Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1100
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
allkymmy
QUOTE(SPORTivu @ 3 Mar 2006, 01:46)
Parese ca...unii dintre noi au dereglari serioase la debla.....

allkymmy, tatuztule, scrie si tu concentrat un anunt la BURSA! 
EXEMPLU
"Vand dacia 1100, an fabr. 1969, 150k km  stare perfecta, multiple piese de    schimb (care mai mult ca sigur la tine inseamna alternatoare si electromotoare si  delcouri si platine...adica un rahat cu perje...) 

PRET: 9 milioane 

PERS. CONTACT : Gogu Labush , 07xxxxxxxx

POZA  (sau daca nu pui poza aici, dai totusi una pe mail, sau pe messenger, pentru ca mai sunt si unii oameni din afara bucurestiului, care vor sa aiba o idee macar despre ce doresc sa cumpere, nu crezi?)  "

EDIT: Acum sunt sigur ca unii dintre voi inteleg de ce m-am ofticat, si am facut ce am facut...in alta parte
*


nu ma asteptam la mistocariile astea de.....pusti.........nu am jignit pe nimeni si ma astept ca atit timp cit nu ne cunoastem.....SA NU MAI FOLOSESTI CUVINTE JIGNITOARE (gen Labus)......sper sa intelegi ce-ti sugerez daca vrei sa stam de vorba...
SPORTivu
Cine e "pusti" acum?smile.gif Labus e un nume....si atata tot. Nu e cazul sa incepi sa ameninti persoane necunoscute. Niciodata nu vei stii cine se afla in spatele monitorului....
cj82ufo
tekno la vreme iti iei 1100???
anndi
da nu muta nimeni totusi anuntul la bursa ca deja incepe sa degenereze treaba si se can duce directia topicului.
parerea mea.
tekno
QUOTE(cj82ufo @ 6 Mar 2006, 02:22)
tekno la vreme iti iei 1100???
*



imi surade ideea da' numa daca o gasesc la bani marunti...
mihu
QUOTE(anndi @ 6 Mar 2006, 09:18)
da nu muta nimeni totusi anuntul la bursa ca deja incepe sa degenereze treaba si se can duce directia topicului.
parerea mea.
*



Exact la asta ma gandeam si io. Da vad ca nu deranjeaza pe nimeni deocamdata.
cj82ufo
stiu eu una in cluj la 5- 6 milioane cu verificarea expirata de 2-3 luni gri pe spate jante de aro 10 originala. si arata nie
si o poti vedea
tekno
QUOTE(cj82ufo @ 11 Mar 2006, 02:53)
stiu  eu una in cluj la 5- 6 milioane cu verificarea expirata de 2-3 luni gri  pe spate jante de aro 10 originala. si arata nie
si o poti vedea
*



unde ii, un nr de tel, ceva?
cipri20
detin cateva seturi de ornamente cromate pt chederu de la luneta/parbriz pt 1100 in stare f buna, fara indoituri. ar fi cineva interesat? si...cat ati oferi pe un set? biggrin.gif
cipri20
nimeni interesat?
SPORTivu
Eu personal am 2 seturi noi noute:) +folosite, in stare buna...inca 4 smile.gif
SPORTivu
Chedere daca aveai....biggrin.gif
1100 Rs
salutare tutoror.
revin si eu pe forumul consacrat acestei masini extraordinare.
acum ca vine caldura ma apuc sa o refac si eu pe a mea.
vroiam sa va intreb daca stiti pe cineva care face aripi din fibra de sticla sau daca vinde cineva unele din tabla?
e vorba de toate cele 4 aripi.
Multumesc
Gabriel_dec
bine ai revenit! ce nr ai la masinuta,
vezi ca nea Marcel cumpara una acum pt dezmembrare,suna-l 0744887907
1100 Rs
B - 01 - FRU. Nea Marcel cine e ? ca nu pot sa il sun asa "buna ziua nea Marcel aripi de 1100 ai ?
biggrin.gif
SPORTivu
asta e si ideea, sa-l suni. biggrin.gif
cj82ufo
sal baieti ce mai faceti ,nu am mai intrat demult pe forum dar acum ...cu se zicea mai sus a venit caldura si incepem sa ne facem masinile
eu am terminat cu tinichigeria (2 saptamani ) si am inceput la interior sa fac cate ceva ..urmeaza muzica

probleme am cu cauciucurile car ese cam cojesc de la timp au creste mari dar se crapa
Gabriel_dec
interesant mulajul pt ceasuri blush.gif , alte poze pui si tu, motor.. profile?
mihu
cj82ufo cu motoru ala de renault ce-ai mai facut?
SPORTivu
Parerea mea personala este ca mulajul este FRUMOS realizat, insa....CATEGORIC nu este pt dacia 1100!:) merge pe o masina rotunjoara, japoneza poate;)

eu am de gand sa mut ceasurile de pe bordul original de 1100 ceva mai instanga cat sa imi intre si un turometru:)
cj82ufo
in legatura cu motorul a picat faza sunt foarte dezamagit dar asta este
acum am cutia crapata si a trebuit sa pun masina pe platforma ca sa o deplasez pt ca erau blocate rotile
...apropo dacia 1100 a prins 160 km/h(pe platforma)

cu brodul merge bien ca oricum nu aveam unde sa pun ceasuriel ca erau cam multe desi necesare .poze o sa mai fac
sarbatori fericite
cj82ufo
a sa nu uit

pt sportivu ....nu stiu dac ao sa poti muta mai in dreapta ca dai in sistemul de incalzire sau in ventilator (mai simplu)
Bacara
Am reusit sa-mi aduc si eu limuzina cat de cat la adevar si bineinteles sa o scot si la aer aqsa ca v-o prezint si voua....
Bacara
si restul de fotografii....
v-as ruga sa va dati o parere , un sfat , poate o mai pot imbunatati...


http://pg.photos.yahoo.com/ph/acurom_sv/al...m/ph//my_photos
tunderbird
Mai nu-i rea de loc...ba chiar pot spune ca arata foarte bine.

Da' renunta la ornamentul ala de pe usi, ca sa arate ca acum iesita din fabrica.
Bacara
interior...
Gabriel_dec
e superba, interiorul ii da parca o vita nobila, s-o stapanesti sanatos....bravo cool.gif
Bacara
inca nu stiu cum as putea micsora aceste fotografii , poate imi spune cineva... , as baga mai multe...
Brodeala
ar fii cazul sa mai bagi tongue.gif arata super !
mihu
QUOTE(Bacara @ 26 Apr 2006, 00:41)
si restul de fotografii....
v-as ruga sa va dati o parere , un sfat , poate o mai pot imbunatati...
http://pg.photos.yahoo.com/ph/acurom_sv/al...m/ph//my_photos
*



Pozele astea le poate vedea cineva? Ca mie nu imi merg.
Bacara
QUOTE(mihu @ 29 Apr 2006, 14:19)
Pozele astea le poate vedea cineva? Ca mie nu imi merg.
*


nu le poti vedea , a fost o greseala a mea ,am incercat sa bag toate fotografiile , dar nu prea mi-a iesit , va rog , daca poate cineva sa-mi spuna cum pot micsora aceste fotografii , la mai putin de 1 mega , ca sa pot baga mai multe deodata , asa trebuie sa bag numai cate una .
Gabriel_dec
fa rost de ACDsee 5, sau 6 sau 7 si deschizi poza acolo ii dai clic dreapta si ai resize si o faci mai mica , eu asa am facut cu acdsee 7 ,,,,,vrem mai multe....interior ,motor 38.gif
StefanT
ACDSee pe dracu.
Deschizi cu paint si dai Save As, si apoi dai sa salveze in format JPEG. Ti-o face de 200k, chiar mai putin, in functie de rezolutie.
Bafta!
Bacara
mihu , multumesc pentru programel
are cineva o schita sau o plansa a sistemului de inchidere al capotei portbagajului?nu s-a rupt cablul , cred ca un arc ceva a sarit si nu mai revine in pozitia initiala , cablul nu mai este tras inapoi , imi poate da cineva o explicatie , un sfat , o poza poate , ca sa vad si eu exact pozitia arcurilor sistemului de inchidere?
multumesc anticipat .
Bacara
mihu , multumesc pentru programel
are cineva o schita sau o plansa a sistemului de inchidere al capotei portbagajului?nu s-a rupt cablul , cred ca un arc ceva a sarit si nu mai revine in pozitia initiala , cablul nu mai este tras inapoi , imi poate da cineva o explicatie , un sfat , o poza poate , ca sa vad si eu exact pozitia arcurilor sistemului de inchidere?
multumesc anticipat .
cristi98
salutare fratilor!
vreau si eu placute de frana pt dacia 1100. unde gasesc in bucuresti?
multam
Bacara
in sfarsit am reusit sa le micsorez...
Bacara
cine ma ajuta si pe mine cu mecanismul de inchidere a capotei portbagajului?poate are cineva o schita sau o poza cu pozitia arcurilor....?
Bacara
QUOTE(cristi98 @ 30 Apr 2006, 23:54)
salutare fratilor!
vreau si eu placute de frana pt dacia 1100. unde gasesc in bucuresti?
multam
*


eu am gasit pe comanda la un magazin de piese pentru auto de import , am facut comanda de placute pentru Renault 8 , tot asa am gasit si telescoape noi pentru R8
Uncle-Sam
bravo bacara! super marfa masina! de la ce magazin ai comandat?
cristigeo69
felicitari bacara...arata ca dupa cateva zile iesita din fabrica... wub.gif blush.gif blush.gif
Bacara
QUOTE(Uncle-Sam @ 1 May 2006, 01:06)
bravo bacara! super marfa masina! de la ce magazin ai comandat?
*


dupa cum spuneam , de la un magazin de piese pentru auto de import care presupun ca foloseste acelasi program de cautare si comandare a pieselor ca multe alte magazine din tara , fiind din Suceava nu stiu cat de mult v-ar putea ajuta dar totusi numele este SC RAILEX SRL Suceava , cred ca furnizorii principali sunt cam aceeasi pentru toata tara , era cat pe ce sa-mi gaseasca si o pompa de apa dar au gresit comanda si a venit o pompa de R6 , putine repere pentru R8 dar m-am bucurat si cu atat , adica placute si telescoape fata , cele de spate nu le-au gasit.....
Bacara
Va multumesc pentru felicitari , ma bucur ca va place , totusi daca mai aveti un sfat pentru imbunatatirea ei va rog sa-mi spuneti , deasemenea rog pe cei care au idee sau pot face o schita cu pozitia arcurilor de la inchiderea portbagajului sa ma ajute si pe mine...
Multumesc inca odata.
mihu
QUOTE(Bacara @ 1 May 2006, 22:59)
Va multumesc pentru felicitari , ma bucur ca va place , totusi daca mai aveti un sfat pentru imbunatatirea ei va rog sa-mi spuneti , deasemenea rog pe cei care au idee sau pot face o schita cu pozitia arcurilor de la inchiderea portbagajului sa ma ajute si pe mine...
Multumesc inca odata.
*



Putin cam neclara poza da sper sa intelegi ceva daca nu mai intreaba.
Adrian13
Pentru Bacara.Stil,bun gust,conservatorism se gasesc toate in masina ta.Bravo.Si pozele sunt bine facute.Adica nu e pusa masina din anii '60 langa o vitrina cu Coca-Cola sau asa.Foarte bine aleasa locatia.Seamana cu pozele din brosurile de pe vremea ei. up.gif up.gif up.gif
tatabobu
Bacara, daca vrei un sfat: NU o imbunatati. N-ai cum. Nu gasesti acum piesele necesare, iar cu ce ai putea lua de pe piata ar iesi urat. Las-o asa, ca e aproape perfecta.
Bacara
Va multumesc pentru aprecieri , nici nu stiti cat ma bucura mesajele voastre , cand am cumparat-o am avut parte numai de reticente si desconsideratie , acum cand vad ca-mi apreciati munca (inclusiv neancrezatorii de la inceput) imi creste inima cat roata de la tractor....
In alta ordine de idei , inca nu m-am lamurit cu arcurile inchiderii capotei portbagajului , mai este un arc dupa cel mare care apare in schita?
ceva s-a intamplat la mine , am simtit ca s-a rupt cablul dar nu a fost asa , ceva s-a dat peste cap... , nu am gasit nici un arc cazut , dar am observat in spatele arcului mare un bolt care culiseaza pe un ghidaj de metal si care blocheaza retragerea angrenajului , acel bolt are vreo legatura cu vreun arc?.......
Bacara
QUOTE(mihu @ 2 May 2006, 01:38)
Putin cam neclara poza da sper sa intelegi ceva daca nu mai intreaba.
*


Multumesc pentru schita , raman dator...., daca ai tot manualul scanat mi-l poti trimite si mie? te rog tare mult...
einstein1984
De obicei nu postez numai pentru a lauda, dar Bacara o merita!
In sfarsit o masina retro care arata aproape ca in" concours condition" Daca nu avea numerele de SV nu credeam ca e de a noastra. Foarte, foarte frumoasa. Felicitari si ai grija de ea, ca alta nu mai avem!
Bacara
La pagina 63 o puteti vedea cum arata acum un an cand am cumparat-o , cand m-an apucat de lucru , si cand am facut cunostinta cu voi ...
Ca tot veni vorba , ce mai stiti de pui de drac , uncle-sam ? am invatat foarte multe de la ei .... , si nu numai de la ei .....
Bogdan Coconoiu , ai terminat de restaurat Dacia ? sunt curios cum a iesit ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.