Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
Markos
Câtă risipă de energii.. Rog pe simpatizanții Usere să nu mai vină cu întrebări, pe motiv că-mi zgârie retina răspunsurile cretine de genul:
QUOTE(DragosP @ 16 Sep 2016, 10:30)
Contează până când nu mai contează. Și ajunge să nu mai conteze atunci când vinzi ceva ce n-ai. Simplu.
*


QUOTE(b76bgaarh @ 16 Sep 2016, 10:39)
si dai si lupta, plictiseala mare sau ordin de serviciu?
*

DragosP
Răspunsul e pe măsura întrebării, tinere.
Pen'că simpatizanților usere nu le pasă că ăia papă rahat, mint, fură cu cartela.
b76bgaarh
pe grecu il deranjeaza ca a fost si el in situatia sotului numit pe criterii politice.
DragosP
unsure.gif
RZV
QUOTE(DragosP @ 16 Sep 2016, 11:17)
Pen'că simpatizanților usere nu le pasă că ăia papă rahat, mint, fură cu cartela.
*


Primo: Ala care a comis-o si-a dat demisia. N-am vazut demisii la aia mainstream dovediti cu fapte penale de furt/plagiat/coruptie si condamnati definitiv. Ba, mai mult de atat, cei dovediti si condamnati definitiv pentru FURT si CORUPTIE sunt portdrapelul celui mai mare partid politic mainstream.
Secondo: Imi esti dator cu niste raspunsuri la cele 3 intrebari de mai sus (asta daca bineinteles nu te deranjeaza).
DragosP
QUOTE(RZV @ 16 Sep 2016, 11:50)
Primo: Ala care a comis-o si-a dat demisia.
Înțelege că NU MĂ INTERESEAZĂ comparațiile pe care le-ai făcut.
Plus că se pare că ignori sau nu știi că de fapt Nicușordan a mințit ca un porc în ceea ce privește importanța votului de la care a lipsit.
QUOTE
Secondo: Imi esti dator cu niste raspunsuri la cele 3 intrebari de mai sus (asta daca bineinteles nu te deranjeaza).
*

Nu, nu-ți sunt dator cu nimic. Analizele astea pe care vrei să le fac sunt cretine, vorba grecului. Un om e cinstit sau nu. Nu în comparație cu alții.
RZV
up.gif

L.E.

Astept niste scuze pe partea cu "cretinatatea" in ceea ce ma priveste, altfel s-ar putea sa consider de acum inainte ca nu ai proprietatea termenilor. In ce-l priveste pe Markos, daca el iti permite, te poti exprima precum doresti la adresa lui.
Si e evident ca NU TE INTERESEAZA fapte care nu iti pun in avantaj opiniile (limitate, dmpdv ofcors).
E de asemenea clar ca nu imi datorezi nimic, dar atata vreme cat prin majoritatea postarilor ne dai impresia ca ne faci niste favoruri incomensurabile, ca ne luminezi si ne arati calea cea dreapta, ma asteptam ca si de data asta sa se intample la fel. M-am inselat, evident.
b76bgaarh
QUOTE(DragosP @ 16 Sep 2016, 10:54)
Plus că se pare că ignori sau nu știi că de fapt Nicușordan a mințit ca un porc în ceea ce privește importanța votului de la care a lipsit.
*


a uitat ca sedinta era filmata, la cererea lor, ce vrei treburi importante, minunea de la codlea.
Markos
QUOTE(b76bgaarh @ 16 Sep 2016, 11:20)
pe grecu il deranjeaza ca a fost si el in situatia sotului numit pe criterii politice.
*


Măi barhi, cu toții cunoaștem inteligența ta nativă deosebită, dar nedezvoltată (din motive misterioase), nu mai e cazul să semnalizezi. Ascultă de părinți și totul va fi bine, o să vezi.
b76bgaarh
lasa grecule, nu te amara, ca o sa primesti si tu, din nou, un os. acum alti soti sunt la numiri.
ady77
QUOTE(RZV @ 16 Sep 2016, 11:50)
Primo: Ala care a comis-o si-a dat demisia.
*


De comis au comis-o 2. De dat demisia decat unul.
DragosP
QUOTE(RZV @ 16 Sep 2016, 11:57)
up.gif

L.E.

Astept niste scuze pe partea cu "cretinatatea" in ceea ce ma priveste,
*


Așteaptă.
Asta-i părerea mea despre cele scrise de tine în acel context.
Nu despre tine, sper că ai proprietatea termenilor.
Nu? Pagubă-n ciuperci!
RZV
Superioritatea strikes back... radmasa.gif
O, tempora! O, mores! sleep.gif
DragosP
Eu sunt din ce în ce mai convins că de fapt tu ai complexe.
Mari și grave. Da' trec.
RZV
Eu sunt din ce in ce mai convins ca de fapt tu detii adevarul absolut, si ai cartografieri originale ale caii cele drepte (in orice domeniu, fie el si politic).
Lumineaza-ne te rog in continuare. Nu te impiedica de detalii. Fii capitanul nostru. rolleyes.gif

Si nu, desi ultima ta remarca a fost clar un atac la persoana, nu iti voi da report. Pentru ca nu meriti nici macar atat (din pacate). sad.gif
miki
cruce are deja

16 Sep 2016, 13:25:
QUOTE(RZV @ 16 Sep 2016, 13:23)
.... Fii capitanul nostru. rolleyes.gif

*


DragosP
Nu vreau să fiu căpitanul nimănui.
Da' nici nu-mi place să fiu luat de prost.

P.S. Reportează-mă până ți se strică mausul. Cum am zis: pagubă-n ciuperci.
P.P.S. Mai studiază ce înseamnă "atac la persoană".
RZV
Aham, faptul ca eu cer niste raspunsuri punctuale se incadreaza la o cerere cretina, iar categorisirea ta in ceea ce ma priveste, ca avand complexe mari si grave sunt de fapt o forma de alint.

Fugi cu cercu'. Da' iute, asa.
DragosP
Fug, între timp recitește și ce ai scris tu.
Da' cu ochi critic. Nu poți? Sună un prieten.
RZV
QUOTE(DragosP @ 16 Sep 2016, 13:35)
Nu poți? Sună un prieten.
*



QUOTE(RZV @ 16 Sep 2016, 13:14)
Superioritatea strikes back... radmasa.gif
*


ady77
QUOTE(RZV @ 16 Sep 2016, 13:23)
Fii capitanul nostru. rolleyes.gif

*


Ai personalitate multipla?
DragosP
Vezi că-ți dă report, dacă meriți.
ady77
Are pe stoc?
RZV
QUOTE(DragosP @ 16 Sep 2016, 14:05)
Vezi că-ți dă report, dacă meriți.
*


E ziua misto-ului ieftin si nu m-am prins?
Parca vinerea era zi de post... rolleyes.gif
neumann
Io ma omor dupa d'astia care-s plecati peste hotare, da vor ei sa-ti vanda un partid nou. De obicei le zic, da daca iese poc sau baxe, te duci napoil laro sa beneficiezi de mierea si laptele care o sa curga?
Han Solo
aidibei, poti mai mult 04.gif

baga, de ce l-as prefera pe dragnea lu' clatita?
DragosP
QUOTE(RZV @ 16 Sep 2016, 15:26)
Parca vinerea era zi de post... rolleyes.gif
*


Da, dar nu de prost, repet.
b76bgaarh
pt ca poti sa il votezi pe blaga.
RZV
QUOTE(DragosP @ 16 Sep 2016, 15:42)
Da, dar nu de prost, repet.
*


Pai poti sa-ti repeti in gand, zic.
Nu de alta, poate schimbi ceva si nu ramai la status quo. rolleyes.gif
DragosP
Bine prețiosule. Succes în alegeri.
RZV
Multumesc asemenea.
Fara nici o ironie. smile.gif
DragosP
Pe mine, din păcate, nu mă reprezintă NIMENI din clasa politică actuală.
Așa că n-ai ce și de ce să-mi urezi.
RZV
Din pacate (pentru unii) sau din fericire (pentru altii), TREBUIE mers la vot. Chit ca te reprezinta unii (intr-o oarecare masura) sau altii (intr-o masura mai mare), sau poate niciunii.
Si atunci, vrei nu vrei, ai de facut o alegere (pe unii, pe altii, sau pe toti si niciunul in acelasi timp). Depinde de fiecare.
Repet, no hard feelings. smile.gif
DragosP
Nu TREBUIE mers la vot.
DannyY
Basistu-le! radmasa.gif
ady77
radmasa.gif
kato
mama ce de orgolii pe aici..... si degeaba.... in alta ordine de idei, daca este sa vorbim pe fapte, cand a fost dovedit votul multiplu un om (din doi, dupa cum bine observa ady) a facut un pas inapoi.... la ceilalti nu am vazut nimic de genul acesta....din contra as putea spune fara sa gresesc cu nimic....
nu cred in oameni din astia aparuti din spuma marii care se sacrifica pentru binele meu.......insa pe moment le-as acorda votul pe principiul rotatiei cadrelor, sa mai incurce un pic psd-ul ( al carui sustinator infocat sunt icon_mrgreen.gif ) si ale pnl care nu e cu nimic mai bun decat psd-ul..... alta alternativa ar fi sa-i votez pe toti, dar de votat ma duc, nu de alta, da sa nu ma trezesc ca votez prin neprezentare blush.gif
miki
ok sa spui ca ii votezi pentru "rotirea cadrelor" chiar foarte ok
ca par a fi o alternativa e o discutie
da sa spui ca-s neprihaniti e alta dicutie... tongue.gif
LE: sa nu uit - la multi ani ponta, sova si dragnea si tariceanuuuuuuu. sa le tina companie
klaus
QUOTE(RZV @ 16 Sep 2016, 10:35)
Motivarea condamnarii lu' Drganea fiind:
:
Potrivit judecătorilor, legea interzice "adresarea de îndemnuri referitoare la cum anume să se voteze, exercitarea de presiuni directe sau indirecte pentru a participa la vot sau nu, folosirea datelor cu caracter personal fără consimțământul persoanei vizate".
*
Legea o interzice asa ceva, ideea e daca Dragnea a facut ceea ce interzice legea.
ca daca e cum zici tu mai departe:
QUOTE(RZV @ 16 Sep 2016, 10:35)
"Așa fiind, Înalta Curte, prin reținerea vinovăției inculpatului Dragnea Nicolae-Liviu pentru transmiterea mesajelor mai sus arătate, nu sancționează promovarea îndemnului la vot și nici nu îngrădește activitatea partidelor politice cu privire la stimularea participării electoratului la vot, ci doar folosirea de mijloace ilicite în acest scop, ce au transformat un demers legal într-unul contrar legii", arată instanța.[/i]
*

Am si eu o intrebare: care sunt mijloacele "ilicite" de "promovare a indemnului la vot"?
Un exemplu-doua ar fi interesante.
Nu cred ca e vreo problema, ca doar sunt date in hotararea de condamnare, deci nu ar fi greu de spicuit de acolo. Daca sunt...
nasty
QUOTE(kato @ 16 Sep 2016, 18:15)
1) nu cred in oameni din astia aparuti din spuma marii care se sacrifica pentru binele meu.....
.....
2) dar de votat ma duc, nu de alta, da sa nu ma trezesc ca votez prin neprezentare  blush.gif

*



1) Dar când ai de ales între niște apăruți din spuma mării și nu prea știi nimic despre ei și unii care stau până la gât în rahat și mai și împroașcă prinprejur?

A fost cazul incredibil, din sectorul 4, din 2012, când la parlamentare aveau de ales între Dan Voiculescu, care fugea de justiție prin tertipul demisiei din parlament în primăvară și apoi candidat în toamnă, susținut de psd
și
Iulian Crăciun

ei bine și totuși, Dan Voiculescu a câștigat leger și nu înțeleg nici acum de ce!

2) prin prezența mică la vot, câștigă cel mai mare partid, ca nr de membrii din țară, adică PSD.
Deci PSD are 2 strategii principale, folosite prin toate mijloacele posibile: una populistă, prin care afirmă că sunt un partid social și dau de 2-3 lei pomeni electorale ( ultima, neimpozitarea pensiilor, dar ei înșiși câștigând mii de lei) și alta este că toate partidele sunt o mizerie [inclusiv cele noi (USR)] și deci nu merită să te intereseze politica și să te prezinți la vot.
vercingetorix
QUOTE(nasty @ 17 Sep 2016, 09:51)
ultima, neimpozitarea pensiilor, dar ei înșiși câștigând mii de lei


Nu inteleg de ce nu au facut-o ceilalti pana acum.
Impozitarea pensiilor era o masura salbatica, de bataie de joc, tipica societatilor fasciste de dreapta.
Vor lua multe voturi, multi pensionari vor vota pe treaba asta.
Cristiana Anghel rulz ! icon_mrgreen.gif
RZV
QUOTE(klaus @ 16 Sep 2016, 23:44)
Legea o interzice asa ceva, ideea e daca Dragnea a facut ceea ce interzice legea.
ca daca e cum zici tu mai departe:
Am si eu o intrebare: care sunt mijloacele "ilicite" de "promovare a indemnului la vot"?
Un exemplu-doua ar fi interesante.
Nu cred ca e vreo problema, ca doar sunt date in hotararea de condamnare, deci nu ar fi greu de spicuit de acolo. Daca sunt...
*


Eu am citat din motivare (evident din presa). Ma gandesc ca daca ai interesul si curiozitatea, poti studia mai mult si mai adanc. wink.gif
klaus
Deci tu doar citezi citate fara sa-ti pui intrebari?
Excelent!
Asta-i societatea pe care o doreste orice conducator.

Si mai infierati biserica ca nu punea la indoiala dogmele...
luck33ro
motivarea e tocmai pentru a lamuri din intrebari...daca tu faci pe prostu ca nu intelegi aia nu e problema noastra sleep.gif
RZV
QUOTE(klaus @ 18 Sep 2016, 11:55)
Deci tu doar citezi citate fara sa-ti pui intrebari?
Excelent!
Asta-i societatea pe care o doreste orice conducator.

Si mai infierati biserica ca nu punea la indoiala dogmele...
*


Pai io n-am caderea si nici studiile sau pregatirea profesionala pentru a analiza o motivare de instanta. N-am auzit ca CSM-ul sa ia pozitie impotriva motivarii sentintei.
Nu ti se pare rezonabil sa lasi profesionistii sa-si faca treaba? Chiar ne pricepem la toate, asa?
Daca tu esti jurist/avocat te rog sa ne luminezi.

Sau putem sa concediem toti magistratii si sa facem justitie pe forum.
Markos
Antena3 ce părere are? unsure.gif
luck33ro
user posted image
klaus
Ma scuzati din nou ca mi-am permis sa ma gandesc ca lumea si-ar pune intrebari la lucruri simple. Si evidente.
Markos
Nu te mai scuza atât. Ești supermoderator, îți permitem orice icon_mrgreen.gif
luck33ro
QUOTE(luck33ro @ 18 Sep 2016, 19:58)
user posted image
*




QUOTE(klaus @ 18 Sep 2016, 23:03)
Ma scuzati din nou ca mi-am permis sa ma gandesc ca lumea si-ar pune intrebari la lucruri simple. Si evidente.
*


tu si ceilalti patrioti ai tarii ... happy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.