Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1100
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
mihaiachi
Prieteni, scriu aici ca sa nu mai stau sa fac topic la Vanzari pt 2 fleacuri.

VAND:
- o cutie de viteze de 1100 presupun. 40 lei
- o capota de spate buna. 15 lei

Mai sunt si 2 sau 4 geamuri de portiera, de-alea culisante. 5 lei doua sau 10 lei 4. La ele nu am poze, pot face la cerere.
Mentionez ca pe capota e praf, nu rugina- sta de 3 ani intr-o magazie, dupa ce a stat zeci de ani intr-un subsol.

Este urgent! Cine este interesat, sa zica macar sa le pastrez- altfel cutia o dezmembrez si o vand la scrap (pretul cerut de mine este cel de fier vechi, adica 6-7 kg aluminiu la 4,2 lei si 15 de fier la 0,8 lei). Capota o duc in pod la moshie daca nu se da, la fel si geamurile.

Pachet promotional: toata marfa la 50 lei!
Uncle-Sam
Din ce localitate esti?
mihu
QUOTE(Uncle-Sam @ 29 May 2008, 17:49)
Din ce localitate esti?
*



Numai induce bre lumea in eroare.
mihaiachi
Din Bucuresti, scuze- umblu acum la profil.
Capota pleaca azi la mosie in pod. Cutia este la serviciu. Eu lipsesc pana miercuri, va rog hotarati-va pana atunci- daca nu o ia nimeni intreaga, o desfac, iar aluminiul il vand. Continutul il spal si il pastrez... deocamdata.

Daca vrea cineva sa aduc inapoi capota, NUMAI SMS la 0727572541. Altfel, acolo ma mai duc de-abia la sfarsitul lui iulie. Dar rog nu ma incurcati, sa o aduc degeaba... wacko.gif

Later edit: umblu la profil sapt viitoare, ma grabesc rau acum...
alex-mun
am pt cine vrea un SOLEX de 1100
autom
Eu am nevoie de asa ceva. Cat ceri pe el? CE pot sa iti dau in schimb? Vrei un volan de 1300?
manciur
4 faruri (3 noi!) CIBIE E155 60 Euro 072MANCIUR
danut 69-71
Daca este cineva interesat ,am un chit de ambreaj nou Valeo ( placa , disc si rulment de presiune ) pret 200 ron , pentru cei interesati PM .
Kruger
Buh, voi ati vazut reclama aia cu Ti-e rusine cu dacia ta 1100 ? Da-o avans la o scoda. Hai, cealalta cu Oltcitul ala facut praf, mai e cum mai e. Dar dacia aia visinie arata chir bine. Da cu ea in carucior, si apoi ii tranteste prelata pe ea.

Reno-ul de ce nu-i da in judecata ? Ce conteaza ca e o masina de acum 40 de ani ?
Chitu Florin
Am vazut-o si eu, chiar mi-a placut cum arata sutica. Nu am inteles de ce au ales o masina care arata asa de bine. Daca aratau ceva coaja de masina mai intelegeam dar nu inteleg de ce sa iti fie rusine de asa o masina frumoasa. Asa vorbesc astia de parca toti s-au nascut cu curul in rolls royce.
Kruger
Hai sa-i boicotam. Daca am fi la americani, un posesor de 1100 ar putea da in judecata VW-ul pemtru reclama aia, si chiar ar castiga. Algoritmul e megasimplu. Ei defaimeaza o masina in care eu merg pe strada, si pentru asta pot cere daune morale. Cu berline inca nu si-au permis sa faca reclame din astea, dar in catova ani vor aparea.
Chitu Florin
Ar si merita sa luam niste $$ de pe ei. Acum daca nu ai masina noua esti batjocorit intr-un fel. Decat sa am o dacie 1300(in cazul meu ) care arata bine mai bine iau o skoda, nu? Si care e satisfacita?? Pun pariu ca o dacie sau orice masina veche daca este ingrijita maimulta lume va intoarce capul dupa ea decat daca ai fi iintr-o skoda
ektomolare
acum am vazut-o si eu (in pauza de la meci tongue.gif).
nu-mi dau sutica pe nicio octavie. de indivizii (romani bineinteles) care au facut reclama nu mai zic nimic ca poate imi iau ban.
Kruger
Nu, vom intoarce noi capul dupa ele, si mosnegii nostalgici. In schimb, generatia ProTV se va uita tot in batjocura al tine.
Chitu Florin
Cam asa ceva sad.gif
cosmin_bojin
Pentru cine vrea am un manual de Conducere si Intretinere.
B 75 UAP
Iata si efectul reclamei... o bijuterie care asteapta sa fie taiata.. sad.gif Dementul care a dus-o acolo, ar trebui impuscat mad.gif
Masina se afla la REMAT Chitila.. Daca aveti drum pe acolo, peste o luna, cand incep sa vanda piese, poate va opriti si mai salvati ce se poate, e perfecta! Ii lipsesc doar capacele si semnalele de pe aripi.. daca va mai rezista pana atunci sad.gif
Sofer pe Ambulanta Dacia 1310 S
Chiar ca dement,dar vad langa si o Dacie tip mai nou.Si pe aia oasteapta casarea ? x(
ektomolare
nu se poate salva cumva? sad.gif
B 75 UAP
Banuiesc ca da.. nu am reusit sa intru, ieri era inchis.. Dar din moment ce nu mai aveau placutele de inmatriculare..
ektomolare
în mod normal retromobilul ar trebui să poată face ceva. nu neaparat in sensul reintrarii in circulatie... cati dintre noi n-ar avea nevoie de caroseria aia de exemplu (sau bucati din ea). etc. etc.
radames
Sutica arata bine... din acel unghi, ar parea ca nu-i atacata de rugina....
B 75 UAP
E perfecta.. Cel putin de la distanta aceea, nu avea o indoitura, un punct de rugina, pana si bara era perfecta.. Mai bine nu o vedeam, ca m-a durut inima jumatate de zi.
Ov
salvati-o p'asta, va rog eu: http://www.daciaclub.ro/-VAND-DACIA-1100-t116244.html
cosmin_bojin
QUOTE(cosmin_bojin @ 22 Jun 2008, 21:30)
Pentru cine vrea am un manual de Conducere si Intretinere.
*


Mentionez ca nu am peretentii financiare pentru carticica biggrin.gif
TAI
Cei cu reclama la programul "rabla" care au bagat o Dacia 1100 in spot, nu au indraznit sa spuna ca e rabla ci doar ca e masina veche.
Este adevarat ca se insinueaza ca vechi=rabla, lucru ce prinde la multi adoratori de "gipuri", dar mai sunt si altii pentru care vechi=valoros.
Oricum era onest din partea lor sa spuna:

"Te-ai saturat de vechea ta Skoda?
Cumpara o Skoda noua prin programul rabla!".

Sa nu se inteleaga ca am ceva cu Skodele vechi, sunt inca multe 1000 MB, 100 sau 120 in circulatie care arata inca f. bine si am tot respectul pt. cei ce le intretin.
Albert Einstein
QUOTE(Ov @ 23 Jun 2008, 15:58)



S-a vandut smile.gif Din pacate nu am luat-o eu, am sunat prea tarziu.... plange.gif Am aflat abia azi pentru ca am fost plecat...Important e ca a fost salvata smile.gif
Sofer pe Ambulanta Dacia 1310 S
Stie cineva in ce perioada a fost fabricata Dacia 1100,si cand sa fabricat ultima tura de Dacia 1100 ?
Merced
Super exemplar la un pret modic. Daca vedeam anuntu' o cumparam eu. wub.gif
tarzy
daca ai fi vazut si masina cred ca te mai gandeai smile.gif

oricum ... FELICITARI pentru fericitul nou propietar este un foarte bun punct de plecare
radames
"Stie cineva in ce perioada a fost fabricata Dacia 1100,si cand sa fabricat ultima tura de Dacia 1100 ?"

Din cite cunosc, intre 1968 si 1971.
Twister
Uite ce retardati, de ce dracu' nu s-au cufurit pe ei cu un rahat de masina de plastic cum sunt pocnitorile astea de acum?! Trebuiau sa strice o masina clasica, functionala.
Executron
Ce s-a intamplat cu 1100-le de la inceputul topicului... L-a salvat cineva? sad.gif Mare pacat de masina aia... Mai rezista usor 10-20 de ani ingrijita bine... plange.gif

Astia din clipul de pe Youtube puteau USOR sa-si rupa gatul, la ce se gandeau cand au facut asa ceva!??!
ektomolare
la ce te poti gandi cand ai seminte de buruieni in cap? la nimic
alex-mun
Am pt cine este interesat un electromotor de DACIA 1100 IN STARE FFFFF BUNA
danut 69-71
QUOTE(B 75 UAP @ 23 Jun 2008, 01:11)
Iata si efectul reclamei... o bijuterie care asteapta sa fie taiata..  sad.gif  Dementul care a dus-o acolo, ar trebui impuscat  mad.gif
Masina se afla la REMAT Chitila.. Daca aveti drum pe acolo, peste o luna, cand incep sa vanda piese, poate va opriti si mai salvati ce se poate, e perfecta! Ii lipsesc doar capacele si semnalele de pe aripi.. daca va mai rezista pana atunci  sad.gif
*




Ai dreptate , dar sa stii ca sunt unii si ciufuti dintre proprietari , nu stii cum a patit Alex-mun ? nu a vrut mosu sa-i dea masina pe 25 milioane , dar a dat-o cu 5 la Remat nu la program .
sorin1983
am vazut parca patru 1100 la slanic prahova duminica! stare foarte buna:) recunoscut pe cea a lui uncle sam. erau admirate de lume smile.gif
Uncle-Sam
QUOTE(sorin1983 @ 24 Jul 2008, 06:24)
am vazut parca patru 1100 la slanic prahova duminica! stare foarte buna:) recunoscut pe cea a lui uncle sam. erau admirate de lume smile.gif
*



hehehe biggrin.gif

Noi am fost. Ne-ai vazut in mers sau cand erau parcate?
Michelinni
QUOTE(cosmin_bojin @ 22 Jun 2008, 22:30)
Pentru cine vrea am un manual de Conducere si Intretinere.
*





Salut! Mai ai carticica de la 1100?
sorin1983
QUOTE(Uncle-Sam @ 25 Jul 2008, 14:50)
hehehe  biggrin.gif

Noi am fost. Ne-ai vazut in mers sau cand erau parcate?
*



cand erau parcate pe "ulita" aia distrusa smile.gif eu plecam de acolo
Andreiutz1988
Din pacate, acum ca a inceput balamucul cu rematul, scot mosii din "ascunzatori" 1100 si 1300 frumoase dupa care te uiti lung cum sunt distruse la remat....ceea ce nu inteleg este de ce nu vor sa le vanda totusi celor care eu nevoie de piese sau de masina...ei nu ar fi oare bucurosi sa le vada intr-un an ca scoase din fabrica?sau cel putin sa le vada ingrijite...din pacate "comunismu" e la putere....cum a fost cu alex-mun si acea dacie...pacat de sufletelul ei...iarasi...cu reclamele....ce vina au saracele dacii 1100 si oltcit ca nu le ingrijim k sa mearga cum mergeau odata.masinile noi nu au farmecul celor de altadata...la astea noi plastic plastic plastic.....scumpa de reparat si greu....pe cand la 1100&1300 faci cu placere orice operatiune.am aproape 20 de ani si imi plac amandoua la nebunie...chiar daca am de trecut printre niste "tineri la moda" cu comentarii urate la ele....nu am renuntat sa le "cinstesc" si mereu o sa ma opresc sau voi intoarce capul dupa vreuna:)in rest va doresc numai bine si sanatate smile.gif smile.gif
P.S. tarzy am avut si eu 2 ARO in familie....244 si 243....si acum imi mai plac ARO:)felicitari
alex-mun
Pt cine este interesat am un set motor nou BORGO pt DACIA 1100 tel meu este 0724 309 257 Alex Munteanu
Cristian_F
Am inteles din presa ca se aniverseaza 40 de ani de la primele Dacii 1100. E ceva, asa ca urez acestei frumoase masini, si posesorilor ei patimasi,
La Multi Ani !
sinon
Bravos Cristian, ti-ai adus aminte.
La Multi Ani si sa va vedem bijuteriile la 100 de primaveri. Cate o sa reziste in timpurile astea grele.
Numai bine
Uncle-Sam
Din pacate pe cei de la Dacia nu ii intereseaza subiectul "istorie"
Cristian_F
Corect, pe site-ul dacia.ro am dat mai demult o cautare dupa "Dacia 1300". Nu a gasit nimic ...
Motreanu Sorin
Dar nici nu-i de mirare ca nu-i intereseza istoria de vreme ce scopul lor este doar sa vanda.
Nu-i de mirare ca programul "Rabla" a inceput cu masinile mici cand exista masini care polueaza cat 10 dacii la un loc care circula si azi,bine mersi.Din nou scopul e sa vanda.
Ce-ar cauta francezii aici daca nu..sa vanda.
Asadar nu stiu ce calitate or fi avand plasticurile astea de le fac ei acum ( Logan,sandero s.a) dar banuiesc ca nu vor tine 30 de ani macar pentru ca,nu-i asa,cei de la Dacia trebuie sa vanda.De fapt toate marcile...ca nici Mercedesul nu mai e atat de tanc ( dpdv tehnic) precum Cobrele care si azi le mai vezi facand taxi si merg ca unse.

Asa este din pacate azi,lucurile frumoase,durabile,simbolurile noastre si istoria marcii pierd teren in favoarea nevoii de bani.
Cristian_F
Cred ca e corect sa recunoastem ca masinile actuale nu se mai proiecteaza pentru a dura atatia ani. E alta lume, si atuurile incontestabile ale acestor masini sunt altele (hai sa o recunoastem !!): siguranta, confortul, economia de combustibil. Ne pot placea masinile vechi, dar asta este lumea in care traim.
Executron
Repede la REMAT Militari ca e o Dacia 1100 care arata super bine. Nu are rugina aproape deloc. E pacat s-o topeasca sad.gif
NelS
salut! pot sa iau de la cineva piesele din poze...stopurile sunt intr-o stare f buna...mi-a spus nenea....a zis ca daca nu le iau ..le arunca la gunoi...eu nu am ce face cu ele....le dau la un pret frumos....pt detalii si alte poze... id mess schiaui2002 astept raspunsuri!! ori aici...ori pe mess.


GATA!! piesele au fost salvate...si-au gasit proprietar...sa le foloseasca sanatos:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.