Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra USR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144
b76bgaarh
vai alesilor, frumosilor, magraonilor. gata, ati terminat capsunile, buzile, plostile si aveti acces la internet sa va plangeti.

ce ne-am face fara voi.
IRONICK
Go, go PSD! Ce s-ar face tara fara voi.

https://www.facebook.com/sandu.sorin.165/vi...81049222330711/
bion
Barna a sparat basica usr. Ce priviri asasine ii arunca nepotu ciolos aseara. Si s-a dus si fantasma cu diaspora( termen de altfel folosit total impropriu) voteaza usr.Penibil ca au plecat toti si a ramas el cu nevasta sa inchida ferestrele si sa stinga lumina.Ironicku ai perfecta dreptate "restu-s puturosii, hotii, oameni care nu-s in stare sa produca nimic, ci doar sa insuseasca.' In care categorie se inscriu votantii anti psd din RO?Ca ii cam jignesti biggrin.gif
ady77
QUOTE(IRONICK @ 11 Nov 2019, 10:38)
Pai in tara a ramas pleava. Pe langa persoanele in varsta care voteaza pentru pensii, restu-s puturosii, hotii, oameni care nu-s in stare sa produca nimic, ci doar sa insuseasca.
Problema nu-i ce a facut USR sau PNL, ci aceeasi masa critica care ramane constanta cu PCR, FSN, PSD.
*


Sa nu-ti pocneasca vreo vena, zic!
bion
Rezista ca are conducte valeo de la renou.
IRONICK
Nu stiu ce a zis ala cu un post inainte, dar ultimul ii belea.

smile.gif smile.gif smile.gif
DragosP
Ah, și pe ăla l-ai ignorat!
IRONICK
https://www.moise.ro/2019/11/11/unitatea-es...l-pot-recupera/

QUOTE
Barna a reușit să convingă șase mii de membrii de partid și să piardă cam un milion de alegători. Știu, diferența față de europarlamentare e pe la 600 de mii, dar mulți l-au votat la aceste alegeri (ca și mine, de altfel) nu pentru că i-ar fi convins Barna ci ca să nu intre PSD în turul 2.


Mincinos mai mare ca asta, rar mai gasesti. Ai votat Klaus, rahatel mic ce esti.
DragosP
@Nea Bioane, că ai experiență: mai sunt șanse pentru el? nedumerire.gif
IRONICK
Zicea cineva pe aici voteaza cu Veorica.

[attachmentid=1628111315]
Bicicleta galbena
Ok, a trecut, gata. Sa speram ca se vor trezi si isi vor reveni, la anul sunt alegerile locale - foarte grele, poate cele mai grele (mai grele decat parlamentarele).

Nu de alta dar altfel au soarta Aliantei Civice din anii '90, cu care seamana, pana la un punct. Aia si-au facut propriul partid (laudabil) care insa nu stia cu politica, si au fost asimilati in final de PNL, daca-mi aduc aminte bine.

Clatita, pe FB:”Acum, terminăm și noi cu smiorcăiala post alegeri și ne apucăm serios de treabă?”
”Ok, facem analize, vedem unde am greșit și reparăm împreună ce nu a funcționat.

up.gif

Hai sa te vad la locale, vota-te-as inca o data.

IRONICK
QUOTE(Bicicleta galbena @ 11 Nov 2019, 12:54)
Nu de alta dar altfel au soarta Aliantei Civice din anii '90, cu care seamana, pana la un punct. Aia si-au facut propriul partid (laudabil) care insa nu stia cu politica, si au fost asimilati in final de PNL, daca-mi aduc aminte bine.
*

Politica presupune sa stai sa pierzi timpul cu alegatorii, sa le explici lor ce vor sa auda.
Dar tot alegatorii vor oameni care sa munceasca pentru ei si sa fie perfecti.
Concluzia, avem ce ne dorim.
b76bgaarh
in usr nu sunt decat 3 cadre care se rotesc in functie de alegeri sau foamea e prea mare la clatita &co de nu isi duce mandatul de europarlamaentar pana lacap?

ps la ea foame e prezenta de la firma de consultanta, ma gandeau ca au mai temperato.
bion
Cioloj a pupat deja gaoaza sasului biggrin.gif
Dar Seidler nu prea vrea tongue.gif
tatabobu
De ce crezi ca a acceptat Cioloj sa catindeze Barna si nu el? Ca era sigur ca cine catindeaza acum nu are cum sa ia suficiente voturi incat sa fie relevant, asteapta sa vada daca alianta creste erectoral pana la alegerile de anul viitor, si daca nu - o rupe.
IRONICK
QUOTE(bion @ 11 Nov 2019, 16:27)
Cioloj a pupat deja gaoaza sasului biggrin.gif
Dar Seidler nu prea vrea tongue.gif
*

Ba sa o sugi tu!

https://www.g4media.ro/dacian-ciolos-se-del...legii-de-l.html

Birna nu a fost niciodata un om care sa reprezinte. Ciolos, da.
Au fost voturi multe la euro parlamantare pentru ca partidul, nu omul. Mai bine invata de la Klaus sa taca. In loc sa spuna o prostie.
DragosP
QUOTE(IRONICK @ 12 Nov 2019, 09:47)
Ba sa o sugi tu!
*


Mă ignori, nu mă ignori, țin să te anunț că e ULTIMA ieșire de genul ăsta care-ți va mai fi tolerată!
ady77
QUOTE(IRONICK @ 12 Nov 2019, 09:47)
Ba sa o sugi tu!
*



Eu zic sa fii mai atent


QUOTE(DragosP @ 12 Nov 2019, 09:49)
Mă ignori, nu mă ignori, țin să te anunț că e ULTIMA ieșire de genul ăsta care-ți va mai fi tolerată!
*


2dor
https://www.youtube.com/watch?v=RAq0qTBkuPk

Omul e foarte ok. Cat sunt eu fan Patraru dar are momente cand bate campii.
IRONICK
Faza cu ziua cartitei il reprezinta perfect pe Birna.
Nu, nu este inganfat, dar nici inginer. Vorbeste prea repede, nu-i calculat si nici echilibrat.
2dor
A fost tare faza cu Barna care ii spune lui Patraru - "Inteleg ca esti suparat pe poporul roman?". Ca tot ii spunea Patraru asta mai devreme.

Mie imi place Barna, nu e perfect dar e ok.
maho
Probabil ca multi din dezamagitii de azi ar fi asteptat o campanie cu atacuri la persoana si dat la gioale, ca pe vremuri. Nici Klaus nici Barna n-au pus botul la asa ceva, se pare ca pe ultimul l-a costat (impreuna cu decizia anuntata de a nu participa acum la guvernare, + petarda riseproject) mai mult.
dizzy
QUOTE(tatabobu @ 11 Nov 2019, 17:44)
De ce crezi ca a acceptat Cioloj sa catindeze Barna si nu el? Ca era sigur ca cine catindeaza acum nu are cum sa ia suficiente voturi incat sa fie relevant, asteapta sa vada daca alianta creste erectoral pana la alegerile de anul viitor, si daca nu - o rupe.
*



Ciolos nu are carisma nici cat Barna.
Si pt presedinte e nevoie de carisma.

DragosP
Oh, da!
Are KWJ în schimb, de dă pe alături!
maho
QUOTE(dizzy @ 12 Nov 2019, 11:41)
pt presedinte e nevoie de carisma.
*


Depinde de fiecare votant ce vrea, uite aici ce diferente mari.
IRONICK
QUOTE(dizzy @ 12 Nov 2019, 11:41)
Ciolos nu are carisma nici cat Barna.
Si pt presedinte e nevoie de carisma.
*



Tu esti la fel ca aia care cand se urca intr-o masina noua, ciocane cu degetul plansa de bord.
Ce carisma? 90-60-90?
dizzy
legatura fiind?
Baxe a avut carisma, la fel si Iliescu.
Si Trump are, si Macron si Trudeau
AR-18-MOS
QUOTE(IRONICK @ 12 Nov 2019, 12:37)
Ce carisma?
*


Să arate ca un bărbat adevărat, cu vene pe pubiplă, de exemplu:
user posted image
b76bgaarh
QUOTE(IRONICK @ 12 Nov 2019, 09:47)
Ba sa o sugi tu!
*


vrei sa te inlocuiasca cineva?
pistritu
ptr ady77
#boicot #mueusl #nuvotamaroganti

prezenta la vot va fi mult sub 50% ...sa vedem care are reteaua mai mare
bion
Razmerita la usr. Cioloj vrea sange de barna.Vezi de aia e bine sa ai unchi securist. Te invata cand si cum sa ataci colegul si sa il distrugi. biggrin.gif
DragosP
Poate la plusr...
Julică nu-i din USR...
cristic1982
Ce este domne' cu inflația asta? Care mai de care ...
Unii noi, alți vechi, dar reactivați acum.
bion
Julien vrea unificare cu el sef. Ciorapel se agata cu disperare de scaun. Cozet da si e la gioale. Nevasta spune truisme despre partid radmasa.gif
dizzy
Liderul USR Dan Barna a afirmat că merge la vot și că îl votează pe actualul președinte, Klaus Iohannis, îndemnându-și simpatizanții și susținătorii să facă la fel. El precizează că toate știrile despre boicot sunt ”încă o minciună ordinară din șirul de știri false marca PSD”. (News.ro)

-gata, a luat o decizie!
ady77
Misto turul 2.

E o lupta intre cei care nu o vor pe Dancila presedinte si cei care nu il vor pe Iohannis radmasa.gif radmasa.gif Spre norocul lui Iohannis, sunt mai multi cei care nu o vor pe Dancila.

Ca de obicei majoritatea voteaza impotriva cuiva, nu pentru cineva.
MuciX
Pai e vina electoratului? Lucram si noi cu materialul partidului.
ady77
In candidati se mai reflecta si calitatea electoratului...
gabize
Electoratul e mereu cel vinovat. E comisia de evaluare. Dacă în atâția ani evaluatorii n-au avut pretenții, acesta e nivelul politic pe care ni l-am creat. sad.gif
DragosP
QUOTE(MuciX @ 18 Nov 2019, 10:49)
Pai e vina electoratului? Lucram si noi cu materialul partidului.
*


Zicea cineva, cândva: "Vreți preoți buni? Nașteți-i și creșteți-i ca atare!".
Cam așa și cu ăștia...

MuciX
Atunci rusine cui l-a crescut pe Radulescu, spre exemplu.
radian
QUOTE(ady77 @ 18 Nov 2019, 12:03)
In candidati se mai reflecta si calitatea electoratului...
*


Avand in vedere optiunea politica pe care ti-a asumat-o, cum sa interpretam afrmatia de mai sus?
ady77
Exact cum trebuie interpretata si in cazul celor care si-au asumat alte optiuni politice.
Aialalti au fost sau sunt mai breji?
cristic1982
Oho, iar apare capra vecinului în peisaj.
ady77
Nu bre.
Din ce s-a prezentat la alegeri, am ales ce am considerat eu ca ar fi cea mai buna opțiune la acel moment. Acum avem oportunitatea sa ii vedem si pe ceilalți.
cristic1982
Fals!
Când ceilalți o să aibă majoritatea pe care a avut-o PSD în parlament din guvernările trecute, abia atunci poți emite judecăți asupra calității guvernării.
Legislativul este parlamentul, nu guvernul. Guvernul poate emite OUG, dar conform constituției instituția care legiferează este parlamentul.
Deci mai ușor cu pianul pe scări 😉
ady77
Pai nu castiga alegerile si la anu'? icon_mrgreen.gif

18 Nov 2019, 14:24:
QUOTE(cristic1982 @ 18 Nov 2019, 14:19)
Legislativul este parlamentul, nu guvernul. Guvernul poate emite OUG, dar conform constituției instituția care legiferează este parlamentul.
Deci mai ușor cu pianul pe scări 😉
*


Asta e o gluma buna, am ras tongue.gif
DragosP
Atunci de ce vrea cineva să aibă guvernul lui?
axabrt
Pai e bine sa aibă guvernul lui și parlamentul PSD ului.
Așa și unii și alții or să se vaite că nu pot sa facă nimic, respectiv timpul va trece și leafa va merge.
Plus că îl suspectez pe iohanis că a aprobat modificările la legile justiției pe principiul noi treabă nu avem, dar ne facem. Au și început să se vaite cat au ei de munca sa repare ce a stricat PSD ul. Zău? Da ce or vrea sa stea și să ia bani degeaba ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.