasa politica e din ce in ce mai adevarata, mai buna, mai acoperita..
DragosP
"Acum ai cu cine".
Bun, cât costă? nedumerire.gif
nasty
În sfârșit ai cu cine!
DragosP
A mai fost...
klaus
Fabulos!
Astia-s ca aia de la PUR a lu' Diaconu, ca niste paraziti pe numele altuia, care nu-i la ei in partid!
Aia de la PRU cu Ponta, astia de la USR cu Ciolos.

Cine zicea ca astia "de rit nou" sunt altfel?
Care altfel? ca sunt identici 100%.
Bicicleta galbena
QUOTE(klaus @ 19 Oct 2016, 15:22)
Un partid vertical, cu principii, cred ca ar face vant unui cetatean care spune de altii ca sunt "Ciume bubonice, viermi parazi, lepre, căcături pe care le zice Biblia, gherțoii, mârlanii, pedofilii și manipulatorii ce țin orele de religie sau căcați ordinari".
Baniesc ca madam Clotilda, daca ar zice unul despre ea asa ar face clabuci...
Ia sa vedem, pe vicele USR de la Cluj il accepta in partid asa, cu atitudinea asta marlaneasco-grobiana, in bunul spirit si buna traditie a altor partide, sau se va manifesta USR-ul ca un "alt fel de partid"?
Spala de data asta treaba cu votul la doua maini?
Sau se va manifesta ca un mini PSD-PDL-PNL?
*


A iesit Clatita pe FB si si-a cerut scuze pt idiotul ala.

Dar asa e si la PSD, int-adevar, ei isi cer scuze imediat pt prostiile debitate sau facute.


klaus
Scuzele, ca scuzele, dar il sustin in continuare pe baiat?
Ca atunci inseamna ca, desi au gavarit ceva scuze, in fapt sunt de acord cu el.
Nicio diferenta fata de alte partide.
Bicicleta galbena
QUOTE(klaus @ 19 Oct 2016, 21:09)
Scuzele, ca scuzele, dar il sustin in continuare pe baiat?
Ca atunci inseamna ca, desi au gavarit ceva scuze, in fapt sunt de acord cu el.
Nicio diferenta fata de alte partide.
*


wacko.gif

"Vreau să îmi cer scuze tuturor creștinilor în calitate mea de creștin și din poziția de vicepreședinte USR, pentru limbajul josnic și declarațiile apărute în spațiul public lipsite de bun simț folosite de unii membrii sau simpatizanți USR împotriva creștinilor. Să folosești etichete pline de injurii contra relgiei indiferent care ar fi aceasta este o lipsă de respect și nimeni nu are nimic bun de câștigat." - Clotilde Armand pe FB.

Poate acum e mai clar.

DragosP
Dar întrebarea lui klaus ai înțeles-o?
luck33ro
La PSD era inchis - de DNA, iar la PNL era inventar - au iesit lipsa la etica si doctrina sleep.gif
klaus
Madam Clotilda a declarat cu gurita ei ca e religioasa practicanta, ca sotul ei a indreptat-o pe calea regasirii spirituale a trairii religioase etc.
Eu am inteles din acel interviu dat la Hotnews ca USR sustine Biserica in general, nu e un partid ateist.
Si ca este impotriva formularilor marlanesti si josnice din politica.
Si ca USR e un altfel de partid.
Ori vine acum un vice de filiala (nu un membru oarecare) care e marlan, injura cu nesat si zice de biserica ortodoxa roman (pe care o lauda si o frecventa madam clotilda) ca e, si citez (da, stiu, nu ati ascultat materialul video, deci nu aveati de unde sa stiti ce zice ala da' v-ati exprimat):
QUOTE
"mizerabila Biserica ortodoxa", "organism putred, gaunos si imputit, organism fara o reala educatie, fara cultura, fara responsabilitate, niste structuri manipulatoare strambe, reduse, cretine si obtuze" "ciuma bubonica", "viermi, paraziti ce cresc pe oameni precum cancerul" "ce protocol secret at semnat sa predati voi obligatoriu scarba asta de religie ortodoxa in scolile noastre?", "lepre duhninde si comuniste" "unealta mizerabila a faradelegilor voastre, Biserica Ortodoxa" "pentru voturile aduse din randurile cretinilor analfabeti, creduli, tampiti si multi", "ati obliogat toti copii sa ia parte la orele de religie obligatorii tinute de toti ghertoii si marlanii, pedofili si manipulatori" "voi mai, kakati ordinari", "kkati in sutane", "ma neghiobilor", "voi preoti otravitori", netrebnici urmasi ai unei biserici care a aruncat omenirea in cea mai neagra perioada a ei", "demoni putreziti", asteptati-ne pe noi sa dam buzna in kaktele voastre de biserici si sa va predam evolutia", "fa fwt muma-cur, morminte varuite"

Clar, un discurs nou, a unui demn reprezentant al unui partid nou, plin de toleranta, fin cunoscator a istoriei bisericii (pe dracu, nu stie nici pana la genunchiul broastei da se da doct).
Daca asta ramane vice la USR, atunci USR isi asuma discursul lui, in contradictie cu ce spunea madam Clotilde.
Isi asuma un discurs extremist, intolerant fata de religia ortodoxa, argumentandu-si opiniile cu faptele bisercii catolice, o pozitie dispretuitoare fata de cei care au o credinta in biserica etc.
Deci madam Clotilde ori era ipocrita maxim cand vorbea de trairile ei religioase si de fapt acum sutine aceasta abjectie imputita, ori este ipocrita acum cand nu se delimiteaza, ca aprtid, de astfel de extremisme.

Delimitarea inseamna ca ala sa nu mai fie ceva in organele de conducere ale partidului, nu sa fie o d-asta cu "ne pare rau". Ca daca o faceam eu pe ea cum a facut ala Biserica ortodoxa zicea ca sunt un jeg absolut.

Daca nu-l dau afara din organele de conducere (n-are decat sa fie membru simplu, ca atunci nu reprezinta partidul) atunci USR sutine, hai sa fiu dragut sa spun ca tolereaza, ce e ceea ce zice ala: un discurs intolerant, extremist, semidoct.
De rit nou in adevaratul sens al cuvantului.
Discursul e de un fascism extrem.

Din ce in ce mai bunui baietii astia din USR. Si nici n-au facut anul...
paul_p
Cum le spui tu conasule... Mai rar atata viziune si obiectivitate smile.gif
klaus
Ma ajuta maxim materialul clientului.
miki
la faza asta chiar nu exista comentariu mai la obiect si mai obiectiv.
luck33ro
Partide ateiste si religioase... Unde am ajuns radmasa.gif

20 Oct 2016, 08:11:
QUOTE(Han Solo @ 17 Oct 2016, 22:24)


da' de trecut pragul electoral, chiar nu cred ca il trec.
*



catindezi ?
vercingetorix
QUOTE(Bicicleta galbena @ 19 Oct 2016, 21:17)
Poate acum e mai clar.
*


Esti un propagandist bun, sa treci pe la casierie sa-ti iei malaiul.
Ah, am uitat, "astia" sunt "altfel", ei doar din convingere si principii, monser...
Atunci sa treci pe la casierie sa-ti mai iei niscaiva convingeri si principii, ca abia a inceput campania electorala.
Valabil si pentru cativa altii ce au facut deja poteca pe topicurile politice.

.p.s. acest text e un pamflet, cine nu intelege e mai bine sa se abtina radmasa.gif
kato
iote bre, ca galu nu suporta concurenta rolleyes.gif
luck33ro
dusmanii ii poarta pica, noroc ca el are valoarea luisi nu a altuia blush.gif
klaus
Cand Duta (da, fostul presedinte al casei de sanatate...) s-a exprimat marlaneste fata de un singur tovaras, PNL sector 1 a propus direct excluderea.
Nu d-alea cu "ne pare rau" etc.
Sanctiune pe bune.

USR, pentru abjectii mojicesti infecte a vicelui de la Cluj, e doar cu "ne pare rau, nu e frumos" etc.

Astia sunt "noii politicieni", verticali, morali, cinstiti, toleranti? Astia care ingaduie din partea membrilor de conducere manifestari fasciste extremiste?
Un partid bun-bunut. Pentru un viitor de aur. Moral, cinstit, vertical, tolerant. Pe ici pe colo cu manifestari naziste. De oameni tineri, frumosi, liberi. care se kaka (am citat textual din japita aia) pe cei care au alte opinii fata de ale lor
DragosP
S-o fi căit omu' de atunci. Zic.
Oricine are o șansă la reabilitare.
corbex
S-a spovedit. E ca nou.
DragosP
În regulă.
Doar că urmările rămân.
luck33ro

Deci sa votam PNL ? huh.gif
DragosP
Votezi ce vrei.
klaus
Ideea era ca astia "de rit nou", noua "emanatie a tineretului" frumos si liber, acesti viitori politicieni ce ne vor conduce (zic ei), astia "contra sistemului", moralii, verticalii, toleranti, deschisi catre popor etc sunt, politic vorbind si din perspectiva votantilor, SUB PNL ca moralitate politica.
Ca sa fie clar unde sunt de fapt cu moralitatea politica: SUB PNL.
Sa nu mai vina unii sau altii peste ceva timp sa spuna ia uite ce ne-au prostit astia, cand de fapt sunt mai rai decat aia "vechi".

Nu sunt nicio noua speranta in politica. Sunt exact sau chiar mai rau ca aia "vechi", sunt niste grobieni, niste amorali, plini de extremisti, niste intoleranti, niste infatuati, dispretuitori fata de cei cu alte opinii, manipulatori, minicinosi si ipocriti.
Atata timp cat partidul aista tolereaza in randurile sale un astfel de specimen, si-l asuma.

20 Oct 2016, 17:50:
Gata!
Se rezolva problema.
Abjectul sustine ca se va retrage si isi va da (la viitor) demisia.
De observat ca nu partidul i-a retras sprijinu ci el zice ca demisioneaza pentru ca umorul nu-i compatibil cu politica. Adica acel discurs infect el il numeste "umor".
Ce parere o fi avand tovarsu' daca eu as vorbi cu "umor" de ma-sa? Sau de el insusi?
Han Solo
io zic sa-l impuscam. la charlie a functionat... icon_mrgreen.gif
DragosP
Nu, să-l punem în fruncea listei.
paul_p
Klaus, incrancenarea ta si ale celorlalti simpatizanti PSD contra USR nu poate decat sa intareasca convingerea ca PSD-ului chiar ii e teama de USR de se incearca cu atata perseverenta discrediatarea sa. up.gif

Analizati fiecare vorba, fiecare actiune, fiecare persoana din USR incercand sa-i gasiti ceva ce poate fi criticat. Dragut e ca va faceti ca nu observati ca ce criticati la USR, se intampla la PSD de 1000 de ori mai rau.

Bine, aveti in maneca si replica cum ca de PSD stie toata lumea ca fura, minte si inseala, asa ca nu e nimic nefiresc in asta, dar vai, nu v-ati astepta si este de-a dreptul intolerabil ca USR sa nu fie partidul perfect.
DragosP
Zi ceva și de biserică/creștini.
corbex
Biserica e bratul politic armat al PSD. Am zis bine?
klaus
Paul_p, tu vorbesti mai?
tu, imputitule, tu fara o reala educatie, fara cultura, fara responsabilitate, tu un redus, cretin si obtuz?
Tu, o ciuma bubonica, un vierme, un parazit precum cancerul?
Tu, o lepra duhninda si comunista?
Tu, o unealta mizerabila a turnatorilor din PNL?,
Tu care lupti pentru pentru voturile cretinilor analfabeti, creduli, tampiti si multi?
Tu mai, kkt ordinar? Ma neghiobule!
Pe aia cu fwtutul mumei in cur nu pot sa o spun ca mi se pare chiar prea de porc.

Te deranjeaza discursul meu "umoristic"? E umoristic sau e doar plin de umori?

Daca te deranjeaza atunci am avut dreptate si esti ipocrit.

Parerea mea este ca un astfel de discurs e o abjectie, nicidecum o chestie umoristica.
Daca insa tu o consideri umoristica ok, atunci Domnu sa fie cu tine!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.