Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
IRONICK
PSD va ureaza, La Multi Ani ...
Pentru ca meritati sa fiti batute si violate.

[attachmentid=1628125962]
bgdrenault
Tocmai Tudorica?
Acuma violeaza femei? Ca parca viola legi ale justitiei.
S-a reprofilat?
IRONICK
Tu ori esti cel mai meserias troll, ori nu.
Cum, nu iti amintesti de legile scoase de Tudorel?
Alea de a eliberat persoane din puscarie si primul lucru care l-au facut a fost sa se apuce din nou de violuri si talharii?
Poza este cu ce 7 violatori eliberati pe recursul compensatoriu.
RDK
Așa și? Rămânem blocați la Tudorel și ne facem că uităm problema condițiilor de detenție, mai ales că acum sunt ai noștri la justiție iar PNL nu a făcut nimic decât să abroge legea RC.
Procesele la CEDO sunt blocate dar nu pentru veșnicie.
IRONICK
QUOTE(RDK @ 9 Mar 2021, 11:33)
Așa și? Rămânem blocați la Tudorel și ne facem că uităm problema condițiilor de detenție, mai ales că acum sunt ai noștri la justiție iar PNL nu a făcut nimic decât să abroge legea RC.
Procesele la CEDO sunt blocate dar nu pentru veșnicie.
*

Aha, deci este ok cu violurile si talhariile. Victimele nu trebuie sa aibe drepturi, doar agresorii.
ady77
Poate reusesti sa ne spui legatura cu topicul asta? S-a inscris Tudorel in USR?
RDK
Păi la MJ e ministru USR, ar trebui să depășim greaua moștenire și să explicăm planul, au trecut 3-4 luni de când lucrează la un plan, imposibil să nu aibă un plan altul decât "violatorii lui Tudorel".
IRONICK
Alta intrebare?
bgdrenault
QUOTE(IRONICK @ 9 Mar 2021, 11:18)
Tu ori esti cel mai meserias troll, ori nu.
Cum, nu iti amintesti de legile scoase de Tudorel?
Alea de a eliberat persoane din puscarie si primul lucru care l-au facut a fost sa se apuce din nou de violuri si talharii?
Poza este cu ce 7 violatori eliberati pe recursul compensatoriu.
*



Pai eu ce am spus? Ca a violat legile justitiei, tocmai
sorin1983
fac un apel... lasati-l pe ironick in pace ca a ramas singur si deraiaza ca intercity... sau sa vina ceilalti aparatori sa ii mai dea putere biggrin.gif
IRONICK
QUOTE(sorin1983 @ 9 Mar 2021, 22:50)
fac un apel... lasati-l pe ironick in pace ca a ramas singur si deraiaza ca intercity... sau sa vina ceilalti aparatori sa ii mai dea putere biggrin.gif
*


La cine faci apel? La ailati doi de pe forum? Sau trei. Mai multi nu se strang pe forum care-s cu PSD.
radmasa.gif
RDK
Zi mersi că nu face apel la mineri, nu știi de unde apar și ăia
Bicicleta galbena
Nu lasa nimeni "mineritul" , e profitabil zilele astea wink.gif






bgdrenault
QUOTE(RDK @ 10 Mar 2021, 09:34)
Zi mersi că nu face apel la mineri, nu știi de unde apar și ăia
*



Super corect

Vladutu ce face? Ne salaveaza cu pandemia asta, ca parca a intrat la racoare, ma rog redus la tacere.
Se cam ia Catelul de el. Matu catu nu se lasa, corpuri de control, alea alea
IRONICK
Pai le-a dat-o stricata si a iesit puroiul din sistem.
RDK
Măi, nici nu știu ce să mai zic.
Înțeleg că puterea e împărțită între partide politice distincte dar ca Vlăduț să publice niște date despre care ulterior to'arșu min de interne Bode să îi bată obrazul cum că seamănă a vulnerabilitate informațională mi se pare de tot rahatul.

Chiar nu se puteau înțelege dinainte ce e public și ce nu?
cristic1982
Le este frica securistilor din sistem de ceea ce publica securistii din politica?
Ce naiba te faci cand nici macar securistii nu se mai inteleg.
bion
Aduni alti securisti faci un partid si te bagi la ciolan rolleyes.gif
RDK
Văd că își umflă mușchii și Nelu Tătaru.
Trist e, în cazul în care îl vor beli pe Vlăduț, că nu au găsit un secu.. pardon jurist prin tot ministerul care să dea un punct de vedere pe demers.
De raportul privind incendiul la Matei Balș ce o mai ști Vlăduț?
maho
Cum dracu' de ministrii usr cam "put", dar pe probleme (dosarul 10.08, vaccinare) aflate in organizarea si responsabilitatea altora?
Cam putred ciolanul, da' usl-ul e bine-merci.
ady77
Tot PSD e de vina?
bion
Nu , Hitler, ca a pierdut razboiul radmasa.gif
ady77
up.gif
RDK
Ministrul USR al transporturilor înființează încă o companie de stat, finanțată parțial din rovinietă restul nu se știe, probabil buget. Spre stupoarea unora, conducerea companiei va fi aleasă pe bază de selecție de cv-uri nu pe bază de concurs.
maho
QUOTE(ady77 @ 10 Mar 2021, 13:04)
Tot PSD e de vina?
*


Au fost profesori buni pt. pnl-isti, i-au contagiat cu spor.
bgdrenault
QUOTE(RDK @ 10 Mar 2021, 13:42)
Ministrul USR al transporturilor înființează încă o companie de stat, finanțată parțial din rovinietă restul nu se știe, probabil buget. Spre stupoarea unora, conducerea companiei va fi aleasă pe bază de selecție de cv-uri nu pe bază de concurs.
*



Pai nu i spuneau colegii ca i normal? Ce concurs? Daca ai fost in ONG Vreau autostrazi si ai ceva diplome, treaba i gata

Stam linistiti au si astia de recompensat prieteni, rude, etc.
Bine, bine...stim, toti au diplome si CV.
Din experienta personala am constatat ca , cu cat sunt mai multe , cu atat esti mai ......., adica sa i zic altfel, mai aerian.

<span class='edit'>10 Mar 2021, 14:52:</span>
QUOTE(maho @ 10 Mar 2021, 14:25)
Au fost profesori buni pt. pnl-isti, i-au contagiat cu spor.
*


HAi da o incolo, asa de prosti or fi pnl istii? au nevoie de lectii de la iordache si dancila?

<span class='edit'>10 Mar 2021, 14:52:</span>
QUOTE(IRONICK @ 10 Mar 2021, 14:29)
Buna guwernare PNL-UDMR--USR.
*



Am corectat eu
Pentru conformitate
dizzy
lurk0000.gif
care nu le gaseai loc parintilor la vaccin? Stai relaxat, o amantica de sefulet e vaccinata gata!
lurk0000.gif
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 10 Mar 2021, 14:30)
Am corectat eu
Pentru conformitate
*

Ai corectat Dan Pulea. Serviciile sunt pline de PSD-PNL.
dizzy
QUOTE(IRONICK @ 10 Mar 2021, 16:01)
Ai corectat Dan Pulea. Serviciile sunt pline de PSD-PNL.
*



Si inverz lurk0000.gif
IRONICK
Inverz doar din partea aruncatorilor cu rahat in ventilator.
bgdrenault
QUOTE(IRONICK @ 10 Mar 2021, 15:01)
Ai corectat Dan Pulea. Serviciile sunt pline de PSD-PNL.
*



Vorbeste frumusel , colegu....ca i pacat de diplome.

PAi parca USR era aripa tanara a serviciilor. Ii doboara bosorogii?
Au ajuns la concluzia, ca cine nu are un bosorog, sa l bage n usr?
Nu pot sa cred

Mai era constantinescu invins de servicii...acum si usr-ul
RDK
Cum minte Vlăduț:

https://www.g4media.ro/cum-au-ajuns-sa-se-v...-ministrul.html
IRONICK
QUOTE(RDK @ 10 Mar 2021, 17:25)


Nu Vlad a mintit, ci Cutu. Nu VV a initiat asta. Asa ca nu mai arunca cu rahat in ventilator.

Florin Cîțul

Q: Legea permite ca familiile celor care lucrează în sistemul de apărare să fie vaccinate?
A: Nu
Q: În acea hotărâre de guvern nu se specifică ce înseamnă familia.
A: Până acum nu am fost sesizat. Nu neg că au fost cazuri. Dar când am cerut infirmații de la CNCAV – a fost discuția despre amenzi – au fost câteva cazuri
RDK
Mîțu minte cum respiră, nu am pretenții.
IRONICK
QUOTE
Totuși, la o săptămână după adoptarea acestei hotărâri de Guvern, în 27 ianuarie, ministrul Vlad Voiculescu declara, într-o conferință de presă la Palatul Victoria, că vor fi făcute controale în centrele de vaccinare pentru a vedea dacă sunt respectate regulile și nu se sare peste rând și vor fi date sancțiuni, iar centrele cu circuit închis, cum sunt cele organizate de Ministerul Apărării sau Ministerul de Interne, ar putea fi închise.

„E jenant să avem centre separate pentru anumite instituții. Premierul împărtășește această opinie. Trebuie să îi protejăm pe cei vulnerabili, restul, cu tot dragul, ar trebui să mai aștepte un pic”, spunea atunci Voiculescu.

El poate sa ceara controale fara numar, ca tot sistemul PSD-PNL face acele controale si ii livreaza minciuni.
RDK
Întreabă-l de ce a semnat HG și când a fost dumbo: atunci sau după?
IRONICK
Daca guwernerul Cutu decide, nu poate sa refuze.
cristic1982
QUOTE(IRONICK @ 10 Mar 2021, 15:01)
Ai corectat Dan Pulea. Serviciile sunt pline de PSD-PNL.
*


Majoritatea secu pe care ii cunosc sunt PSD-isti, deci ai dreptate
bgdrenault
Asta i ca n bancul asta


Dimineata, tatal le spune baietilor:
– Azi noapte, nu stiu care bulangiu, ne-a furat vaca…
Baiatul mai mic:
– Daca-i bulangiu inseamna ca-i mic de statura.
Baiatul mijlociu:
– Daca-i mic de statura, trebuie sa fie Tica Slutu din Tandarei.
Hai sa mergem la Tandarei. Au ajuns la Tandarei, l-au gasit pe Tica Slutu si i-au tras o cafteala strasnica. Dar ala nu le da vaca – zice ca n-a furat-o el. L-au mai caftit o data dar tot degeaba. Au ajuns la judecata. Judecatorul ii intreaba:
– Dar de ce credeti voi ca e mana lui Tica Slutu?
– Cum de ce, raspund fratii, a furat vaca, deci e bulangiu. E bulangiu, deci e mic de statura. Daca e mic de statura, e din Tandarei, ca acolo toti sunt mici de statura. Iar daca e din Tandarei, e clar ca e Tica Slutu…
– Interesanta logica, zice Judele. Dar ia spuneti-mi voi (si le arata o cutie), ce am eu in cutiuta asta?
– E o cutie patrata – observa tatal.
– Inseamna ca-nauntru e ceva rotund – zice mezinul.
– Daca e rotund inseamna ca-i oranj – cugeta mijlociul.
– Daca-i oranj, e clar ca-i o portocala – concluzioneaza fratele mai mare.
Judecatorul scoate din cutie o portocala, uitindu-se ganditor la Tica:
– Asculta, Slutule, nu te mai incapatana atita. Da-le astora vaca-napoi!…
RDK
Dan Barna:
Corupția este marginală, porcării. Miza e să generăm proiecte ca banii europeni să poată fi cheltuiți
Bicicleta galbena
QUOTE(RDK @ 10 Mar 2021, 19:58)
Dan Barna:
Corupția este marginală, porcării. Miza e să generăm proiecte ca banii europeni să poată fi cheltuiți
*


Ai in tema dezinformarea, pe ziua de azi? Au incercat si altii, mai subtil... n-a tinut.
Vezi ca dezinformare inseamna ce faci tu acum, adica extragerea unor fraze din context.


Despre Catu: ma mir ca un baiat tanar si instruit a fost dus de nas atat de usor de niste harsiti de prin ministerele alea de se dau importante - mai, mapn, etc. Lui i s-a bagat o hartie in fata, cu textul ordonantei discutat in sedinta, pe care a semnat-o fara sa mai verifice nimic. Intre timp, textul a fost 'adaugit si imbunatatit' de niste cunoscatori fini, si asa a ajuns sa semneze bietul de el, nici nu-si mai aduce aminte... doh.gif

Aicea tanarul Gheorghita a aratat un real talent complotistic si de sulfa, e a doua uara cand il faulteaza pe VV si-i face branci.

ady77
QUOTE(Bicicleta galbena @ 10 Mar 2021, 19:44)
Despre Catu: ma mir ca un baiat tanar si instruit a fost dus de nas atat de usor de niste harsiti de prin ministerele alea de se dau importante - mai, mapn, etc. Lui i s-a bagat o hartie in fata, cu textul ordonantei discutat in sedinta, pe care a semnat-o fara sa mai verifice nimic. Intre timp, textul a fost 'adaugit si imbunatatit' de niste cunoscatori fini, si asa a ajuns sa semneze bietul de el,  nici nu-si mai aduce aminte...  doh.gif
*




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Vorbim de Guvernul Romaniei si de prim-ministrul Romaniei?
bion
Taner instruit prost ca noaptea. Comporatment de paznic cap pus inginer sef. radmasa.gif
VV alt neavenit. De la tarfic de influenta cu cancerosi la minister e cale lunga. Tipul e total paralel cu sectorul pe care al trebui sa il gestioneze. Nelutu asa de la fundu Moldovii era mai orientat. Acuma conteaza si cosilierii directorii generali. Daca a pus tflisti cu dosar de participari la marsuri asta este.Deocamdat nici un pas de reforma. Impleticeli kklau.
RDK
Înțeleg de la colegu Ironique că îi este imposibil să refuze a semna prostii votate de către colegi.
Deci să nu avem pretenții nici la el.
DragosP
Profesioniștii din M.F. lovește unul după alții. Hâc.

Mai întâi:
[attachmentid=1628126049]

La nici o lună mai apoi:
[attachmentid=1628126050]
IRONICK
QUOTE(bion @ 10 Mar 2021, 19:56)
Taner instruit prost ca noaptea. [...]Nelutu asa de la fundu Moldovii era mai orientat.
*
Vorba unui mare om, mai bine hot, decat prost.
bgdrenault
Ai dreptate.
Imi place de asta.


https://economie.hotnews.ro/stiri-energie-2...-din-franta.htm
dizzy
QUOTE(IRONICK @ 12 Mar 2021, 10:34)
Vorba unui mare om, mai bine hot, decat prost.
*


Sa stii, cu ticalosul te mai intelegi, prostu-i prost.
IRONICK
QUOTE(bgdrenault @ 12 Mar 2021, 10:06)
Imi place de asta.
*
Adica?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.