Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1100
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
whitesorcerer12
pui de drac, de ce nu pui niste poze cu ea cheala?
si...1 milion pt o ora de treaba?
as veni eu pana acolo la scoru asta:)
Acier
cine a vazut filmul "BD in alerta", apare la un moment dat o 1100 de militie "cotzofana", cand ies aia de pe stadion si se duc sa mai cumpere un loz.
si la subiect, cam cat de complicat ar fi sa refac instalatia electrica pe masina?
pui de drac
prea complicat nu este...iti trebuie doar schema electrica originala si muuuuuulte fire...de diverse culori si grosimi...

pentru mine asta va fi cred eu lovitura de gratzie... hihihi

e adevarat,trebuie rabdare la instalatia electria,si putina logica...eu unul nu prea am avut inclinati de genu,da stiu sa leg 2-3 fire de la un loc la altul...daca ai o schema bine definita...(eu am una in carte dar e cam stearsa si neclara) atunci e mai mult decat simplu,tot ceea ce trebuie sa faci este sa identifici partile componente si sa legi firele intre ele...BANAL as zice..

Sa vedem daca o sa ma tina biggrin.gif


dificil,mult mai dificil zic eu este sa te-apuci de modificari,sa pui relee,sa bagi sigurantze in plus,etc etc...dar nu cred ca e un capat de tzara nici cu alea...SUCCSES,cand ajung la etapa respectiva va desciu eu cu de-amanuntu
1100 Rs
Am eu 1 schema de instalatie electrica smile.gif Am sa o pun aciulea !
mihu
E destul de simpla intalatia electrica la 1100. Are doar doua sigurante. Nu are tot felulul de relee de temporixare, nu are luneta cu rezistenta pt dezburire(un mare dezavantaj pe timp de iarna sau cind umiditatea e crescuta).
Sigura modificare care trebuie facuta este inlocuirea dinamului cu un alternator.

P.S. Nu cred ca e nevoie sa refaceti instalatia electrica. Io zic ca e facuta destul de bine.
Acier
da, e schema facuta de mine smile.gif. eu trebuie s'o refac pentru ca am o gramade de fire care incep albe, continua verzi si se termina galbene. aici e problema... si ma curentez cateodata cand pun mana pe masina.
Uncle-Sam
Faza cu electrocutatu e de la hainele pe care le porti. Stie cineva la mecanismu asta de frana de mana unde vine burdufu ala de cauciuc care e pe cablu? Daca mai aveti explicatii in legatura cu asta, sunt binevenite.
tunderbird
QUOTE(pui de drac @ 26 Jan 2005, 20:26)
tovarasu mi-a cerut cam 1 mil cu mentiunea ca o sa-si care sculele pana la mine in garaj si eu sa-i pregatesc locul faptei,sa curatz tabla,etc etc....

deci el vine cu sculele si se apuca de sudat unde-i zic eu....
am inteles ca ar fi destul de corect scoru.ca n-are treaba mai mult de 1h...

ce sa zic..am sa ma apuc de curatzat...nush cum o sa-i convina sa o sudeze pe dedesubt sau pe de-asupra...in fine,vad eu.
*



Enorm!
Aici in Bucuresti unde preturile sunt mai mari, eu nu i-as da mai mult de 500000 lei. Deci la Iasi cred ca 300000 lei ar fi pretul corect.
Ma rog, acum tu nu poti sa pui prea mult cu el pentru ca nu ai alta alternativa, cred.
Zi-i si tu ca-i dai 500000 ca sa bateti palma pe la 650000.
tunderbird
QUOTE(Uncle-Sam @ 27 Jan 2005, 17:55)
Stie cineva la mecanismu asta de frana de mana unde vine burdufu ala de cauciuc care e pe cablu? Daca mai aveti explicatii in legatura cu asta, sunt binevenite.
*



Camasa este fixa, cablul este mobil in camasa, iar capatul lui iese si are o cursa oarecare. Pe aceasta cursa cablul se poate murdari.
Burduful are un cap fix pe camasa si un cap mobil care se plimba impreuna cu cablul. Astfel cablul poate culisa fiind permanent protejat de burduf.
Cat se poate de logic, nu-i asa?

S-au poate n-am inteles eu intrebarea....
tunderbird
QUOTE(Acier @ 27 Jan 2005, 13:15)
cine a vazut filmul "BD in alerta", apare la un moment dat o 1100 de militie "cotzofana", cand ies aia de pe stadion si se duc sa mai cumpere un loz.
si la subiect, cam cat de complicat ar fi sa refac instalatia electrica pe masina?
*



Sunt multe faze cu 1100 in seria BD. Imi pare rau ca nu prea am timp sa ma uit la televizor ca sa fac niste capturi.
Da' cred ca mai usor ar fi sa facem rost de filmele astea pe cd.
Uncle-Sam
cred ca am pricepit. am eu 3 din seria BD. o sa mai iau de pe DC
pui de drac
ba,imi place la nebunie de voi,ma simt in elementu meu biggrin.gif zau daca nu,hahahah....

ar fi culmea sa facem o reuniune sa ne uitam la filme vechi,etc etc etc...

de-ar fi si filme cu raliuri cu 1100 de pe vremuri,ce m-as mai uita si eu,hihiii....

astazi s-a impus o operatie de extirpare a cancerului...am dat afara rujina de-acolo cu flexu... acum urmeaza cel mai probabil sa n-o mai sudez,ptr ca si mie mi se pare cam prea mare pretzul,mai ales ca MOMENTAN n-am banutii in buzunar,asa ca banuiesc ca o sa-i bag nituri... e destul de accesibil...am sa vad. Daca ma tine asa cheful de treaba,poate pana duminica o peticesc toata biggrin.gif
tunderbird
Gata cu somnul!

Desteptareaaa!

Ceva noutati cu babutele voastre?


Vedeti ca pe Motors (ala care alterneza cu XXL) mai dau astia din cand in cand un documentar cu R8.

Eu nu am canalul asta....

Incercati cei care il aveti sa faceti o captura....ar merge chiar si pe o caseta video.
Uncle-Sam
Stii cumva si pe la ce ora? Daca vrei sa auzi chiar toate nimicurile care le-am facut noi pe la babute, uite ce am facut eu: am pus stecher la prelungitor sa am lumina in garaj, am dat banchetele si capitonaju afara, am dat gaura in dreapta deasupra rezervorului ca sa bag firele pt turometru si sonde (in stanga sunt cele ale instalatiei electrice), m-am bagat cu becu pe dedesubt, m-am uitat un pic la frana de mana,la tampoane (par bunicele), am observat ca un burduf din ala de cauciuc de la planetara stanga e rupt in partea de jos (am altele noi sa inlocuiesc) si ca ultima faza am pus niste ligheane pe masina pe unde ploua in garaj. Aplauze va rog biggrin.gif
tunderbird
QUOTE(Uncle-Sam @ 28 Jan 2005, 18:46)
Stii cumva si pe la ce ora? Daca vrei sa auzi chiar toate nimicurile care le-am facut noi pe la babute, uite ce am facut eu: am pus stecher la prelungitor sa am lumina in garaj, am dat banchetele si capitonaju afara, am dat gaura in dreapta deasupra rezervorului ca sa bag firele pt turometru si sonde (in stanga sunt cele ale instalatiei electrice), m-am bagat cu becu pe dedesubt, m-am uitat un pic la frana de mana,la tampoane (par bunicele), am observat ca un burduf din ala de cauciuc de la planetara stanga e rupt in partea de jos (am altele noi sa inlocuiesc) si ca ultima faza am pus niste ligheane pe masina pe unde ploua in garaj. Aplauze va rog biggrin.gif
*



Nu stiu ora fratele meu mai mic... poate gasesti si tu intr-un program tv. Oricum pana la 1,30 ca atunci incepe XXL, parca (hai, recunoaste ca stiai asta).


Aoleu! Ai gaurit bunatate de masinaaaaa!
Era asa greu sa tragi firele pe traseul original? Eu le-am si matisat cu izolier-band negru de arata parca ar fi facute de Uzina de Autoturisme Pitesti in anul 1970.
Vezi ca instalatia electrica originala trece prin pavilion pe partea stanga deasupra usilor. Eu am bagat initial o sarma subtire mai oteloasa cu care am tras cablurile matisate. Cam asa se face treaba eleganta (parerea mea, care este).
pui de drac
hahahhahaa,cel mai elegant e sa dai jos tapiseria si sa refaci toata instalatia biggrin.gif

si apoi sa nu mai pui tapiseria deloc...nicaieri...si mai inainte de-asta sa bagi cam 15 metri de teava in masina,sudata de lonjeroane...s-o vopsesti,sa schimbi toate...

ba,hai ca aberez....

Multam fain de tot ptr cd-uri daniele!!!(thunderbird ptr cine nu stie,e fratele meu mai mare biggrin.gif )


despre documentaru ala cu R8,mi-aduc aminte ca parca am vazut o bucatzica mica cu gordini la plimbare...dar atat din nefericire:(

eu o sa-mi mai fac rabdare pana luni,cand am vb cu un gogu sudoru sa mi-o faca...sa vedem,daca nici ala nu rezolva,ma duc naibii sa-mi caut nijte tabla sa o prind cu nituri..

oricum,astept sa mi-o lipesc ca apoi imi iau avant rau..iar fac multa treaba odata...stiti voi cum biggrin.gif


hai ca ma duc sa mai ard gazu pana luni,poate mai fac rost de niste bani de pe undeva.....caut bani,multi bani,poa sa fie si la mana a doua,da multi sa fie,stie cineva pe unde gasesc??
pui de drac
poze noi

a se observa ce e de observat in fiecare poza....eu voi pune amandoua,si radiatoru,si rezervoru in portbagaj....evident,bateria la locul ei...

imi place garda la sol din poza aia cu gordiniurile in curba de la ala cu bara pe spate,celalalt care o ia razna e prea inalt parerea mea ptr o stabilitate buna

asa ca idee,va iesi ceva in genul aleia albe,evident cu macar inca o pereche de halojene in plus.. biggrin.gif dar pana atunci...la treaba dragii mosului biggrin.gif

dar sa incepem mai intai cu odihna,weekend placut!!
dizzy
Unde are D1100 roata de rezerva?
Uncle-Sam
In portbagaj are un maner de care tragi si se lasa in jos partea aia unde e numaru.roata intra pe orizontala acolo ca intr-un sertar. Ia uitati aici ce mi-a desenat femeiuºca! Nu-i asa ca tre sa fiu mandru de ea? biggrin.gif
mihu
QUOTE(dizzy @ 29 Jan 2005, 14:01)
Unde are D1100 roata de rezerva?
*



Sub portbagaj in spatele placutei de inmatriculare. Se acceseaza cum a spus uncle sam, cu precizrea ca maneu ala de linga baterie are si o siguranta sau trebuie sa aiba, care se decupleaza impingind-o spre baterie. Te prinzi tu.
bodel
Salutare ..... ia sa vedeti ce am gasit eu prin colectia mea de reviste 'AUTOTURISM' de pe vremea lu` Nae :
ce alte piese se potrivesc la 11 sute, si multe alte modificari facute la piese de 13xx ca sa se potriveasca pe 11sute. Articolele sunt prea lugi (lenea este mare) ca sa le scriu eu asa ca o sa fac un gest frumos si o sa-mi misc hoitul pana la un net cu un scaner sa le scanez si sa le postez aici.


In rest spor la reconditionat si derapaje placute ca afara ninge ,pe jos un pic de gheata + tractiune spate .......k-lumea tongue.gif
whitesorcerer12
pui de drac, arata mortal radiatoru ala cu 2 electroventilatoare, pur si simplu m-a facut sa salivez!
de spatiu pt bagaje banuiesc ca nu prea vei avea nevoie, nu?
tunderbird
QUOTE(Uncle-Sam @ 29 Jan 2005, 12:24)
In portbagaj are un maner de care tragi si se lasa in jos partea aia unde e numaru.roata intra pe orizontala acolo ca intr-un sertar. Ia uitati aici ce mi-a desenat femeiuºca! Nu-i asa ca tre sa fiu mandru de ea? biggrin.gif
*




Bravo!

Puiule ia desenul in pastrare. O sa trebuiasca la stabilirea siglei clubului.
Uncle-Sam
smile.gif) am fost azi cu acier la un mosh cu 1100 si a zis ca mai stie pe unii cu 1100 care s-au organizat dinaintea noastra si cica ar fi mai multi decat noi. revin cu detalii pe masura ce aflu
pui de drac
ohohoooo,ia uite ce vesti adevarate pe-aci...mosi,cluburi,betoooooon

superb

bagaje?? ce-s alea?? te rog frumos io nici tapiserie n-o sa am la masina,nici geamurile deschizibile nu...va rog,imi insultati viitoru bolid de raliu...

ptr eventualele scanuri,raman PROFUND indatorat..avand in vedere ca-s in plin proces de reconstruire...si ce n-o sa gasesc o sa ma vad nevoit sa adaptez


multam fain ptr actiunea Acier-Uncle-Sam de astazi care s-a soldat cu ceva piese ptr rujinica mea(in curand sudaritza mea)

P.S.: ignatu se-apropie...data de 10-15 feb vine....la fel si dracu hahahhahahhahhahaha



aaa,si daca va scade entuziasmu,uitati-va la gone in 60 seconds cum isi alearga nenea ala mustangu....sa va fie de invatatura,da? ca mie-mi vine de fiecare data sa-mi bag talpa in pedala aia mare din dreapta cand vad filmu ala...

am sa incerc pe cat posibil un zgomot asemanator al motorului ptr dacie..sa vedem.
chili
[quote=pui de drac,29 Jan 2005, 22:13]
ohohoooo,ia uite ce vesti adevarate pe-aci...mosi,cluburi,betoooooon

salut baieti.
pregatiti-va babele,ca la SIAB anul acesta,in ultimul week end se preconizeaza o intilnire DACIA 1100.
e pacat sa nu fie cit mai multe masini,iar pentru amanunte,cind s-o clarifica.
bafta la sutici!
numai bune
adi
pui de drac
siabu era pe undeva prin miezul verii...nu vad de ce nu ne-am aduna acolo...ar fi o idee jeniala

sper sa fie gata pana atunci a mea sad.gif
chili
[quote=pui de drac,30 Jan 2005, 21:25]
siabu era pe undeva prin miezul verii...nu vad de ce nu ne-am aduna acolo...ar fi o idee jeniala

]treaba e pe 16 octombrie
Uncle-Sam
as zice sa ne vedem noi la vara la bv, sa ne organizam si dupaia defilam pe la siab
pui de drac
de-acord,scuzele mele.am uitat de cand n-am mai fost la siab in ce perioada este...
Acier
ieri am dat la zapada de m'am plictisit, da' cine are cea mai frumoasa masina din parcare? eu! si pentru ca oricum nu se poate face nimic afara pe vremea asta, am luat la puricat un bloc de comanda a luminilor (uncle sam stie). finisajul e "outstanding" si materialele din care e facut sunt de prima mana, nu e de mirare ca masinile astea sunt asa de rezistente. apropos, a incercat cineva schema aia de acum nu-stiu-cate posturi cu stergatoarele?
uncle sam, m'am tot gandit ce ar putea inlocui buretele de la clapetele de "aer proaspat". o varianta ar fi un mouse pad mai subtire, jupuit de panza de deasupra. alta optiune poate fi si pâsla de lana iar daca e subtire pusa in doua straturi.
azi m'au sunat de la magazinul cu amortizoarele sa'mi dea banii ca n'au venit nici dupa 2 luni si jumatate. buna treaba...
pui de drac
asaaa,se contureaza cam o forma finala,prima poza ceva mai realistica ar fi urmatoarea...cu mentiunea ca vor urma inca 2 halojene montate undeva jos,culoarea va fi un pik de tot mai alba....foarte foarte putin,si dunjile albastre de pe faruri vor fi probabil negre si numa pe halojene..ma rog,asa ca prima impresie,cu garda la sol micsorata,4 faruri si radiatoru in bot
m3ga
Salutare !!!
Vesti bune !!!

Azi m-au chelit tantile de la xerox si de la fisc in total cu vre-o 900 mii lei!!!
Acte nene !!!!
maine mai platesc ceva pe la cec (mi0am luat zi de concediu!!!)

ideea e ca mi-a gasit exproprietaru CI si am si inceput sa-mi fac acte!!! smile.gif smile.gif

urmraza radiere asigurare si rar!!!

abia astept sa o vad pe nume !!! smile.gif

sa auzim de bine !!! smile.gif smile.gif
Uncle-Sam
da-o incolo de facultate! iautati colegii nostri de la 1300 frantuzoaica, au inceput si ei sa miste ceva biggrin.gif
pui de drac
hahaaha,facultate?? ce-i aia bre?

felicitari ptr treaba cu actele..ti-am zis ca se rezolva!

cat despre 1300F...sincer..aia e cam efemera..1100 e mult mai adevarata....parerea mea...
pui de drac
ba,io crap de nervi de nu mai pot,moooor!! nu gasesc naibii un sudor sa vina sa ma ajute,crap de nervi...
Uncle-Sam
baieti, cred ca am toate filmele cu BD. Eu am 4. Sunt mai multe cumva?
m3ga
Iar vesti bune !! smile.gif

azi mi-am luat concediu o zi sa rezolv ceva acte...si:

am fost dimineata am platit RCA si pe la 11 ma tavaleam prin zapada ca am rezolvat si frana de mana si pe la 13 am plecat la RAR unde am rezolvat tot ce a trebuit... smile.gif

AM PLIMABAT SUTICA PRIN CENTRU BRASOVULUI !!! smile.gif

Hai ca pun si eu o poza cu 1100 s-o vedeti ce fericita arata dupa RAR smile.gif

Numa' Bune !!!

m3ga
aaa!!!

joi bag actele la politie si GATAAA !!!!

...(sper)
m3ga
...si inca ceva!!!

ziceti-mi si mie cum ajung sau unde e litrometru de benzina... ca nu-mi indica in bord cata benz am si e cam aiurea...

Numa' Bune !!!
pui de drac
aaaiim ooooonn aaaaa haaaaaaaaaaaiiiiiiiiiuuuuuueeeeeeiiiiiiii tuu heeeeeeelllllllll


aim on a haaaaaaiiiiiii ueeeiiiiii ttuu heeel


da voi chiar credeati ca am sa mai suport mult starea de nervi??

mi-am adus frumusel aminte ca mai aveam o capota spate de rezerva si cum a mea era intacta... am fujit de-am luat flexu si cu bormasina si un pumn de nituri....

am rezolvat problema complet biggrin.gif i'm thrilled,sunt happi,de-acu la treaba din nou....zilele astea o dau pe-o parte si m-apuc de treaba...
pui de drac
mega,am uitat,felicitari multe man...sa o porti cu noroc si sa-ti aduca mii de satisfactii!!!

multa sanatate...astept sa ne primesti la brasov in vara sa facem un tur cu totii in cird pe langa biserica neagra...

mama ce teribil o sa fie 11-12 masini una dupa alta,mortaaaaalll!!!!!!
Uncle-Sam
gri 83 ca a mea smile.gif) Ar trebui sa facem o subdiviziune a astora cu gri 83!!Glumeam. S-o stapanesti sanatos!
mihu
m3ga
QUOTE
ziceti-mi si mie cum ajung sau unde e litrometru de benzina... ca nu-mi indica in bord cata benz am si e cam aiurea...


Pai e in rezervor. Ca sa ajungi la el trebuie sa scoti rezervorul. Ca sa scoti rezervorul trebuie sa scoti motoru si sa defaci puntea dintr-o parte sau sa scoti carcasa ambreajului de la cutie.
Eu am aceeasi problema. La mine e de la plutitor care nu mai pluteste. smile.gif
Daca ai firele in regula indicatorul din bord e foarte putin probabil sa fie stricat.


Uncle-Sam
QUOTE
gri 83 ca a mea



Tot gri 83 am si io biggrin.gif
pui de drac
intrebare: plutitoru nu se poate scoate altfel??


adica evident,pe la locul lui,de-asupra,in habitaclu,daca dati la o parte tapiseria de sub geamu spate de-acolo o sa descoperiti ca exista un capac de tabla lipit cu mastic care acopera..ghiciti ce? fix plutitoru...

cu alte cuvinte...spor la treaba...nu cred ca trebe dat jos rezervoru,ar fi si stupid,sincer..


io am patit alta treaba la mine la dacie...cand aveam 3-4 litri,acu de la benzina nu il mai vedeam delok....la un moment dat credeam ca in bord nu mai am ac..pana cand am mai pus vreo 2 kile si s-a aratat!!!


io zic mai intai sa cautati capacelu ala...e in stanga spate cum stai la volan..mama ce-as face o poza,un desen ceva...da nu prea-mi ies...

ptr alte explicatii,va stau la dispozitie
Acier
@m3ga, felicitari pentru inmatriculare (numar patrat, ceva fin...). litrometrul ar trebui sa fie accesibil si din compartimentul motor, dupa ce scoti panoul negru dintre motor si habitaclu. sau prin capacul de care spune pui de drac. are trei suruburi pe margini (atentie la garnitura de cauciuc dintre litrometru si rezervor). litrometrele sunt de doua tipuri: Jaeger, cu plutitorul din pluta (ca un dop de vin!) si Veglia, italian, cu plutitorul din plastic. In cazul fericit, ti'a cazut plutitorul. In cazul nefericit, desfaci capacul litrometrului si constati ca s'au rupt fie lamelele (nereparabil!) fie rezistenta cursorului. daca e intrerupta mai spre margine probabil un "maître" o poate lipi elegant. daca nu, nu... si atunci trebuie schimbat. ala de 13XX nu merge, pentru ca are o altfel de prindere, fara gauri pe corpul central. in plus, tija plutitorului e mai scurta si rezistenta cursorului are un alt numar de spire dat fiind ca are o cursa mult mai liniara la golire decat la 1100. bonus track, e si scump, si prost finisat.
lm
Cititi despre 1100:
http://www.bmwclub.ro/forums/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=637&st=0

@uncle trimite-l cu plata ramburs(cheltuieli postale + bere)
Uncle-Sam
lm, l-am trimis luni parca. N-ai primit inca?
pui de drac
hohooo,lume noo!!!

brrrrr,m-am trezit,uaaaaaaa....everybodyyyy....shake that ass!!!!!!

neata biggrin.gif.....desi e ora 6 juma seara...

acu am ajuns acasa...am fost la garaj de la ora 10 dimineata...

rezultatu?? masina intoarsa pe-o parte(singur cuc) curatata la sange cu peria de sarma,si dat un strat de grund...zic eu mai mult decat consistent..o lasam la noapte sa doarma si ea si maine repetam miscarea cu antifonu..ala va fi din belsug..am 5 kile plus inca 2 de diluant...veselie grupa mare biggrin.gif... si mai pe saptamana vitoare asa,si-o vopsea peste antifon,sa nu arate urat asa negru biggrin.gif

sa fiti cuminti copii mei ca maine tata are treaba...de-acu maine mai fac prostii si o las la uscat.. tongue.gif

asa ca..ma duc sa ma inmoi si eu la un dush ca-s varza,praf,terminat,cum mai vreti voi...

bafta la toti!
tunderbird
QUOTE(pui de drac @ 2 Feb 2005, 18:26)
hohooo,lume noo!!!

brrrrr,m-am trezit,uaaaaaaa....everybodyyyy....shake that ass!!!!!!

neata biggrin.gif.....desi e ora 6 juma seara...

acu am ajuns acasa...am fost la garaj de la ora 10 dimineata...

rezultatu?? masina intoarsa pe-o parte(singur cuc) curatata la sange cu peria de sarma,si dat un strat de grund...zic eu mai mult decat consistent..o lasam la noapte sa doarma si ea si maine repetam miscarea cu antifonu..ala va fi din belsug..am 5 kile plus inca 2 de diluant...veselie grupa mare biggrin.gif... si mai pe saptamana vitoare asa,si-o vopsea peste antifon,sa nu arate urat asa negru biggrin.gif

sa fiti cuminti copii mei ca maine tata are treaba...de-acu maine mai fac prostii si o las la uscat.. tongue.gif

asa ca..ma duc sa ma inmoi si eu la un dush ca-s varza,praf,terminat,cum mai vreti voi...

bafta la toti!
*




Eu zic sa-i mai dai un strat de grund si s-o mai lasi o zi sa se usuce bine. Dupa aceea ii dai cu antifon.
Este cald in garaj?
Vopseaua care o dai peste antifon trebuie sa fie cu uscare rapida (gen DUCO) pentru ca altfel dizolva antifonul.
Tot din acelasi motiv este recomandabil sa dai prin pulverizare (pistol de vopsit, aspirator, spray sau cu suflaiul de gura).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.