Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1100
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
SPORTivu
Aripi 1100, noi noute....este cineva interesat?smile.gif pm
sechi
Ce aripi ai? De cooperativa sau originale? De fata, de spate , etc...?
Cat costa??
mihu
Pt Bacara, sper ca din asta sa intelegi cum se pun arcurile pe acolo:
Bacara
QUOTE(mihu @ 5 May 2006, 01:16)
Pt Bacara, sper ca din asta sa intelegi cum se pun arcurile pe acolo:
*


E perfecta , multam frumos , nici nu se putea o schita mai buna...
Mai ai de astea ? de unde ai luat-o?
SPORTivu
QUOTE(sechi @ 4 May 2006, 20:41)
Ce aripi ai? De cooperativa sau originale? De fata, de spate , etc...?
Cat costa??
*





Romanesti(cooperativa) set complet fata+spate, 2 milioane
SPORTivu
acu ceva timp va plangeati ca nu aveti aripi, si acum ca le vand...nu le ia nimeni? ahaaa o sa cresc pretul atunci..cand va hotarati si-o sa va ajunga nevoia la OS:D
lucian79
@Bacara Masina arata superb ... parca mi se pune si mie pata, sa cumpar o asa bucatica de masina smile.gif. Felicitari.
lm
QUOTE(SPORTivu @ 6 May 2006, 15:54)
acu ceva timp va plangeati ca nu aveti aripi, si acum ca le vand...nu le ia nimeni?  ahaaa o sa cresc pretul atunci..cand va hotarati si-o sa va ajunga nevoia la OS:D
*


As lua una, dreapta fata, dar e departe.
Am si eu 4 panouri de usi si masca fata noi dar nu prea am la cine sa le vand.
Uncle-Sam
eu mi-s tot pe aici biggrin.gif
Bacara, am manualu de 1100 scanat+unul in engleza adus din america wink.gif
Da-mi pm cu id-ul tau de mess
Uncle-Sam
eu mi-s tot pe aici biggrin.gif
Bacara, am manualu de 1100 scanat+unul in engleza adus din america wink.gif
Da-mi pm cu id-ul tau de mess
sity_boy84
salut.....m-am tot uitat pe poze,si mi s-a parut ceva ciudat la anumite poze....unele dacii 1100 mi s-au parut mai inguste si mai inalte,altele mai late si mai joase.....vad eu aiurea sau e diferenta?....probabil ca unele sunt renault 8 si altele 1100......exista diferente?

si inca ceva:eu am dacia 1300 - frantuzoaica si as vrea si eu o marca metalica pt aripa dreapta...."UAP"......alea de pe 1100 ar merge si pe 1300,nu?caut de mult dar nu prea gasesc....cineva de prin bucuresti.....sau buzau
bure
Salutare.
Bacara,super masinuta,nu mai fa nimic la ea,pastreaz-o asa cum e. wub.gif
Am o intrebare pt voi.Distanta intre prezoane la R8 e la fel cu R12?Vreau sa-mi cumpar jante de aliaj de R8 si nu stiu daca merg la Dacia mea 1310.
Multam'
Numa'bine!
Uncle-Sam
merg fara probleme. daca vrei mai stiu pe cineva care vinde jante de otel pt r12 sau r5 alpine
in legatura cu dimensiunea masinilor: nu e nici o diferenta intre r8 si dacia 1100, mai ales ca toate daciile 1100 sunt "frantuzoaice". Singura diferenta este la panoul fatza este la unele modele la acelasi model cu capota, iar la altele nu
R8<1100>
QUOTE(sity_boy84 @ 12 May 2006, 10:33)
salut.....m-am tot uitat pe poze,si mi s-a parut ceva ciudat la anumite poze....unele dacii 1100 mi s-au parut mai inguste si mai inalte,altele mai late si mai joase.....vad eu aiurea sau e diferenta?....probabil ca unele sunt renault 8 si altele 1100......exista diferente?

si inca ceva:eu am dacia 1300 - frantuzoaica si as vrea si eu o marca metalica pt aripa dreapta...."UAP"......alea de pe 1100 ar merge si pe 1300,nu?caut de mult dar nu prea gasesc....cineva de prin bucuresti.....sau buzau
*



Depinde de care vrei: de la "cele mai inguste si mai inalte" sau de la "cele mai late si mai joase" ???????????
mihu
Alea care nu vine capota mai in fata decat panou fata(adica sunt la acelasi nivel si capota si panou fata) sunt sigur busite si reparate prost.
Uncle-Sam
QUOTE(mihu @ 12 May 2006, 15:48)
Alea care nu vine capota mai in fata decat panou fata(adica sunt la acelasi nivel si capota si panou fata) sunt sigur busite si reparate prost.
*



nu-i deloc adevarat! cauta pe google si ai sa gasesti si poze cu r8 care au capota la acelasi nivel cu botul. in plus, uita-te la masina lui bogdan c. sa vezi ca e la acelasi nivel. aia in nici un caz nu a fost busita
bure
QUOTE(Uncle-Sam @ 12 May 2006, 15:38)
merg fara probleme. daca vrei mai stiu pe cineva care vinde jante de otel pt r12 sau r5 alpine
*


Uncle-Sam,merci de raspuns.
Jantele de R5 Alpine nu merg pe Dacia 1310,R5 are prezoanele mai adunate.
Eu am gasit de R8 in Franta vroiam sa stiu daca R8 e la fel cu Dacia 1100 si daca Dacia 1100 e la fel cu 1300 la distanta intre prezoane?
Multzam
Spor la sutici...
Uncle-Sam
e aceeasi distanta. am pus odata o roata de 1100 pe o dacie sport tongue.gif
in legatura cu jantele de vanzare nu m-am exprimat eu bine. Are si jante de r12 (gordini) si de r5 (alpine). pt detalii pm
sity_boy84
QUOTE(R8<1100> @ 12 May 2006, 13:45)
Depinde de care vrei: de la "cele mai inguste si mai inalte" sau de la "cele mai late si mai joase" ???????????
*



nu conteaza....tongue.gif
numa marca aia sa fie...biggrin.gif
Adrian13
Intrebare pentru un prieten care nu e user pe daciaclub.Vrea sa se apuce de un Renault 10 ramas de la bunica-su.Masina a stat in garaj de vreo 5-6 ani dar e intr-o stare bunicica.Motorul e ca la 1100 asa ca intrebarea e de unde gaseste un set motor NOU?Asa la dezmembrari sunt seturi dar sunt obosite.Mersi anticipat! biggrin.gif
mihu
Cati km are masina? S-ar putea sa nu fie nevoie sa schimbe setul motor.
see
QUOTE(Bacara @ 1 May 2006, 00:56)
eu am gasit pe comanda la un magazin de piese pentru auto de import , am facut comanda de placute pentru Renault 8 , tot asa am gasit si telescoape noi pentru R8
*


sity_boy84
kiar nu poate nimeni sa ma ajute cu o sigla UAP de aripa??? ca cele din poza....
Uncle-Sam
ma uit diseara pe acasa si daca nu, contacteaza-l pe furnizorul nostru de piese, nea marcel wink.gif)
sity_boy84
ms mult.....sa-mi zici si cat face?
Bacara
QUOTE(sity_boy84 @ 17 May 2006, 00:32)
kiar nu poate nimeni sa ma ajute cu o sigla UAP de aripa??? ca cele din poza....
*


te ajut eu , desi nu cred ca te ajuta distanta... , cred ca mai am una , dar vreau o sigla mare cu DACIA cum e aia din poza , sau de aia mai veche cu literele separate
vaally
QUOTE(sity_boy84 @ 17 May 2006, 00:32)
kiar nu poate nimeni sa ma ajute cu o sigla UAP de aripa??? ca cele din poza....
*


De unde aveti asa ceva? Eu caut de un an si nu am gasit. Daca stiti de unde pot cumpara asa ceva in Ploiesti anuntati-ma VA ROG!!!!
Uncle-Sam
eu am gasit vreo 4 UAP noi la un magazin de piese auto. bineinteles ca le-am luat pe toate, dar nu stiu cate mi-au mai ramas
sity_boy84
mai cauta si astept raspuns:d.....si am o idee....sa facem toti care suntem pe forum o sigla a noastra....un autocolant de luneta si parbriz sa ne recunoastem pe strada:d.........ce ziceti.....facem un format si fiecare si-l scoate..........
Bacara
QUOTE(sity_boy84 @ 18 May 2006, 12:56)
mai cauta si astept raspuns:d.....si am o idee....sa facem toti care suntem pe forum o sigla a noastra....un autocolant de luneta si parbriz sa ne recunoastem pe strada:d.........ce ziceti.....facem un format si fiecare si-l scoate..........
*


o idee buna , vreau si eu...
sity_boy84
pai ar fi bine sa venim cei care putem cu cate o idee de logo pt forum.....si apoi votam care e cea mai reprezentativa:d
Uncle-Sam
ce forum? daciaclub?
sity_boy84
dap....sa avem o sigla sa ne recunoastem pe strada
Uncle-Sam
vezi ca e un topic la bursa
mihu
Exista de mult logo pt daciaclub.ro.
Io asa am descoperit site-u asta acum cativa ani.
sity_boy84
este cel de sus?cu noul logo al firmei?
sity_boy84
scz....am aflat ca exista deja un autocolant cu sigla forum-ului;).....si eu care credeam ca am venit cu o idee geniala:p
mihu
Pai si noi ce ziceam mai sus? Fii mai atent.
cipri20
am eu sigla UAP pt aripa. cati dati? biggrin.gif
sity_boy84
ceva pt toti cei de pe forum......sper sa va placa....1024*768...
SPORTivu
lol, te-ai chinuit ceva cu PAINT-ul, nu?biggrin.gif
sity_boy84
nu paint....corel;)
SiloS
Sportivule , de ce vinzi masina ?
Albert Einstein
Salutare tuturor,
Felicitari pentru pasiune, sper ca in curand sa va cer si eu sfaturi pentru restaurarea unei 1100
lm
Am nevoie de cauciucuri si aripa dreapta fata.
Contra cost sau cu schimb de piese.
Daca ma puteti ajuta, scrieti-mi !
mihu
http://www.automobiletv.ro/show.php?id=5

Emisiunea de duminica trecuta de pe national tv. Are niste chestii interesante despre 1100.
tunderbird
EXCELENT!

Pacat... ACR nu a facut mare lucru pentru restaurarea acelei masini.
Uncle-Sam
mi se pare mie sau are faruri de 1310? ia mai uitati-va odata
alexblabla
clar are faruri de 1310. si arata ca naiba. plus ca e vopsita in bataie de joc, sunt vopsite si oalele de la faruri, care ar trebui sa fie negre, e vopsita peste chedere.... e chiar aiurea. ar trebui sa fie in stare perfecta, are km putini. ar putea sa aiba putina grija de ea.

in alta ordine de idei, stie cineva unde mai gasesc filme de epoca cu dacia 1100?
Uncle-Sam
nenea bogdan are niste filme
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.